reklama

Szymon Marciniak wyjaśnił, dlaczego nie jedzie na EURO 2020

Szymon Marciniak wyjaśnił, dlaczego nie jedzie na EURO 2020
Od razu poinformuję więc tych, którzy już chcieliby pogrzebać Marciniaka i świętują jego koniec: za wcześnie na to. O tym, że nie znajdę się na liście, wiedziałem od dawna. Decyzja została podjęta na początku kwietnia po moich kolejnych badaniach. Natomiast formalny telefon od Roberto Rosettiego, który jest szefem sędziów UEFA, miałem kilka dni przed oficjalnym ogłoszeniem listy. Znamy się wiele lat i wiedziałem, że dla niego to trudna decyzja, że po ludzku jest mu przykro. Jako zespół mamy duże doświadczenie turniejowe i byśmy się przydali, ale takie bywa życie sportowca. W kwietniu była możliwość, abym sędziował jeden z ćwierćfinałów europejskich pucharów, ale nie dostałem meczu. I wtedy zrozumiałem, że stracę Euro. Na drodze stanęły mi problemy zdrowotne. Jak wiesz, przechorowałem COVID-19. I właśnie koronawirus okazał się kłopotem. Zachorowałem na tachykardię, która zaburza rytm pracy serca. W pewnym momencie siedząc miałem podwyższone tętno, tak, jakbym żwawo spacerował. Wciąż nie mam stuprocentowej pewności jaka jest geneza tej choroby, ale wiele wskazuje właśnie na koronawirusa. Tachykardia to nie jest coś, co można wyleczyć w tydzień, tak jak przeziębienie. Od jakiegoś czasu jestem więc pod stałą opieką profesora Krzysztofa Pawlaczyka i powoli zmierzamy w dobrym kierunku.
Szymon Marciniak za:sport.interia.pl
reklama

Zlatan chciałby zostać w Milanie do końca życia

Zlatan chciałby zostać w Milanie do końca życia
Zawsze powtarzałem, że w Milanie czuję się jak w domu. Kocham tu wszystkich: pracowników klubu, kolegów z drużyny, trenerów, kibiców, za którymi tęsknię. Jeśli będę mógł tu zostać do końca życia, to z przyjemnością to zrobię.
Zlatan Ibrahimović za:football-italia.net

Koeman i tak nie zdradzi decyzji Messiego

Koeman i tak nie zdradzi decyzji Messiego
Nawet gdybym rozmawiał z Leo o jego pozostaniu, nie powiedziałbym o tym. Decyzja jest w jego rękach. Potrzebujemy go, dziś znów był decydujący. Mam nadzieję, że będzie grał tu jeszcze przed wiele lat.
Ronald Koeman za:marca.com

Na EURO 2020 konferencje wyłącznie online

Na EURO 2020 konferencje wyłącznie online
reklama

Gorzkie słowa ''Lewego'' o zawodniczej karierze

Gorzkie słowa ''Lewego'' o zawodniczej karierze
Piłkarz często oceniany jest po okładce. Bardzo powierzchownie i stereotypowo. Pojedzie sobie facet na mecz, strzeli gola, wróci do wielkiego domu i zerknie, ile ma na koncie. A przecież na to pracuje się długie lata. Jesteś w codziennym reżimie, walczysz z wyrzeczeniami, obolałym ciałem, przeciwnościami. Świadomość tego, jak naprawdę wygląda życie piłkarza, jest znikoma. Gdyby tylko każdy mógł zerknąć za kurtynę, zobaczyłby, ile to poświęcenia. I zrozumiałby, że nie każdy może to robić .
Robert Lewandowski za:sportowefakty.wp.pl

Mecze w TV: 23 Kwietnia 2021

17 :40Polsat Sport
Widzew Łódź vs Górnik Łęczna
Fortuna 1. Liga
18 :00CANAL+ Sport
Raków Częstochowa vs Śląsk Wrocław
PKO Ekstraklasa
18 :30Eleven Sports 2
Braunschweig vs Erzgebirge Aue
2. Bundesliga
20 :30Eleven Sports 3
Augsburg vs FC Koeln
Bundesliga
20 :30CANAL+ Sport
Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Lech Poznań
PKO Ekstraklasa
21 :00CANAL+ Family
Arsenal vs Everton
Premier League

Został sam Perez

Został sam Perez
reklama