reklama

Tomasz Kędziora odetchnął po powołaniu na EURO

Tomasz Kędziora odetchnął po powołaniu na EURO
W marcu selekcjoner zadzwonił i wyjaśnił sytuację. Każdy, kto był blisko kadry i w niej grał, czekał na powołanie. Ja również należałem do tej grupy, bo w eliminacjach EURO 2020 byłem zawodnikiem podstawowej jedenastki. Do końca nie traciłem nadziei na nominację, ponieważ kilka tygodni wcześniej trener wytłumaczył mi telefonicznie, że teraz bierze innych, ale na mnie dalej liczy. Transmisję z ogłoszenia nazwisk na turniej oglądałem w internecie i odetchnąłem, kiedy usłyszałem swoje nazwisko. Nigdy nie grałem w wielkim turnieju, więc cieszę się, że będę mógł pomóc drużynie. Niedługo skończę 27 lat, od wielu sezonów gram na poziomie międzynarodowym, więc nie będę zestresowany EURO.
Tomasz Kędziora za:Przegląd Sportowy
reklama

Aguero będzie nowym piłkarzem Barcelony

Aguero będzie nowym piłkarzem Barcelony
Dziennikarz Fabrizio Romano poinformował, że Sergio Aguero już tydzień temu doszedł do ustnego porozumienia z Barceloną i dołączy do niej po finale Ligi Mistrzów. Argentyńczyk przejdzie testy medyczne już w niedzielę i po ich pomyślnym przejściu podpisze kontrakt do 2023 roku.
za:twitter.com/FabrizioRomano

OFICJALNIE: Andrea Pirlo zwolniony z Juventusu!

OFICJALNIE: Andrea Pirlo zwolniony z Juventusu!
Andrea Pirlo nie jest już trenerem pierwszej drużyny Juventusu - poinformował klub w oficjalnym komunikacie. 43-letni szkoleniowiec objął drużynę w sierpniu zeszłego roku i zdobył z nią Puchar i Superpuchar Włoch, jednak w lidze zajął dopiero 4. miejsce. - Dziękujemy, Andrea. To są pierwsze słowa, które musimy wypowiedzieć na koniec tego szczególnego doświadczenia, przeżywanego razem. Aby podjąć się tego wyzwania, potrzeba było przede wszystkim odwagi, a także świadomości własnych umiejętności, zwłaszcza w okresie naznaczonym przez tysiące trudności, gdy świat naznaczony przez pandemię na nowo odkrywał swoje zasady. Ponieważ w piłce nożnej liczą się zwycięstwa, pamiętajmy: w ciągu kilku miesięcy Pirlo przyniósł nam dwa trofea i odnosił zwycięstwa na najwspanialszych stadionach świata, od San Siro po Camp Nou. Za to wszystko, za odwagę, za poświęcenie, za codzienną pasję, za osiągnięte sukcesy, nasze podziękowania naprawdę płyną z głębi serca. Powodzenia w przyszłości, która na pewno będzie piękna - napisano w oświadczeniu. Nowym trenerem Juventusu najprawdopodobniej zostanie Massimiliano Allegri.
za:juventus.com

La Liga lansuje Michała Żuka na przyszłą gwiazdę La Liga

La Liga lansuje Michała Żuka na przyszłą gwiazdę La Liga
reklama

Młody piłkarz Barcelony ma żal do Koemana

Młody piłkarz Barcelony ma żal do Koemana
Swego czasu trener powiedział mi, że nie będę miał wielu okazji na grę, ale wystąpię w niektórych meczach. Dostałem 17 minut i nie rozumiem, dlaczego tak się stało, bo były mecze, w których mogłem grać, tak jak miało to miejsce z innymi piłkarzami. Nie wiem, co się dzieje w głowie trenera. Mogliśmy więcej ze sobą rozmawiać, ale on nie lubi dużo mówić. Już przed rozpoczęciem sezonu powiedział moim agentom, że na mnie nie liczy i mogę odejść. Pomyślałem: "Jak może tak mówić, skoro nie zna mnie jako piłkarza, powinien mnie najpierw obejrzeć". Rozmawiał z moimi agentami, ale do mnie się nie odezwał. Chciałbym wiedzieć, co myśli, jaki mam mieć plan na karierę. Pewnego dnia poszedłem z nim porozmawiać, a on powiedział, żebym poszukał klubu, w którym będę grał. Nie znalazłem żadnej drużyny, ponieważ jestem bardzo młody, dopiero co tu przyjechałem. Poprosiłem, aby dał mi trochę minut, abym mógł się pokazać i grać gdzieś w kolejnym sezonie, ale on tego nie zrobił. To było bardzo dziwne. Miesiąc po meczu z Dynamem poszedłem pewnego dnia do jego biura i zapytałem: "Dlaczego nie mam więcej możliwości występów, zagrałem źle?". Odpowiedział: "Nie, zagrałeś dobrze, ale nie liczę na ciebie, nie masz odpowiednich umiejętności do gry w Barcelonie". Powiedziałem mu, że jeśli nie da mi szansy, to tego nie zobaczy. Podpisano ze mną kontrakt właśnie z powodu mojej jakości. To musi być coś innego. Były dni, kiedy nawet nie trenowałem z resztą zespołu, na przykład w trakcie zajęć taktycznych tuż przed meczami. Myślę, że ma coś przeciwko mnie, to sprawa osobista, bo nawet ze mną nie porozmawiał.
Matheus Fernandes za:mundodeportivo.com

Piszczek nie wyklucza zostania trenerem

Piszczek nie wyklucza zostania trenerem
Nie wykluczam, że to będzie moja droga. Pewnie niedługo zacznę kurs trenerski w Polsce. Zrobię licencję, a potem zobaczę jak i kiedy ją wykorzystam. To nie jest tak, że będę ją robił z jakimś konkretnym zamiarem. Ale chcę ją mieć, bo to da mi wybór. Po ponad dekadzie spędzonej w zagranicznej piłce mam pełen plecak nauk od najlepszych trenerów. (...) Klopp to najlepsza szkoła pressingu i wymiany pozycji. Tuchel to już bardziej podejście barcelońskie. Czerpanie od Pepa Guardioli. (...). Zawsze słuchałem i obserwowałem z boku jak funkcjonuje BVB pod konkretnym szkoleniowcem. Fajny był też z tej perspektywy ostatni czas obok Edina Terzicia. Mogłem popatrzeć, jak tak młody trener ogarnia grupę doświadczonych piłkarzy w dużym klubie. Jak pracuje pod presją, jakie decyzje podejmuje i w jaki sposób buduje swoją pozycję w tak silnym otoczeniu. Z mojej perspektywy to cenne lekcje.
Łukasz Piszczek za:meczyki.pl

Piotr Zieliński nie zagra w meczu towarzyskim z Rosją

Piotr Zieliński nie zagra w meczu towarzyskim z Rosją
''Przegląd Sportowy'' poinformował, że Piotr Zieliński dołączył do grona zawodników niedostępnych na mecz towarzyski z Rosją, który odbędzie się 1 czerwca w Poznaniu. Ze względu na urazy nie zagrają Arkadiusz Milik, Maciej Rybus i najprawdopodobniej Paweł Dawidowicz, jednak absencja pomocnika Napoli wynika z powodów rodzinnych - piłkarz w najbliższych dniach spodziewa się narodzin dziecka i będzie w tym czasie przebywał razem z żoną. Piłkarz otrzymał wolne od selekcjonera reprezentacji Polski i wróci na zgrupowanie w środę.
za:Przegląd Sportowy
reklama