reklama

7 lat temu świat futbolu stracił wielką postać

7 lat temu świat futbolu stracił wielką postać
reklama

Henry był zszokowany chęcią Arsenalu dołączenia do Superligi

Henry był zszokowany chęcią Arsenalu dołączenia do Superligi
Nie poznaję swojego klubu. To, co się ostatnio wydarzyło, nie ma dla mnie sensu. Próbowali dołączyć do ligi, która zostałaby zamknięta. Być może to brak zrozumienia podstawowych wartości piłkarskich, może to pieniądze były zbyt dużą pokusą. Cokolwiek to było, źle to zrozumieli. Byłem autentycznie zszokowany, tak samo jak większość ludzi. Nie mogłem uwierzyć w to, co się dzieje. Nigdy wcześniej o tym nie mówiłem, ale to, co się wydarzyło, uświadomiło mi, że klub stanowią kibice. Ja też jestem fanem Arsenalu, to też mój klub. Jestem dumny z tego, co osiągnęli kibice wszystkich drużyn. Rezultatem było zwycięstwo futbolu.
Thierry Henry za:The Telegraph

Największy błąd Juventusu według Evry

Największy błąd Juventusu według Evry
Cierpię jak wszyscy fani Juventusu, ale łatwo mówić o wszystkim, kiedy nie jest się prezesem klubu. Moja opinia to jednak zdanie kogoś, kto oddawał krew za tę koszulkę. Juventus nie wygra Scudetto ze względu na Inter, który sprowadził wiele osób związanych z Turynem. Antonio Conte to trener z innej planety. Giuseppe Marotta dokonywał w Juventusie cudów, sprowadzając świetnych zawodników. Życzę Andrei Pirlo jak najlepiej. To świetny przyjaciel, mam nadzieję, że zostanie w klubie jak najdłużej. Jednocześnie muszę powiedzieć jednak, że największym błędem było zwolnienie Massimiliano Allegriego. To sprytny trener. Kibice krytykowali go nawet wtedy, gdy wygrywał mistrzostwo i wprowadził nas do finału Ligi Mistrzów. Myśleliście, że jest człowiekiem Milanu. Ale on kochał i nadal kocha Juventus.
Patrice Evra za:football-italia.net

Skład Warty na mecz z Jagiellonią

Skład Warty na mecz z Jagiellonią
reklama

Rummenigge dalej krytykuje Superligę

Rummenigge dalej krytykuje Superligę
My nie wiedzieliśmy o tym kontrakcie. Superliga została założona w sposób profesjonalny prawnie i finansowo. Jej szefowie popełnili jeden błąd - nie docenili reakcji reszty futbolowej rodziny. Gdybym się o tym dowiedział, z całych sił starałbym się zapobiec Superlidze, między innymi z naszymi przyjaciółmi z Dortmundu oraz Paryża. Mamy jasne stanowisko. Nie możemy oddzielić się w taki sposób i organizować własnego wydarzenia kosztem innych. Wszyscy popełniliśmy duży błąd: Real, Barcelona, Juventus, Bayern, Borussia. Każdego roku zwiększaliśmy wydatki na zarobki graczy oraz transfery. Koronawirus zaszkodził nam wszystkim. Musimy wyciągnąć z tego wnioski. Nie zwiększać kosztów jeszcze bardziej, ale je zmniejszyć. To koniec Superligi. Może i dobrze, że widzieliśmy ten cyrk, który zdenerwował cały świat. Doprowadziło to do tego, że ludzie biznesu, których jest bardzo wiele w piłce nożnej, zrozumieli, iż futbol to coś więcej niż tylko biznes.
Karl-Heinz Rummenigge za:Sky Sports Deutschland

Skład Jagiellonii na mecz z Wartą Poznań

Skład Jagiellonii na mecz z Wartą Poznań

Kontrowersyjne słowa Grabary po nagrodzie dla piłkarza meczu

Kontrowersyjne słowa Grabary po nagrodzie dla piłkarza meczu
Wszyscy w zespole mogliby zostać nazwani piłkarzami meczu, ale jak wiesz, jestem najlepszym bramkarzem w tej lidze. Zrobiłem swoje i naprawdę nie zwracam uwagi na to, jak gram. Mogę stracić 40 lub 150 bramek, ale jeżeli będziemy zwyciężać, to nie będę się tym przejmował.
Kamil Grabara za:sportowefakty.wp.pl
reklama