reklama

Szczere wyznanie Lewandowskiego o rekordzie Muellera

Szczere wyznanie Lewandowskiego o rekordzie Muellera
Jeśli chodzi o ten rekord i o oczekiwania nie tylko ze strony polskich kibiców, ale też niemieckich, to na pewno da się to odczuć. Presja jest, ale ja się jej nie boję, trzeba zachować spokój i przygotować się do meczu tak, jak do każdego innego. Napalanie się na to tylko może w tym przeszkodzić, ale mam nadzieję, że pomoże moje doświadczenie. Podejdę do tego meczu spokojnie, jak będzie okazja to ją wykorzystam i będę cieszył się z pobicia rekordu. Na dzień dzisiejszy wyłączam się i staram się w ogóle o tym nie myśleć. Jest to trudne, ale wiem co zrobić, żeby się do tego przygotować. Jak mam pobijać rekord, to zamierzam to zrobić, a nie tylko go wyrównywać. Też tak do tego podchodzę, ale skupiam się na jakości treningu, dobrej pracy. To fundament do tego, aby dobrze czuć się później także w meczu. Nie chcę wybiegać za bardzo w przyszłość. Jeszcze nie pobiłem tego rekordu. To byłaby wielka rzecz, ale z drugiej strony wiem, że to nie tylko jedna czy dwie bramki. Nigdy nie będę się ścigał sam ze sobą. Znajdując nowe wyzwania i cele, staram się robić rzeczy, których wcześniej nikt nie dokonał, albo mało kto to zrobił. To coś, co zawsze pchało mnie do przodu. Jeżeli mówimy o tym rekordzie, to nigdy do końca nie wierzyłem w to, że jest w ogóle zawodnik, który może się do niego zbliżyć. Nie mając tyle meczów, a w moim przypadku jeszcze mniej ze względu na kontuzję. Sam do końca nie zdaję sobie sprawy z tego, że stoję przed czymś wielkim. Może to i dobrze, bo najpierw skupiam się na dobrym meczu, dojściu do sytuacji, strzeleniu bramki. Jeśli pobiję ten rekord, to dopiero zacznę się zastanawiać, co osiągnąłem.
Robert Lewandowski za:CANAL+
reklama

Neymar stworzył piłkarza idealnego

Neymar stworzył piłkarza idealnego
Wziąłbym fizyczność Cristiano Ronaldo, elastyczność Zlatana Ibrahimovicia, grę głową Sergio Ramosa, szybkość Kyliana Mbappe, lewą nogę Leo Messiego, swoją prawą nogę, ustawianie się Roberta Lewandowskiego, wślizgi N'Golo Kante i kreatywność Marco Verrattiego.
Neymar za:goal.com

Peszko namawiał Lewandowskiego na transfer do Anglii

Peszko namawiał Lewandowskiego na transfer do Anglii
Mówiłem mu, czemu nie pójdzie do Anglii. Do Manchesteru, do Chelsea. Zobaczyć inną piłkę. Tam jest inny świat. To nie jest Bundesliga, że jest dyscyplina. Tam jest mecz i nikogo nie obchodzi co robisz potem. Nie, żeby jeździć i robić afery. Ich nie interesuje nawet gdzie mieszkasz, nie pomogą ci wynająć mieszkania. Tyle płacą, że masz sobie o wszystko zadbać sam. Czemu nie wyszło? Jest przywiązany do Bayernu. Jeszcze jest gdzieś tam MLS w zasięgu. Natomiast cały czas go na tą Anglię namawiałem, bo naprawdę tam jest zderzenie o 180 stopni inne niż w Niemczech
Sławomir Peszko za:Elle Man

Arkadiusz Milik pochwalił się formą

Arkadiusz Milik pochwalił się formą
reklama

Zaskakująca forma Arsenalu w ostatnich 23 kolejkach Premier League

Zaskakująca forma Arsenalu w ostatnich 23 kolejkach Premier League

Bruno Fernandes komplementuje Piotra Zielińskiego

Bruno Fernandes komplementuje Piotra Zielińskiego
Szczerze? Mogę powiedzieć, że Zieliński jest lepiej wyszkolony technicznie niż ja. Mieliśmy dobrą rywalizację. W przeszłości faktycznie Zieliński był trochę nieśmiały. Był wtedy młody, podobnie jak ja. Jednak pochodziliśmy z różnych krajów gdzie panuje inna mentalność. Miałem z Piotrkiem naprawdę dobre relacje. To świetny facet, bardzo go lubię. To jedna z osób, którą poznałem we Włoszech, z którą cały czas jestem w kontakcie. Rozmawiałem z nim kilka miesięcy temu i powiedziałem mu, że chciałbym z nim jeszcze zagrać. Więc kto wie jaka czeka nas przyszłość. Moim zdaniem to naprawdę topowy piłkarz.
Bruno Fernandes za:CANAL+ Sport

Uraz Łukasza Fabiańskiego nie jest groźny

Uraz Łukasza Fabiańskiego nie jest groźny
Rozmawiałem z Łukaszem i czuje się dobrze. Sztab medyczny w klubie wykonał mu kompleksowe badania, które nie wykazały niczego niepokojącego. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik szybko wróci do pełnego treningu i zgodnie z planem rozpocznie z reprezentacją Polski przygotowania do mistrzostw Europy.
Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski za:laczynaspilka.pl
reklama