reklama

Lewandowski wspomina moment rozstania z Legią Warszawa

Lewandowski wspomina moment rozstania z Legią Warszawa
Doznałem wówczas poważnej kontuzji kolana i niektórzy ludzie w klubie nie wierzyli, że kiedykolwiek wrócę do formy. To był okropny czas, zapytałem, co zamierzają zrobić. Nawet nie zadali sobie trudu, aby wysłać trenera lub dyrektora sportowego, aby mi o tym powiedział. Przysłali sekretarza, który przyznał, że mogę odejść. To był jeden z najgorszych dni w moim życiu. Mojego taty już nie było. Moja kariera się rozpadała. Po otrzymaniu tej wiadomości wróciłem do samochodu, w którym siedziała moja mama. Od razu wiedziała, że coś jest nie tak. Nic nie mogłem na to poradzić. Zacząłem płakać. Powiedziałem jej, co się stało. Była taka silna. Powiedziała: "OK, musimy pracować. Nie ma sensu myśleć o przeszłości. Musimy coś zrobić". Skontaktowała się ze Zniczem Pruszków. To był dużo mniejszy klub, grali w tej samej lidze. Chcieli podpisać ze mną kontrakt już kilka miesięcy wcześniej. Byłem szczęśliwy, że wciąż mnie chcieli. Poszedłem tam i zacząłem regenerację. Byłem w tak złym stanie, że nie mogłem nawet normalnie biegać. Jedna z moich nóg pozostawała w tyle za drugą, jakbym miał worek cementu wokół kostki. Wyglądało to komicznie. Byłem w polskiej trzeciej lidze, próbując sobie przypomnieć, jak się biega. Potrzebowałem dużo czasu na dojście do formy. Ale kiedy to zrobiłem, zacząłem seryjnie strzelać gole. Cztery lata później byłem już bombardowany ofertami z zagranicy.
Robert Lewandowski za:The Players' Tribune
reklama

Rio Ferdinand zachwycony 18-letnim Amadą Diallo

Rio Ferdinand zachwycony 18-letnim Amadą Diallo
Właśnie kupiliśmy dzieciaka z Atalanty i mam nadzieję, że zrobi coś, co zwiększy jeszcze bardziej szanse Manchesteru United w tym sezonie. Jeżeli obejrzelibyście klipy z jego udziałem i porozmawialibyście z ludźmi w klubie, którzy byli odpowiedzialni za jego transfer, to wiedzielibyście, że potencjalnie ten chłopak może zawojować świat. Myślę, że takie przeświadczenie panuje też w Manchesterze United. Nie chcę na nim wywierać presji i mówić, że to Cristiano Ronaldo, ale nikt nie słyszał o Ronaldo, gdy go sprowadzaliśmy, oprócz ludzi w Portugalii. Ten dzieciak pod tym względem jest podobny. Wystarczy spojrzeć na jego grę, wypowiedzi innych na jego temat. Świat będzie należał do niego, jeśli będzie dobrze się prowadził.
Rio Ferdinand za:devilpage.pl

Samuel Eto'o wskazał następcę Leo Messiego

Samuel Eto'o wskazał następcę Leo Messiego
Myślę, że Ansu Fati jest przyszłością. Obecnie robi niesamowite rzeczy, więc myślę, że klub naprawdę musi się nim dobrze zaopiekować i dobrze o niego zadbać. Mam nadzieję, że zastąpi Messiego.
Samuel Eto'o za:SPORTBible

Litewski pomocnik jednak nie zagra w Polsce

Litewski pomocnik jednak nie zagra w Polsce
reklama

Kolejna zmiana trenera w La Liga

Kolejna zmiana trenera w La Liga

Wartość Jakuba Modera w Fantasy Premier League

Wartość Jakuba Modera w Fantasy Premier League

Lewandowski nie mógł uwierzyć w nagrodę ''FIFA The Best''

Lewandowski nie mógł uwierzyć w nagrodę ''FIFA The Best''
Kilka dni temu obudziłem się w łóżku i zobaczyłem coś dziwnego, leżącego obok mnie na poduszce. Znacie to uczucie, kiedy budzicie się z naprawdę dobrego snu i wszystko nadal wydaje się snem? Moja pierwsza reakcja była taka: "Co? Jak to się tu znalazło?". Byłem na ceremonii i otrzymałem nagrodę. Ale wydawało się to zbyt dziwne, aby mogło być prawdziwe. Potem złapałem to coś i pomyślałem "Wow, to nie był sen, to była prawda. Nazwali cię najlepszym piłkarzem świata, a trofeum zabrałeś ze sobą do łóżka". Naprawdę musiałem uważnie się w nie wpatrywać, aby zrozumieć, co osiągnąłem. Jeśli mam być szczery, wciąż nie do końca zdałem sobie z tego sprawę. Przed ceremonią wiedziałem, że miałem wspaniały rok z Bayernem i mogę wygrać tę nagrodę. Może nawet na to zasłużyłem. Ale w Polsce mamy kompleks niższości. Nigdy nikogo nie nazwano najlepszym graczem na świecie. Kiedy jesteś dzieckiem, nie masz gwiazd do naśladowania. Mamy poczucie, że nikt u nas nie jest wystarczająco dobry, że nigdy nie osiągnie szczytu. Dzieciaki z Polski nie mają być najlepsze na świecie. Po prostu nie powinno tak być. Więc kiedy otrzymałem trofeum, nie mogłem w to uwierzyć. Wiem, że ludzie myślą, iż to banał, ale życie naprawdę zaczęło migać mi przed oczami. Widziałem moje pierwsze kroki z piłką, pierwsze mecze na błotnistych boiskach i wszystkich ludzi, którzy pomogli mi dojść do tego miejsca. To było jak film.
Robert Lewandowski za:The Players' Tribune
reklama