reklama

Komunikat PZPN w sprawie występu Krychowiaka

Komunikat PZPN w sprawie występu Krychowiaka
Grzegorz Krychowiak dołączył do reprezentacji Polski, która w Londynie przygotowuje się do meczu z Anglią w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022. Krychowiak był jednym z dwóch piłkarzy, którzy podczas testu przeprowadzonego w poniedziałek, uzyskał wynik pozytywny. Sztab reprezentacji wiedząc, że Krychowiak przeszedł Covid-19 w grudniu ubiegłego roku, a przeprowadzone podczas tego zgrupowania testy na obecność przeciwciał wykazały ich wysoki poziom, zwrócił się do UEFA z wnioskiem o przeanalizowanie przypadku pomocnika reprezentacji Polski. Jednocześnie zawodnik we wtorek rano został poddany kolejnemu testowi PCR, którego wynik był negatywny. Po analizie przesłanej do UEFA dokumentacji medycznej zawodnika, europejska federacja uznała wniosek polskiej strony za zasadny i zezwoliła Krychowiakowi na udział w meczu eliminacyjnym z Anglią na Wembley.
oficjalny komunikat PZPN za:laczynaspilka.pl
reklama

Polska nie będzie się tylko bronić na Wembley

Polska nie będzie się tylko bronić na Wembley
Anglia to jeden z zespołów, który ma najwięcej jakości: Sterling, Foden to gwiazdy Premier League. Jeśli będziemy agresywni, nie dając im miejsca na kreowanie szans, to też będą mieli problem. Jest dużo jakości w bocznych strefach u zawodników, którzy mogą dostarczać piłkę do Harry’ego Kane’a. Ale skupiamy się na sobie, swojej jakości, tym, jak sami możemy stworzyć szansę. Nie przyjeżdżamy na Wembley myśląc wyłącznie o obronie, ale też o ataku. Czeka nas ciężki mecz.
Jan Bednarek za:laczynaspilka.pl

Ancelotti z największym poparciem wśród kibiców

Ancelotti z największym poparciem wśród kibiców

Dlatego Bale uderzył łokciem

Dlatego Bale uderzył łokciem
reklama

Bale uderzył łokciem Kudelę

Walijczyk nie otrzymał za to zachowanie nawet żółtej kartki...

Mecze w TV: 31 Marca 2021

20 :45TVP 1
Anglia vs Polska
eliminacje MŚ
20 :45Polsat Sport
Bośnia i Hercegowina vs Francja
eliminacje MŚ
20 :45PS Premium 1
Andora vs Węgry
eliminacje MŚ
20 :45PS Premium 2
Niemcy vs Macedonia Płn.
eliminacje MŚ
20 :45PS Premium 3
Austria vs Dania
eliminacje MŚ
20 :45PS Premium 4
Litwa vs Włochy
eliminacje MŚ
20 :45PS Premium 5
San Marino vs Albania
eliminacje MŚ

Anglicy są zrelaksowani przed meczem z Polską

Anglicy są zrelaksowani przed meczem z Polską
Nie będzie Roberta Lewandowskiego, a to piłkarz, którego wszyscy się boją. Z tego co wiem zabraknie też Grzegorza Krychowiaka i Mateusza Klicha, który ma za sobą bardzo dobry sezon w Leeds United. Oczywiście nie mamy żadnej licencji na zwycięstwo, ale minęło bodaj dwanaście lat od kiedy przegraliśmy ostatni mecz w eliminacjach. Właśnie – w eliminacjach jesteśmy naprawdę nieźli, trudno nas zatrzymać, ale w turnieju głównym bywa już różnie. Niemniej, większość osób, które znam, jest zrelaksowana przed jutrzejszym meczem. W dużej mierze dlatego, że bardziej skupiamy się na piłce klubowej, niż na reprezentacji. Kiedy spojrzysz na BBC, zobaczysz, że nie ma żadnego artykułu na czołówce, który traktowałby o tym spotkaniu. Wszystko skupione jest wokół odejścia Sergio Aguero z Manchesteru City. Awans na mistrzostwa Europy lub mistrzostwa świata traktujemy jako coś normalnego.
dziennikarz Kieran Maguire za:weszlo.com
reklama