reklama

Barcelona zabrała głos w sprawie Superligi

Barcelona zabrała głos w sprawie Superligi
FC Barcelona wydała oficjalny komunikat dotyczący udziału klubu w Superlidze. Możemy w nim przeczytać m.in. że "odrzucenie możliwości dołączenia do tego projektu byłoby historycznym błędem" oraz, że potrzebna jest dogłębna analiza przyczyn, które spowodowały tak wielki sprzeciw wobec nowych rozgrywek. Jednocześnie klub podkreśla, że liczy się ze zdaniem swoich kibiców i wyraźnie zastrzega, że decyzja tak ważna decyzja jak dołączenie do Superligi musi zostać zaakceptowana przez "socios". Oprócz tego Barcelona podkreśla, że nie będzie ulegać "nieuzasadnionej presji i zastraszaniu", a proces tworzenia Superligi musi podlegać debacie i refleksji, na którą klub jest gotowy. Rozgrywki te są uważane przez władze Barcelony za gwarancję stabilności finansowej i możliwość powiększenia bazy kibiców interesujących się piłką nożną.
za:fcbarcelona.com
reklama

Correa strzela gola Huesce

Correa po krótkim dryblingu zdecydował się na strzał i była to dobra decyzja! Atletico - Huesca 1-0!

XI Napoli na mecz z Lazio

XI Napoli na mecz z Lazio

Ancelotti myślał, że Superliga jest żartem

Ancelotti myślał, że Superliga jest żartem
Kiedy usłyszałem o powstaniu Superligi pomyślałem, że to żart, ponieważ nie sądziłem, że coś takiego może powstać. Europejska sportowa kultura różni się od amerykańskiej. Nie dlatego, że my mamy rację, a oni się mylą, ale dlatego, że po prostu się różnimy. W USA na sport patrzy się inaczej. Tam jest w głównej mierze rozrywką. W Europie bardziej się nim ekscytujemy. Gdy dorastamy, chcemy przekraczać nasze granice. Piłka nożna w tym momencie jest biznesem, ale nie zapominajmy, że to przede wszystkim sport. Dzięki wielu inwestycjom staje się jednak biznesem. Musimy brać oba te aspekty pod uwagę. To całkiem normalne.
Carlo Ancelotti za:goal.com
reklama

Malinowski strzela gola Romie

Atalanta wychodzi na prowadzenie w meczu z Romą! 0-1!

Angulo porównał ligę polską z indyjską

Angulo porównał ligę polską z indyjską
Ekstraklasa i liga indyjska są nieporównywalne. Rozumienie futbolu jest inne, to różne kraje, a nawet różne kontynenty. Indie to kraj, który na wielu płaszczyznach, również futbolowej, wciąż się rozwija. Jeśli chodzi o szkolenie graczy, to na pewno jest tu jeszcze dużo do zrobienia.
Igor Angulo za:sportowefakty.wp.pl, wywiad Piotra Koźmińskiego

Lewandowski nie zamierza szybko kończyć kariery

Lewandowski nie zamierza szybko kończyć kariery
Nie zastanawiałem się jeszcze, co przyniosą trzy albo cztery najbliższe lata. Chcę jednak grać w piłkę jeszcze przez przynajmniej pięć. Chętnie dłużej, jeśli będę jeszcze w stanie.
Robert Lewandowski za:goal.com
reklama