reklama

Sekret mocnych rzutów z autu Petteriego Forsella

Sekret mocnych rzutów z autu Petteriego Forsella
Mój tata był kierowcą autobusu, często jeździł z różnymi drużynami: piłkarskimi i hokejowymi. A ja czasem zabierałem się z nim. Kiedy miałem 10 lat, ojciec zawoził żeński zespół piłkarski na turniej do Szwecji. Pojechałem z nim i tam zobaczyłem, że jedna z tych piłkarek, miała 16 czy 17 lat, ma bardzo daleki wrzut z autu. Bardzo mnie to zaciekawiło i poprosiłem ją, żeby pokazała mi, jak to robi. Potrenowaliśmy razem i tak się to u mnie zaczęło. Ale to nie tak, że na przykład każdy piłkarz z silnym uderzeniem nogą potrafi też rzucać daleko z autu. Na pewno w jakimś sensie moje mięśnie mi w tym pomagają.
Petteri Forsell za:sportowefakty.wp.pl
reklama

Bobby Reid próbował zdjąć rękawice Mendy'ego podczas rzutu rożnego

Bobby Reid z Fulham w ostatnim meczu próbował w dość nietypowy sposób przeszkodzić Edouardowi Mendy'emu w pracy... :P

Wielkie kluby starały się o Michała Karbownika

Wielkie kluby starały się o Michała Karbownika
Rozmawialiśmy o Karbowniku chyba ze wszystkimi klubami, które były wymieniane w mediach, również z Manchesterem City. Napoli cały czas zdzwaniało się i z nami, i z Legią Warszawa. Koronawirus mocno jednak wpłynął na sytuację. Włosi nie zdołali też sprzedać kilku piłkarzy, co mogłoby uruchomić domino. Poza tym nie wszystkie kluby chciały od razu dać między 8 a 10 milionów euro, większość proponowała koło 5-6 mln. Gdyby Legia wcześniej zgodziła się na takie pieniądze, wybór byłby większy. Na przykład moglibyśmy wówczas skorzystać z propozycji Salzburga, który był bardzo chętny do pozyskania Michała.
Mariusz Piekarski za:sport.tvp.pl

Ansu Fati podda się bardzo ryzykownej operacji

Ansu Fati podda się bardzo ryzykownej operacji
Ansu Fati po raz ostatni pojawił się na murawie pod koniec listopada w meczu z Realem Betis. Wtedy to utalentowany 18-latek doznał kontuzji łąkotki, przez którą pauzuje do dziś. Mimo przeprowadzenia trzech operacji kontuzjowanego kolana jego rehabilitacja wciąż nie przebiega prawidłowo, więc lekarze zadecydowali, że w czwartek przejdzie on czwartą, ostatnią już operację. Przeprowadzi ją uznany chirurg Ramon Cugat. Piłkarzowi zostanie w całości usunięta kontuzjowana łąkotka, jednak może to dość poważnie rzutować na jego przyszłą karierę. Dzięki operacji Fati wróci do treningów w dwa miesiące, jednak istnieje ryzyko, że w dłuższej perspektywie w operowanym kolanie dojdzie do choroby zwyrodnieniowej. Włodarze Barcelony zdają sobie sprawę z tego ryzyka, jednak lekarze nie widzą innej opcji na powrót nastolatka do zdrowia.
za:mundodeportivo.com
reklama

Bo Messi woli zdobywać gole z dalszych odległości

Bo Messi woli zdobywać gole z dalszych odległości

Mocne słowa Kamila Kosowskiego o Lechu Poznań

Mocne słowa Kamila Kosowskiego o Lechu Poznań
Ostatnie ligowe spotkanie w wykonaniu Lecha Poznań było kompromitacją. Tak doświadczony zespół, mający w składzie całkiem niezłych piłkarzy nie może w ten sposób przegrywać meczu. Gdyby fani mogli być na trybunach, to bardzo możliwe, że światowe media pokazywałaby wydarzenia z Poznania zaraz po tych z Manchesteru, bo spokojnie na pewno by nie było. Nie wierzę, że Skorża, czyli szkoleniowiec mający naprawdę niezły warsztat, będzie chciał dalej współpracować ze słabymi piłkarzami. Myślę, że trener będzie pragnął się od nich odciąć i stworzyć zespół po swojemu. Pytań jest sporo, ale wierzę, że Skorża jest na tyle doświadczonym trenerem, że wyciągnie drużynę z kryzysu. Ale pracy na pewno będzie miał sporo.
Kamil Kosowski za:Przegląd Sportowy

Mecze w TV: 4 Maja 2021

21 :00Polsat Sport P1
Manchester City vs PSG
Liga Mistrzów
reklama