reklama

La Liga lansuje Michała Żuka na przyszłą gwiazdę La Liga

La Liga lansuje Michała Żuka na przyszłą gwiazdę La Liga
reklama

Młody piłkarz Barcelony ma żal do Koemana

Młody piłkarz Barcelony ma żal do Koemana
Swego czasu trener powiedział mi, że nie będę miał wielu okazji na grę, ale wystąpię w niektórych meczach. Dostałem 17 minut i nie rozumiem, dlaczego tak się stało, bo były mecze, w których mogłem grać, tak jak miało to miejsce z innymi piłkarzami. Nie wiem, co się dzieje w głowie trenera. Mogliśmy więcej ze sobą rozmawiać, ale on nie lubi dużo mówić. Już przed rozpoczęciem sezonu powiedział moim agentom, że na mnie nie liczy i mogę odejść. Pomyślałem: "Jak może tak mówić, skoro nie zna mnie jako piłkarza, powinien mnie najpierw obejrzeć". Rozmawiał z moimi agentami, ale do mnie się nie odezwał. Chciałbym wiedzieć, co myśli, jaki mam mieć plan na karierę. Pewnego dnia poszedłem z nim porozmawiać, a on powiedział, żebym poszukał klubu, w którym będę grał. Nie znalazłem żadnej drużyny, ponieważ jestem bardzo młody, dopiero co tu przyjechałem. Poprosiłem, aby dał mi trochę minut, abym mógł się pokazać i grać gdzieś w kolejnym sezonie, ale on tego nie zrobił. To było bardzo dziwne. Miesiąc po meczu z Dynamem poszedłem pewnego dnia do jego biura i zapytałem: "Dlaczego nie mam więcej możliwości występów, zagrałem źle?". Odpowiedział: "Nie, zagrałeś dobrze, ale nie liczę na ciebie, nie masz odpowiednich umiejętności do gry w Barcelonie". Powiedziałem mu, że jeśli nie da mi szansy, to tego nie zobaczy. Podpisano ze mną kontrakt właśnie z powodu mojej jakości. To musi być coś innego. Były dni, kiedy nawet nie trenowałem z resztą zespołu, na przykład w trakcie zajęć taktycznych tuż przed meczami. Myślę, że ma coś przeciwko mnie, to sprawa osobista, bo nawet ze mną nie porozmawiał.
Matheus Fernandes za:mundodeportivo.com

Piszczek nie wyklucza zostania trenerem

Piszczek nie wyklucza zostania trenerem
Nie wykluczam, że to będzie moja droga. Pewnie niedługo zacznę kurs trenerski w Polsce. Zrobię licencję, a potem zobaczę jak i kiedy ją wykorzystam. To nie jest tak, że będę ją robił z jakimś konkretnym zamiarem. Ale chcę ją mieć, bo to da mi wybór. Po ponad dekadzie spędzonej w zagranicznej piłce mam pełen plecak nauk od najlepszych trenerów. (...) Klopp to najlepsza szkoła pressingu i wymiany pozycji. Tuchel to już bardziej podejście barcelońskie. Czerpanie od Pepa Guardioli. (...). Zawsze słuchałem i obserwowałem z boku jak funkcjonuje BVB pod konkretnym szkoleniowcem. Fajny był też z tej perspektywy ostatni czas obok Edina Terzicia. Mogłem popatrzeć, jak tak młody trener ogarnia grupę doświadczonych piłkarzy w dużym klubie. Jak pracuje pod presją, jakie decyzje podejmuje i w jaki sposób buduje swoją pozycję w tak silnym otoczeniu. Z mojej perspektywy to cenne lekcje.
Łukasz Piszczek za:meczyki.pl

Piotr Zieliński nie zagra w meczu towarzyskim z Rosją

Piotr Zieliński nie zagra w meczu towarzyskim z Rosją
''Przegląd Sportowy'' poinformował, że Piotr Zieliński dołączył do grona zawodników niedostępnych na mecz towarzyski z Rosją, który odbędzie się 1 czerwca w Poznaniu. Ze względu na urazy nie zagrają Arkadiusz Milik, Maciej Rybus i najprawdopodobniej Paweł Dawidowicz, jednak absencja pomocnika Napoli wynika z powodów rodzinnych - piłkarz w najbliższych dniach spodziewa się narodzin dziecka i będzie w tym czasie przebywał razem z żoną. Piłkarz otrzymał wolne od selekcjonera reprezentacji Polski i wróci na zgrupowanie w środę.
za:Przegląd Sportowy
reklama

Mecze w TV: 28 Maja 2021

17 :40Polsat Sport Extra
Widzew Łódź vs GKS Tychy
Fortuna 1. Liga
18 :45TVP Sport
Chojniczanka Chojnice vs GKS Katowice
2. Liga
20 :45Polsat Sport P1
Włochy vs San Marino
Mecz towarzyski

Radość piłkarzy Venezii po awansie do Serie A

Venezia okazała się lepsza w dwumeczu od Cittadelli i może świętować!

Venezia wraca do włoskiej elity

Venezia wraca do włoskiej elity
reklama