reklama

Młody piłkarz Barcelony ma żal do Koemana

Młody piłkarz Barcelony ma żal do Koemana
Swego czasu trener powiedział mi, że nie będę miał wielu okazji na grę, ale wystąpię w niektórych meczach. Dostałem 17 minut i nie rozumiem, dlaczego tak się stało, bo były mecze, w których mogłem grać, tak jak miało to miejsce z innymi piłkarzami. Nie wiem, co się dzieje w głowie trenera. Mogliśmy więcej ze sobą rozmawiać, ale on nie lubi dużo mówić. Już przed rozpoczęciem sezonu powiedział moim agentom, że na mnie nie liczy i mogę odejść. Pomyślałem: "Jak może tak mówić, skoro nie zna mnie jako piłkarza, powinien mnie najpierw obejrzeć". Rozmawiał z moimi agentami, ale do mnie się nie odezwał. Chciałbym wiedzieć, co myśli, jaki mam mieć plan na karierę. Pewnego dnia poszedłem z nim porozmawiać, a on powiedział, żebym poszukał klubu, w którym będę grał. Nie znalazłem żadnej drużyny, ponieważ jestem bardzo młody, dopiero co tu przyjechałem. Poprosiłem, aby dał mi trochę minut, abym mógł się pokazać i grać gdzieś w kolejnym sezonie, ale on tego nie zrobił. To było bardzo dziwne. Miesiąc po meczu z Dynamem poszedłem pewnego dnia do jego biura i zapytałem: "Dlaczego nie mam więcej możliwości występów, zagrałem źle?". Odpowiedział: "Nie, zagrałeś dobrze, ale nie liczę na ciebie, nie masz odpowiednich umiejętności do gry w Barcelonie". Powiedziałem mu, że jeśli nie da mi szansy, to tego nie zobaczy. Podpisano ze mną kontrakt właśnie z powodu mojej jakości. To musi być coś innego. Były dni, kiedy nawet nie trenowałem z resztą zespołu, na przykład w trakcie zajęć taktycznych tuż przed meczami. Myślę, że ma coś przeciwko mnie, to sprawa osobista, bo nawet ze mną nie porozmawiał.
Matheus Fernandes za:mundodeportivo.com
reklama

Piszczek nie wyklucza zostania trenerem

Piszczek nie wyklucza zostania trenerem
Nie wykluczam, że to będzie moja droga. Pewnie niedługo zacznę kurs trenerski w Polsce. Zrobię licencję, a potem zobaczę jak i kiedy ją wykorzystam. To nie jest tak, że będę ją robił z jakimś konkretnym zamiarem. Ale chcę ją mieć, bo to da mi wybór. Po ponad dekadzie spędzonej w zagranicznej piłce mam pełen plecak nauk od najlepszych trenerów. (...) Klopp to najlepsza szkoła pressingu i wymiany pozycji. Tuchel to już bardziej podejście barcelońskie. Czerpanie od Pepa Guardioli. (...). Zawsze słuchałem i obserwowałem z boku jak funkcjonuje BVB pod konkretnym szkoleniowcem. Fajny był też z tej perspektywy ostatni czas obok Edina Terzicia. Mogłem popatrzeć, jak tak młody trener ogarnia grupę doświadczonych piłkarzy w dużym klubie. Jak pracuje pod presją, jakie decyzje podejmuje i w jaki sposób buduje swoją pozycję w tak silnym otoczeniu. Z mojej perspektywy to cenne lekcje.
Łukasz Piszczek za:meczyki.pl

Piotr Zieliński nie zagra w meczu towarzyskim z Rosją

Piotr Zieliński nie zagra w meczu towarzyskim z Rosją
''Przegląd Sportowy'' poinformował, że Piotr Zieliński dołączył do grona zawodników niedostępnych na mecz towarzyski z Rosją, który odbędzie się 1 czerwca w Poznaniu. Ze względu na urazy nie zagrają Arkadiusz Milik, Maciej Rybus i najprawdopodobniej Paweł Dawidowicz, jednak absencja pomocnika Napoli wynika z powodów rodzinnych - piłkarz w najbliższych dniach spodziewa się narodzin dziecka i będzie w tym czasie przebywał razem z żoną. Piłkarz otrzymał wolne od selekcjonera reprezentacji Polski i wróci na zgrupowanie w środę.
za:Przegląd Sportowy

Mecze w TV: 28 Maja 2021

17 :40Polsat Sport Extra
Widzew Łódź vs GKS Tychy
Fortuna 1. Liga
18 :45TVP Sport
Chojniczanka Chojnice vs GKS Katowice
2. Liga
20 :45Polsat Sport P1
Włochy vs San Marino
Mecz towarzyski
reklama

Radość piłkarzy Venezii po awansie do Serie A

Venezia okazała się lepsza w dwumeczu od Cittadelli i może świętować!

Venezia wraca do włoskiej elity

Venezia wraca do włoskiej elity

Partey mógł poczekać z transferem

Partey mógł poczekać z transferem
reklama