reklama

Paulo Sousa spotkał się z Robertem Lewandowskim!

Paulo Sousa spotkał się z Robertem Lewandowskim!
Jak podały "WP SportoweFakty", we wtorek doszło do spotkania Paulo Sousy z Robertem Lewandowskim. Nowemu selekcjonerowi reprezentacji Polski bardzo zależy na relacjach z kapitanem kadry i przyleciał do niego do Niemiec na specjalną wizytę. Nie wiadomo, o czym dyskutowali Polak i Portugalczyk, jednak media podkreślają, że był to znaczący gest ze strony selekcjonera i dobry początek wspólnej pracy. Co więcej, Paulo Sousa po wizycie u Roberta Lewandowskiego nie wróci do Portugalii, tylko bezpośrednio poleci do Polski, gdzie spotka się z najważniejszymi postaciami PZPN-u i zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener drużyny narodowej. Data pierwszej konferencji prasowej nie jest jeszcze znana, ale ma się ona odbyć jeszcze w tym tygodniu.
za:sportowefakty.wp.pl
reklama

Murawski nie trafi zimą do Lecha Poznań

Murawski nie trafi zimą do Lecha Poznań

Agent Tima Halla ostro o Peterze Hyballi

Agent Tima Halla ostro o Peterze Hyballi
Tim zaczął trenować z Wisłą, a trener Hyballa wielkie znaczenie przywiązuje do wyników testu Yo-yo. Wysłał mu SMS’a po niemiecku o treści, której nie wypada cytować. To było zaskakujące. Zacząłem kontaktować się z trenerami i innymi naszymi piłkarzami grającymi na wysokim poziomie. Pytałem, jakie są akceptowalne wyniki takiego testu. Na podstawie tej wiedzy doszliśmy do wniosku, że wynik Tima nie był tak dramatyczny, jak ten trener udawał. Tim zgodził się, że oprócz treningów z zespołem może pracować indywidualnie, by nadrobić pewne braki. Trener stwierdził, że te wyniki to katastrofa i zanim Tim rozpocznie treningi z zespołem, musi pracować indywidualnie przez cztery, pięć tygodni. Poprosiłem Tima, by w skali 1-9 ocenił swoją motywację do takich treningów. Szczerze odparł: zero. Na podstawie tylko i wyłącznie moich doświadczeń powiedziałbym, że pan Hyballa jest intelektualnie ograniczony. Taki wniosek to wynik obserwacji jego wypowiedzi, czy wiadomości wysyłanych do mojego zawodnika.
Ahmed Nouma, agent Tima Halla za:sport.tvp.pl

Glik przewiduje ustawienie, w którym będzie grała Polska Paulo Sousy

Glik przewiduje ustawienie, w którym będzie grała Polska Paulo Sousy
Na najbliższym zgrupowaniu niewiele można zrobić, ale myślę, że można grać systemem 3-4-2-1. Mamy do tego graczy w reprezentacji, a doświadczenie z klubów powinno temu sprzyjać.
Kamil Glik za:Prawda Futbolu
reklama

Słynny włoski trener chwali zatrudnienie przez Polskę Paulo Sousę

Słynny włoski trener chwali zatrudnienie przez Polskę Paulo Sousę
Znam Paulo Sousę od wielu, wielu lat jako piłkarza, i jako trenera. Nie mógłbym powiedzieć o nim jednego złego słowa. Na pewno był jednym z moich ulubionych piłkarzy, w takim sensie, że zawsze można było na niego liczyć. Dla mnie to świetny wybór. Tak, mówię to z pełnym przekonaniem. Gdybym go nie znał, to nie wypowiedziałbym się na ten temat. Jest świetnie przygotowany taktycznie, inteligentny, bystry, potrafi szybko reagować na zmienne sytuacje. Wzięliście po prostu na stanowisko inteligentnego człowieka i bardzo kompetentnego trenera, chociaż praca z klubem a z reprezentacją to nie to samo. Paulo do tej pory pracował głównie z klubami, ale ma przecież ogromne doświadczenie kadrowe, choćby z czasów, gdy sam grał w piłkę.
Marcello Lippi za:sportowefakty.wp.pl

Jedyna rzecz, jakiej brakuje Arkadiuszowi Milikowi

Jedyna rzecz, jakiej brakuje Arkadiuszowi Milikowi
Wiem, że sytuacja klubu jest delikatna. Atmosfera w drużynie jest dobra. Nie każdy posługuje się angielskim, więc jeszcze nie mogę ze wszystkimi rozmawiać. Wszyscy są zmotywowani. Dla mnie to wyzwanie, aby pokazać swoje umiejętności. Chcę grać i pomagać drużynie. Jestem gotowy do gry, mam nadzieję, że szybko złapię rytm meczowy. To jedyne, czego mi brakuje. Nie czuję, żebym miał jakieś braki pod względem przygotowania fizycznego. Napastników rozlicza się z goli i to jestem na to gotowy. To moja misja. Wiem, że oczekiwania w Marsylii są ogromne. W reprezentacji grałem w duecie napastników z Lewandowskim. Mam doświadczenie w wielu systemach, więc jestem gotowy na każdy schemat.
Arkadiusz Milik za:twitch.tv/omofficial

Moder opowiada o pierwszych dniach w Brighton

Moder opowiada o pierwszych dniach w Brighton
To ogromne doświadczenie dla mnie. Jestem szczęśliwy, że jestem tu gdzie jestem. W zespole, jak również w sztabie szkoleniowym, jest dużo jakości. Miałem tu gorące powitanie. Czuję, że jestem istotnym elementem składu. Mogę się tutaj wiele nauczyć od innych piłkarzy. Zwłaszcza intensywności treningu, która jest bardzo wysoka. To najlepsza liga na świecie, początki były trudne, ale czuję, że nieźle sobie radzę. Dzień po dniu, tydzień po tygodniu staję się lepszy.
Jakub Moder za:brightonandhovealbion.com
reklama