reklama

Skład Stali Mielec na mecz z Pogonią Szczecin

Skład Stali Mielec na mecz z Pogonią Szczecin
reklama

Szef UEFA zapowiada dotkliwe sankcje dla trzech gigantów

Szef UEFA zapowiada dotkliwe sankcje dla trzech gigantów
Każdy musi ponieść konsekwencje tego, co zrobił. Nie możemy udawać, że nic się nie wydarzyło. Nie można zrobić czegoś takiego, a potem powiedzieć: "Zostałem ukarany, bo wszyscy mnie nienawidzą". Nie mają problemów z powodu nikogo innego, tylko przez samych siebie. Zobaczymy za kilka dni, co będziemy musieli zrobić. Dla mnie jest różnica między klubami z Anglii i pozostałymi sześcioma zespołami. Wycofali się jako pierwsi. Przyznali, że popełnili błąd. Dla mnie są trzy grupy z tej dwunastki. Angielska szóstka, która wyszła z Superligi jako pierwsza, potem kolejne trzy drużyny - Milan, Inter i Atletico, a na końcu Juventus, Real i Barcelona. To ci, którzy myślą, że Ziemia jest płaska, a Superliga nadal istnieje. Jest między nimi duża różnica. Ukarani będą wszyscy. Ale w jaki sposób? Zobaczymy. Na razie jest za wcześnie, abym o tym mówił.
Alexander Ceferin za:Daily Mail

7 lat temu świat futbolu stracił wielką postać

7 lat temu świat futbolu stracił wielką postać

Henry był zszokowany chęcią Arsenalu dołączenia do Superligi

Henry był zszokowany chęcią Arsenalu dołączenia do Superligi
Nie poznaję swojego klubu. To, co się ostatnio wydarzyło, nie ma dla mnie sensu. Próbowali dołączyć do ligi, która zostałaby zamknięta. Być może to brak zrozumienia podstawowych wartości piłkarskich, może to pieniądze były zbyt dużą pokusą. Cokolwiek to było, źle to zrozumieli. Byłem autentycznie zszokowany, tak samo jak większość ludzi. Nie mogłem uwierzyć w to, co się dzieje. Nigdy wcześniej o tym nie mówiłem, ale to, co się wydarzyło, uświadomiło mi, że klub stanowią kibice. Ja też jestem fanem Arsenalu, to też mój klub. Jestem dumny z tego, co osiągnęli kibice wszystkich drużyn. Rezultatem było zwycięstwo futbolu.
Thierry Henry za:The Telegraph
reklama

Największy błąd Juventusu według Evry

Największy błąd Juventusu według Evry
Cierpię jak wszyscy fani Juventusu, ale łatwo mówić o wszystkim, kiedy nie jest się prezesem klubu. Moja opinia to jednak zdanie kogoś, kto oddawał krew za tę koszulkę. Juventus nie wygra Scudetto ze względu na Inter, który sprowadził wiele osób związanych z Turynem. Antonio Conte to trener z innej planety. Giuseppe Marotta dokonywał w Juventusie cudów, sprowadzając świetnych zawodników. Życzę Andrei Pirlo jak najlepiej. To świetny przyjaciel, mam nadzieję, że zostanie w klubie jak najdłużej. Jednocześnie muszę powiedzieć jednak, że największym błędem było zwolnienie Massimiliano Allegriego. To sprytny trener. Kibice krytykowali go nawet wtedy, gdy wygrywał mistrzostwo i wprowadził nas do finału Ligi Mistrzów. Myśleliście, że jest człowiekiem Milanu. Ale on kochał i nadal kocha Juventus.
Patrice Evra za:football-italia.net

Skład Warty na mecz z Jagiellonią

Skład Warty na mecz z Jagiellonią

Rummenigge dalej krytykuje Superligę

Rummenigge dalej krytykuje Superligę
My nie wiedzieliśmy o tym kontrakcie. Superliga została założona w sposób profesjonalny prawnie i finansowo. Jej szefowie popełnili jeden błąd - nie docenili reakcji reszty futbolowej rodziny. Gdybym się o tym dowiedział, z całych sił starałbym się zapobiec Superlidze, między innymi z naszymi przyjaciółmi z Dortmundu oraz Paryża. Mamy jasne stanowisko. Nie możemy oddzielić się w taki sposób i organizować własnego wydarzenia kosztem innych. Wszyscy popełniliśmy duży błąd: Real, Barcelona, Juventus, Bayern, Borussia. Każdego roku zwiększaliśmy wydatki na zarobki graczy oraz transfery. Koronawirus zaszkodził nam wszystkim. Musimy wyciągnąć z tego wnioski. Nie zwiększać kosztów jeszcze bardziej, ale je zmniejszyć. To koniec Superligi. Może i dobrze, że widzieliśmy ten cyrk, który zdenerwował cały świat. Doprowadziło to do tego, że ludzie biznesu, których jest bardzo wiele w piłce nożnej, zrozumieli, iż futbol to coś więcej niż tylko biznes.
Karl-Heinz Rummenigge za:Sky Sports Deutschland
reklama