reklama

Słynny włoski trener chwali zatrudnienie przez Polskę Paulo Sousę

Słynny włoski trener chwali zatrudnienie przez Polskę Paulo Sousę
Znam Paulo Sousę od wielu, wielu lat jako piłkarza, i jako trenera. Nie mógłbym powiedzieć o nim jednego złego słowa. Na pewno był jednym z moich ulubionych piłkarzy, w takim sensie, że zawsze można było na niego liczyć. Dla mnie to świetny wybór. Tak, mówię to z pełnym przekonaniem. Gdybym go nie znał, to nie wypowiedziałbym się na ten temat. Jest świetnie przygotowany taktycznie, inteligentny, bystry, potrafi szybko reagować na zmienne sytuacje. Wzięliście po prostu na stanowisko inteligentnego człowieka i bardzo kompetentnego trenera, chociaż praca z klubem a z reprezentacją to nie to samo. Paulo do tej pory pracował głównie z klubami, ale ma przecież ogromne doświadczenie kadrowe, choćby z czasów, gdy sam grał w piłkę.
Marcello Lippi za:sportowefakty.wp.pl
reklama

Jedyna rzecz, jakiej brakuje Arkadiuszowi Milikowi

Jedyna rzecz, jakiej brakuje Arkadiuszowi Milikowi
Wiem, że sytuacja klubu jest delikatna. Atmosfera w drużynie jest dobra. Nie każdy posługuje się angielskim, więc jeszcze nie mogę ze wszystkimi rozmawiać. Wszyscy są zmotywowani. Dla mnie to wyzwanie, aby pokazać swoje umiejętności. Chcę grać i pomagać drużynie. Jestem gotowy do gry, mam nadzieję, że szybko złapię rytm meczowy. To jedyne, czego mi brakuje. Nie czuję, żebym miał jakieś braki pod względem przygotowania fizycznego. Napastników rozlicza się z goli i to jestem na to gotowy. To moja misja. Wiem, że oczekiwania w Marsylii są ogromne. W reprezentacji grałem w duecie napastników z Lewandowskim. Mam doświadczenie w wielu systemach, więc jestem gotowy na każdy schemat.
Arkadiusz Milik za:twitch.tv/omofficial

Moder opowiada o pierwszych dniach w Brighton

Moder opowiada o pierwszych dniach w Brighton
To ogromne doświadczenie dla mnie. Jestem szczęśliwy, że jestem tu gdzie jestem. W zespole, jak również w sztabie szkoleniowym, jest dużo jakości. Miałem tu gorące powitanie. Czuję, że jestem istotnym elementem składu. Mogę się tutaj wiele nauczyć od innych piłkarzy. Zwłaszcza intensywności treningu, która jest bardzo wysoka. To najlepsza liga na świecie, początki były trudne, ale czuję, że nieźle sobie radzę. Dzień po dniu, tydzień po tygodniu staję się lepszy.
Jakub Moder za:brightonandhovealbion.com

58 lat temu urodził się Jose Mourinho

58 lat temu urodził się Jose Mourinho
reklama

Inter vs Milan! Odbierz zwrot stawki, jeśli nie trafisz kuponu!

Promocja na derby Mediolanu!
Czytaj więcej...

Legia blisko pierwszego zimowego wzmocnienia

Legia blisko pierwszego zimowego wzmocnienia
Jak podał serwis "legia.net", bliski dołączenia do Legii Warszawa jest 25-letni Marko Janković. Skrzydłowy z Czarnogóry jest wolnym zawodnikiem po tym, jak kilka dni temu rozwiązał kontrakt ze SPAL. Legia zamierza wykorzystać tę sytuację i pozyskać zawodnika za darmo. Janković ma za sobą mało udany pobyt we Włoszech, gdzie nie poradził sobie ani w SPAL, ani w Crotone, do którego był wypożyczony w 2020 roku. Wcześniej jednak udanie reprezentował Partizan Belgrad, w którego barwach w 101 występach zdobył 13 goli i zanotował 24 asysty. Skrzydłowy jest ponadto reprezentantem Czarnogóry i ma na koncie 23 spotkania w drużynie narodowej.
za:legia.net

Dziwne metody trenerskie Bońka jako selekcjonera reprezentacji

Dziwne metody trenerskie Bońka jako selekcjonera reprezentacji
Kiedyś byłem świadkiem zastanawiającej scenki na treningu na stadionie Marymontu. Był trening reprezentacji, prowadził Boniek. Stałem obok niego. Było do wykonania ćwiczenie bardziej techniczne. On mówi: "Przecież w moich czasach każdy rezerwowy to robił. Zobacz, co za kalecy. Oni nie są w stanie tego zrobić". Odpowiedziałem mu: "Tu nie ma Laty i Szarmacha, to trzeba przyjąć do wiadomości. Trzeba dać im czas. Ci zawodnicy mają inne umiejętności, inną percepcję". On się denerwował strasznie, gdy nie wychodziło na treningu czy podczas meczu. Jak wirtuoz instrumentu nie był w stanie zaakceptować, że ktoś fałszuje, bo on nigdy nie fałszował. On nie krytykował publicznie zawodników, ale oni to czuli, że jest sfrustrowany, że coś schrzanili.
Michał Listkiewicz za:Eleven Sports w ELLE Man
reklama