reklama

Tego sobie życzymy!

Tego sobie życzymy!
reklama

Juergen Klinsmann deprecjonuje rekord Lewandowskiego

Juergen Klinsmann deprecjonuje rekord Lewandowskiego
Napastnicy w dzisiejszych czasach są zdecydowanie lepiej chronieni przed faulami i innymi trudnościami niż snajperzy sprzed 20 albo 30 lat. Z tego punktu widzenia strzelenie tylu goli w lidze może być nieco łatwiejsze. Dziś nikt nie łapie napastnika od tyłu pięć razy w ciągu pierwszych dwudziestu minut. To inna gra, ale strzelenie takiej liczby bramek to po prostu szaleństwo.
Juergen Klinsmann za:spox.com

Klasyczna sytuacja w domu

Klasyczna sytuacja w domu

Refleksja Zbigniewa Bońka o rzutach karnych

Refleksja Zbigniewa Bońka o rzutach karnych
reklama

Laporta pracuje nad nowym kontraktem dla Messiego

Laporta pracuje nad nowym kontraktem dla Messiego
Wiemy, że dużo mówi się o przyszłości Messiego. Sprawa jego nowego kontraktu idzie w dobrą stronę, ale nie jest jeszcze zakończona. Mamy nadzieję, że zaakceptuje naszą propozycję. Nasze relacje są bardzo dobre. Messi kocha "Barcę" i wszyscy chcemy, aby to tutaj kontynuował swoją karierę. Robimy wszystko, co możemy. Jest podekscytowany naszym projektem. Jestem umiarkowanym optymistą, jeśli chodzi o jego podpisanie. Znów czuje się dobrze w Barcelonie, a to oznacza tylko wygraną. Przedstawiliśmy mu ofertę na miarę naszych możliwości. Leo na pewno zasługuje na dużo więcej i może tyle dostać, ale wiem, że docenia nasz wysiłek. Nasz projekt sprawia mu radość i cieszy się na myśl o pozostaniu tutaj. Zawsze mówiłem, że to nie jest kwestia pieniędzy.
Joan Laporta za:fcbarca.com

Rada Paulo Sousy dla Michała Helika

Rada Paulo Sousy dla Michała Helika
To dla mnie wielka sprawa i ogromne wyróżnienie. Mecze z Węgrami i Anglią były trudne, pewne rzeczy mogłem zrobić lepiej. Wyciągnąłem już „mityczne” wnioski i patrzę tylko do przodu. Wierzę, że w kolejnych spotkaniach będę prezentował się lepiej i wszyscy będą mieli satysfakcję z mojej gry. Rozmawiałem z trenerem Paulo Sousą o wyprowadzaniu piłki i mówił, że powinienem brać na siebie większe ryzyko. Oczywiście biorę sobie do serca te uwagi, ale pamiętam też, że na pozycji ostatniego stopera trzeba być bardzo odpowiedzialnym. Jeden błąd może bowiem przesądzić o wyniku całego spotkania.
Michał Helik za:Łączy nas piłka

Nietypowy występ dla reprezentantów Polski

Nietypowy występ dla reprezentantów Polski
Na zgrupowaniach jest tak, że ten plan jest elastyczny. Często sztab trenerski wsłuchuje się w głos zawodników. Te treningi, które piłkarze mają, wcale nie są lekkie. To dość intensywne zajęcia. Najważniejsze jest takie sterowanie obciążeniem, żeby piłkarze mieli świeżość. Żeby ich, jak to się mówi w żargonie piłkarskim, nie zajechać. Zapadła więc decyzja, że będzie tylko jedna sesja treningowa. Popołudnie piłkarze będą mieli wolne. Na pewno spędzą ten czas ze swoimi rodzinami. Wieczorem będzie też występ stand-upera, który występuje wspólnie z jakimś magikiem.
Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN za:meczyki.pl
reklama