reklama

Smutne spojrzenie na Superligę

Smutne spojrzenie na Superligę
reklama

Gary Lineker apeluje do FC Barcelony

Gary Lineker apeluje do FC Barcelony
Daj spokój, Barcelono, jesteście znacznie lepsi niż to coś. Przecież nie o to wam chodziło. Jesteś ''Més Que Un Club''. Udowodnij, że to wciąż prawda!
Gary Lineker za:twitter.com/GaryLineker

Florentino Perez nie boi się sankcji od UEFA

Florentino Perez nie boi się sankcji od UEFA
Groźby UEFA dotyczące zakazu gry w innych rozgrywkach dla piłkarzy biorący udział w Superlidze? Zawodnicy nie mają się o co martwić, bo to się nie stanie. Nie zostaną zawieszeni. Podobnie jak Real, Manchester City i Chelsea nie zostaną wykluczone z Ligi Mistrzów. Jestem tego pewny w 100 procentach. To niemożliwe.
Florentino Perez za:El Chiringuito

Obecna sytuacja w europejskiej piłce

Obecna sytuacja w europejskiej piłce
reklama

Gary Neville atakuje rodzinę Glazerów

Gary Neville atakuje rodzinę Glazerów
Milczałem na temat rodziny Glazerów. To Manchester United, mogę oglądać jego grę, cieszyć się albo smucić. Przeżyję, jeśli wezmą dywidendę. Nie mogę jednak żyć z tym, że atakują każdego kibica w Anglii. Glazerowie przekroczyli granicę. Są padlinożercami, którzy chcą zarobić wielkie pieniądze. Trzeba to zatrzymać. Zabierają wszystko. Burzą piłkarską piramidę, uczciwość konkurencji. Wszystko, co cenimy. Wiemy, że Manchester United ma więcej pieniędzy, Liverpool i Arsenal też. Można z tym żyć, bo zawsze największe kluby były bogatsze. Ale jednocześnie mogą przegrać na wyjeździe z Sheffield United. Próbują to zmienić, zrobić franczyzę z piłki. To nie może się udać. Mam nadzieję, że właściciele sześciu angielskich klubów, które przystąpiły do Superligi, siedzą teraz w swoich domach ze ściśniętymi żołądkami i czują się nieswojo.
Gary Neville za:goal.com

Krótka deklaracja Mourinho na temat swojej przyszłości

Krótka deklaracja Mourinho na temat swojej przyszłości
Nie potrzebuję wakacji czy ładowania baterii. Cały czas będę w futbolu.
Jose Mourinho za:Sky Sports

Florentino Perez otwarcie mówi o Superlidze

Florentino Perez otwarcie mówi o Superlidze
Superliga nie jest dla bogatych, ale po to, żeby ratować futbol. Jeśli nic się nie zmieni, piłka nożna zniknie, a do 2024 roku będziemy martwi. To jedyny sposób na uratowanie wszystkich: dużych, średnich i małych klubów. Piłka nożna musi ewoluować jak wszystko w życiu. Musi dostosować się do obecnych czasów. Na razie zainteresowanie nią maleje, prawa telewizyjne tanieją. Pandemia spowodowała, że Superliga stała się pilnie potrzebna. Jesteśmy zrujnowani. UEFA ma monopol, ale musi być bardziej transparentna. Chcemy ratować futbol na następne 20 lat. Teraz jest w poważnym niebezpieczeństwie. Jeśli wygra się Ligę Mistrzów, to dostaje się 120 czy 130 mln euro, ale w Superlidze będzie można zarobić znacznie więcej. Nowy format Ligi Mistrzów? To coś absurdalnego. Superliga nie będzie zamkniętą ligą. To nieprawda. Będzie pięć miejsc dostępnych dla innych. Kto się zakwalifikuje, ten będzie grał. PSG nie zostało na razie zaproszone, a z niemieckimi klubami jeszcze nie rozmawialiśmy. Chcemy, żeby było piętnastu stałych uczestników. Jeśli PSG i Bayern odmówią, Superliga nie zostanie odwołana. To bzdura. Umowa na Superligę jest wiążąca. Nikt nie może odejść. Wszystkie kluby podpisały ją w sobotę. Jeśli będziemy mogli rozpocząć rozgrywki w sierpniu, to zrobimy to. Chcemy osiągnąć porozumienie ze wszystkimi zainteresowanymi stronami - z UEFA czy FIFA.
Florentino Perez za:El Chiringuito
reklama