reklama

Szpakowski: ''Remis z Anglią byłby cudem''

Szpakowski: ''Remis z Anglią byłby cudem''
Nie pamiętam, by reprezentacja Polski miała tak wielkiego pecha, jak na tym zgrupowaniu. Jesteśmy w nieprawdopodobnie trudnej sytuacji. Sama strata Roberta Lewandowskiego to potworne osłabienie. Oczywiście, nie można przed gwizdkiem odbierać nadziei, trzeba wierzyć. Ale wydarcie punktu byłoby ogromnym, olbrzymim sukcesem. To byłby cud. Niestety, nie ma ku temu przesłanek. Trudna sytuacja może zmobilizować resztą drużyny, ale nie oszukujmy się, faworyt jest tylko jeden.
Dariusz Szpakowski za:sportowefakty.wp.pl, wywiad Tomasza Skrzypczyńskiego
reklama

Haalandowi zdarzyło się to po raz pierwszy

Haalandowi zdarzyło się to po raz pierwszy
Norweskie media wyliczyły, że seria trzech meczów z rzędu bez gola, w których Erling Haaland wychodził w podstawowym składzie, zdarzyła mu się po raz pierwszy w profesjonalnej karierze. Norwegowi zdarzyła się podobna passa na początku ubiegłego roku, gdy nie strzelał w spotkaniach z Freiburgiem, Gladbach i PSG, jednak pierwszy z tych meczów rozpoczął na ławce rezerwowych i zagrał w nim tylko przez 27 minut.
za:vg.no

Komunikat PZPN w sprawie występu Krychowiaka

Komunikat PZPN w sprawie występu Krychowiaka
Grzegorz Krychowiak dołączył do reprezentacji Polski, która w Londynie przygotowuje się do meczu z Anglią w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022. Krychowiak był jednym z dwóch piłkarzy, którzy podczas testu przeprowadzonego w poniedziałek, uzyskał wynik pozytywny. Sztab reprezentacji wiedząc, że Krychowiak przeszedł Covid-19 w grudniu ubiegłego roku, a przeprowadzone podczas tego zgrupowania testy na obecność przeciwciał wykazały ich wysoki poziom, zwrócił się do UEFA z wnioskiem o przeanalizowanie przypadku pomocnika reprezentacji Polski. Jednocześnie zawodnik we wtorek rano został poddany kolejnemu testowi PCR, którego wynik był negatywny. Po analizie przesłanej do UEFA dokumentacji medycznej zawodnika, europejska federacja uznała wniosek polskiej strony za zasadny i zezwoliła Krychowiakowi na udział w meczu eliminacyjnym z Anglią na Wembley.
oficjalny komunikat PZPN za:laczynaspilka.pl

Polska nie będzie się tylko bronić na Wembley

Polska nie będzie się tylko bronić na Wembley
Anglia to jeden z zespołów, który ma najwięcej jakości: Sterling, Foden to gwiazdy Premier League. Jeśli będziemy agresywni, nie dając im miejsca na kreowanie szans, to też będą mieli problem. Jest dużo jakości w bocznych strefach u zawodników, którzy mogą dostarczać piłkę do Harry’ego Kane’a. Ale skupiamy się na sobie, swojej jakości, tym, jak sami możemy stworzyć szansę. Nie przyjeżdżamy na Wembley myśląc wyłącznie o obronie, ale też o ataku. Czeka nas ciężki mecz.
Jan Bednarek za:laczynaspilka.pl
reklama

Ancelotti z największym poparciem wśród kibiców

Ancelotti z największym poparciem wśród kibiców

Dlatego Bale uderzył łokciem

Dlatego Bale uderzył łokciem

Bale uderzył łokciem Kudelę

Walijczyk nie otrzymał za to zachowanie nawet żółtej kartki...
reklama