reklama

Piłkarze Schalke uciekają przed kibicami

Po powrocie do Gelsenkirchen po meczu z Arminią, który przypieczętował spadek Schalke z Bundesligi, na piłkarzy czekała niemiła niespodzianka...
reklama

Piłkarze Schalke zaatakowani przez kibiców

Piłkarze Schalke zaatakowani przez kibiców
Piłkarze Schalke wracający do domów po meczu z Arminią Belefield byli atakowani fizycznie przez kibiców, potwierdził klub. Powodem agresji ze strony fanatyków był fakt, że po przegranej z Arminią klub z Gelsenkirchen stracił matematyczną szansę na utrzymanie w Bundeslidze. Sprawą napaści na piłkarzy zajmuje się już niemiecka policja.
za:kicker.de

Nie cieszmy się za wcześnie

Nie cieszmy się za wcześnie

Boniek apeluje o dalsze rozmowy

Boniek apeluje o dalsze rozmowy
reklama

Prędko tego nie powtórzą ;)

Prędko tego nie powtórzą ;)

Władze Arsenalu przyznają się do błędu

Władze Arsenalu przyznają się do błędu
Ostatnie dni po raz kolejny pokazały nam, jak głęboko sięgają uczucia żywione przez naszych kibiców na całym świecie do tego wspaniałego klubu i sportu, który kochamy. Nie trzeba było nam o tym przypominać, ale reakcja ze strony fanów dała nam czas na dalsze refleksje i głębokie przemyślenia. Nie było naszym zamiarem wywołanie takiego zamiesznia. Dostając zaproszenie do Superligi i nie mając żadnych gwarancji, nie chcieliśmy zostać w tyle bez zapewnienia ochrony Arsenalowi. W wyniku wysłuchania waszych argumentów wycofujemy się z Superligi. Popełniliśmy błąd i przepraszamy za niego. Wiemy, że przywrócenie zaufania w to, co próbujemy osiągnąć w klubie, zajmie trochę czasu, ale chcemy podkreślić, że decyzja o dołączeniu do Superligi była podyktowana chęcia zapewnienia ochrony kochanemu przez was Arsenalowi i wsparcia waszego ulubionego sportu poprzez większą solidarność i stabilność finansową. Stabilność to warunek konieczny, aby piłka nożna dalej się rozwijała i wciąż będziemy dążyć do jej osiągnięcia. System wymaga naprawy. Musimy współpracować, aby znaleźć rozwiązania, które chronią przyszłość piłki nożnej i wykorzystują niezwykłą siłę sportu, który sprawia, że siedzimy jak na szpilkach. Wiemy, że po ciężkich dwunastu miesiącach dla nas wszystkich, było to niezwykle niepokojące. Naszym celem zawsze jest podejmowanie działań dla dobra tego wspaniałego klubu, ochrona jego przyszłości i dalszy rozwój. W przypadku Superligi nie podjęliśmy właściwej decyzji, którą można w pełni zaakceptować.
oficjalne oświadczenie Arsenalu za:arsenal.com

Oficjalne oświadczenie władz Superligi

Oficjalne oświadczenie władz Superligi
Europejska Superliga uważa, że obecne status quo w europejskim futbolu musi się zmienić. Zaproponowaliśmy nowe rozgrywki, ponieważ obecny system nie działa. Nasza propozycja miała na celu zapewnienie piłce nożnej rozwoju i stabilności przy jednoczesnym generowaniu zysku dla całej futbolowej piramidy i zapewnieniu pomocy z pokonaniem trudności finansowych spowodowanych przez pandemię. Do wszystkich klubów miało docierać solidarnościowe wsparcie finansowe. Mimo ogłoszonego wycofania się z projektu, na skutek zewnętrznej presji, przez angielskie kluby, jesteśmy przekonani, że nasze działania nie łamią europejskiego prawa i regulacji, co potwierdził sąd zabezpieczając dzisiaj Superligę przed działaniami osób trzecich. Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, jeszcze raz przeanalizujemy i podejmiemy odpowiednie kroki mające na celu udoskonalenie projektu. Cały czas mamy na celu zapewnienie kibicom najlepszych możliwych doznań przy jednoczesnym wsparciu finansowym dla całej futbolowej społeczności.
oficjalne oświadczenie Superligi za:@fabrizioromano
reklama