reklama

Definitywny koniec Suerligi? Gigant wycofał się z finansowania!

Definitywny koniec Suerligi? Gigant wycofał się z finansowania!
Mimo wycofania się z Superligi większości drużyn, Real Madryt i Barcelona wciąż podtrzymywały chęć pracy nad projektem. Florentino Perez zapowiedział dopracowanie formatu rozgrywek i dalszą pracę nad jego wprowadzeniem w przyszłości. Za finansowaniem projektu odpowiedzialny był amerykański gigant finansowy JP Morgan, który zapewnił klubom niskooprocentowaną pożyczkę na kwotę około 3-4 miliarda euro. Jak jednak podał dziennikarz Tariq Panja z "New York Timesa", JP Moran postanowił również wycofać się z projektu, co w praktyce oznacza ostateczny koniec Superligi. - Wyraźnie pomyliliśmy się w ocenie tego, jak ta umowa będzie postrzegana przez szeroką społeczność piłkarską i jaki może mieć wpływ na przyszłość - wyciągniemy z tego lekcję - możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez rzecznika prasowego spółki.
za:nytimes.com
reklama

4 lata temu Messi wykonał ikoniczną ''cieszynkę''

4 lata temu Messi wykonał ikoniczną ''cieszynkę''

Lewandowski wraca wspomnieniami do MŚ w Rosji

Lewandowski wraca wspomnieniami do MŚ w Rosji
Z mundialu w Rosji mam tylko migawki z pierwszego meczu z Senegalem. Nawet nie chodzi o to, że wszystko inne wyparłem. Mundial to zlepek złych wspomnień. Również to, co działo się po mistrzostwach. Jeśli miałbym wskazać najtrudniejszy moment w późniejszym etapie mojej kariery, na pewno są to chwile związane z mundialem. Wiele rzeczy się wtedy na siebie nałożyło. To wszystko, co się wtedy wydarzyło, bardzo bolało, bo dotykało też mojej rodziny, a oni nie mieli z tym, co się stało, nic wspólnego. Trudno mi było się wtedy przygotować do sezonu.
Robert Lewandowski za:sportowefakty.wp.pl

Ciężkie chwile Lingarda

Ciężkie chwile Lingarda
W pewnym momencie chciałem zrobić sobie przerwę. Nie chodziło jednak o opuszczenie futbolu. Byłem szczęśliwy, kiedy trener na mnie nie stawiał i mogłem spędzić mecz na ławce rezerwowych. Nie chciałem w ogóle grać w piłkę, bo byłem myślami zupełnie w innym miejscu. Nie potrafiłem się skoncentrować na grze i ta sytuacja miała ogromny wpływ na moją dyspozycję. Mieszka za mną mój brat. Raz udało mu się nagrać film, na którym po prostu gapiłem się w jakiś punkt przez kilka minut. Zastanawiałem się, co jest ze mną nie tak. On też nie wiedział, co się dzieje. Postanowiłem porozmawiać z ludźmi, którzy pracują w klubie. Opowiedziałem im, z jakimi kłopotami się zmagam. Mogłem się poddać, ale oni starali się mnie z tego wyciągnąć. To pomogło mi też w trakcie izolacji. Zresztą ten okres był dla mnie kluczowy. To wtedy nastąpił przełom, bo oglądałem swoje mecze z Mistrzostw Świata i myślałem „Tak, to jest Jesse Lingard”.
Jesse Lingard za:The Guardian
reklama

Nowe lokalizacje meczów Polaków na EURO 2020!

Nowe lokalizacje meczów Polaków na EURO 2020!

Kosecki opowiada o zagranicznych transferach

Kosecki opowiada o zagranicznych transferach
Gdy za pierwszym razem odszedłem do Sandhausen, byłem już dogadany z Lechią Gdańsk. Mój menadżer, Czarek Kucharski, powiedział mi, że nie chce, abym tam szedł. Postanowiłem mu zaufać i pójść do Sandhausen. Teraz uważam, że to była głupota. Zastanawiam się jakim cudem Jakub Kosecki z Legii Warszawa wylądował tam, a zawodnicy ze słabszych klubów szli do lepszych drużyn. Gdy wracałem do Polski, powiedziałem sobie, że podpisuję jak najdłuższy kontrakt i robię wszystko, aby złapać okazję wyjazdu za dobre pieniądze do byle jakiego klubu. Udało się trafić do drugiej ligi tureckiej, gdzie przez trzy lata zarobiłem naprawdę dużo. Tak naprawdę żyłem tam tylko z premii i nie dotykałem pensji.
Jakub Kosecki za:Foot Truck

W jakich miastach zagrają Polacy na EURO 2020?

W jakich miastach zagrają Polacy na EURO 2020?
Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że Dublin i Bilbao nie zorganizują EURO. W takim razie nasze plany też muszą ulec zmianie. Bardzo prawdopodobne, że przeniesiemy się do Sankt Petersburga i Sewilli.
Zbigniew Boniek za:Podcast '' Na Trybunach''
reklama