reklama

Borussia chciała jeszcze zatrzymać Piszczka

Borussia chciała jeszcze zatrzymać Piszczka
Po finale Pucharu Niemiec był taki moment, że usiedliśmy z szefami BVB i zaczęliśmy rozmawiać. Temat wyszedł od Michaela Zorca, dyrektora sportowego klubu, który zapytał, czy nie zastanowiłbym się nad pozostaniem na jeszcze jeden sezon. Nie będę zaprzeczał, że zupełnie o tym nie pomyślałem. Tylko głupi nie zmienia zdania. Jednak podszedłem do tego na spokojnie. Poprosiłem, żebyśmy dali sobie kilka dni do namysłu, aby szefowie byli w stu procentach przekonani do tego pomysłu. Zastanowili się, czego dokładnie ode mnie oczekują. Usiedliśmy jeszcze raz i wspólnie zdecydowaliśmy, że jednak teraz jest idealny moment na pożegnanie. Musiałbym odkręcać pewne decyzje. Przestawiać się o 180 stopni. Zacząłem już zamykać swoje sprawy w Dortmundzie - na przykład ogarniać sprzedaż domu. Córka kończy szkołę, więc to dobry moment na przenosiny do Polski. Zapadło za dużo ważnych decyzji, zwłaszcza rodzinnych. Pojawiłby się spory chaos, czego nie lubię. Ostatecznie wspólnie oszczędziliśmy sobie tego bólu głowy.
Łukasz Piszczek za:meczyki.pl, wywiad Tomasza Włodarczyka
reklama

Pozytywne informacje w sprawie kontuzji Milika!

Pozytywne informacje w sprawie kontuzji Milika!

''Plan B'' Florentino Pereza

''Plan B'' Florentino Pereza

OFICJALNIE: Mike Maignan piłkarzem Milanu!

OFICJALNIE: Mike Maignan piłkarzem Milanu!
Mike Maignan został nowym zawodnikiem AC Milanu. 25-letni golkiper podpisał z klubem 5-letni kontrakt, na mocy którego pozostanie w Mediolanie do końca czerwca 2026 roku. Według mediów Lille otrzyma za sprzedaż golkipera 13 mln € plus zmienne. Maignan w nadchodzącym sezonie będzie występować w koszulce z numerem "26".
za:acmilan.com
reklama

OFICJALNIE: Jan Urban trenerem Górnika Zabrze!

OFICJALNIE: Jan Urban trenerem Górnika Zabrze!
Jan Urban został nowym trenerem Górnika Zabrze, zastępując na stanowisku odchodzącego po 5 latach pracy Marcina Brosza. 59-letni szkoleniowiec podpisał roczną umowę, obowiązującą do końca czerwca 2022 roku. Ostatnim klubem prowadzonym przez Jana Urbana był Śląsk Wrocław, z którego został zwolniony na początku 2018 roku.
za:gornikzabrze.pl

I tyle było z Allegriego w Realu Madryt

I tyle było z Allegriego w Realu Madryt

Krychowiak porównał obecną kadrę do tej z EURO 2016

Krychowiak porównał obecną kadrę do tej z  EURO 2016
Wydaje mi się, że mamy lepszych zawodników, bardziej doświadczonych, którzy grali na dwóch ostatnich trudnych imprezach, ale to nie gwarantuje, że będziemy mieli dobry zespół. Jak porównamy nasze personalia i indywidualności z Hiszpanami, to nie mamy żadnych szans. Kluczem do osiągnięcia sukcesu i walki jak równy z równym z tymi przeciwnikami jest to, żebyśmy stworzyli odpowiedni kolektyw i zespół. Żeby jeden za drugiego walczył, biegał, odpowiednio grał w obronie, bo to zagwarantuje nam sukces na imprezie, a nie indywidualności czy jakość. Oczywiście, jest wystarczająco jakości w tym zespole, ale to nie będzie element, który pozwoli nam wygrać z Hiszpanami. Nie ma gwarancji, że w reprezentacji będziemy grać tak samo jak w klubach. Musimy się zaadaptować do nowego systemu, filozofii trenera. Każdy powinien robić na boisku to, czego oczekuje od nas selekcjoner.
Grzegorz Krychowiak za:meczyki.pl
reklama