reklama

Aguero gotowy na podbój hiszpańskich boisk

Aguero gotowy na podbój hiszpańskich boisk
reklama

Pierwsze kroki Aguero na Camp Nou w trykocie Barcelony

Ciężko się przyzwyczaić do Argentyńczyka w nowych barwach...

Pomysł Paulo Sousy na reprezentację Polski

Pomysł Paulo Sousy na reprezentację Polski
Zawsze postrzegam słabości jako możliwość, pole do rozwoju. Nie mamy jednak zbyt wiele czasu, dlatego skupiam się głównie na odpowiednim modelu zespołu. Zwracamy uwagę na taktykę, przenoszenie piłki pomiędzy formacjami. Na boisku musimy być bardzo aktywni, współpraca pomiędzy liniami musi stać na najwyższym poziomie. Współczesny futbol to nie tylko obrona i kontratak. Próbujemy wyrobić w zawodnikach umiejętność współdziałania na jak najwyższym poziomie. Chcemy posiadać piłkę na połowie rywala, odbierać ją jak najszybciej, by stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Nie zapominamy przy tym o przeciwniku – jak zachowywać się w obronie, jak grać odpowiedzialnie, by potrafić się obronić. Musimy unikać rzeczy dezorganizujących grę zespołu. Zawodnicy, którzy mogą zagrać jako wahadłowi, są nieco bardziej ofensywni, niż defensywni. Na pewno jednak chcemy mieć piłkarzy o odpowiednich możliwościach, a więc na przykład na lewej stronie gracza lewonożnego. Nie szukam na razie diametralnie zaskakujących rozwiązań. Nie rozważałem więc choćby przestawienia Bartka Bereszyńskiego na lewą flankę, bo on doskonale funkcjonuje na swojej nominalnej pozycji. Nie ma sensu zmieniać czegoś, co działa bardzo dobrze.
Paulo Sousa za:Łączy nas piłka

Kamil Grabara odchodzi z Aarhus!

Kamil Grabara odchodzi z Aarhus!
Duński Aarhus poinformował, że Kamil Grabara po zakończeniu sezonu odchodzi z klubu: - Wielkie podziękowania za czas spędzony w Aarhus. Praca z nim była przyjemnością. Dziękujemy im za pobyt tutaj i życzymy powodzenia w dalszej podróży - podsumował dyrektor sportowy klubu. Polak po kolejnym wypożyczeniu wraca do Liverpoolu, w którym pozostał mu jeszcze rok kontraktu, jednak jeszcze nie wiadomo, gdzie zagra w kolejnym sezonie.
za:agf.dk
reklama

OFICJALNIE: Copa America odbędzie się w Brazylii!

OFICJALNIE: Copa America odbędzie się w Brazylii!
Federacja CONMEBOL poinformowała, że tegoroczne rozgrywki Copa America zostaną rozegrane w Brazylii. Pierwotnie turniej miał odbyć się w Kolumbii, jednak z powodu dużych napięć politycznych zdecydowano się przenieść go do Argentyny. Ojczyzna Leo Messiego zmaga się jednak obecnie z kolejną falą pandemii koronawirusa i na dwa tygodnie przed startem turnieju CONMEBOL zdecydował o przeniesieniu turnieju do innego kraju. Ostatecznie stanęło na Brazylii, która gościła Copa America przed dwoma laty. Wszystkie szczegóły dotyczące miast gospodarzy i terminarzu zostaną przedstawione w najbliższych godzinach.
za:conmebol.com

Milik chciałby kiedyś trafić do MLS

Milik chciałby kiedyś trafić do MLS
Gdy siedziałem w domu i nie grałem, to pisałem do agenta z pytaniem: "czy ten klub faktycznie mnie chce?" Teraz jak już gram regularnie, to kompletnie odciąłem się od plotek transferowych na swój temat. Nie interesuje mnie to (...) MLS? Chciałbym tam kiedyś zagrać, bardzo interesuję się tym, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych.
Arkadiusz Milik za:Łączy nas piłka

Mateusz Borek wskazał faworyta na EURO 2020

Mateusz Borek wskazał faworyta na EURO 2020
Faworyt EURO 2020? Myślę, że Francja. Jeśli tacy piłkarze jak Houssem Aouar czy Dayot Upamecano nie jadą na mistrzostwa Europy to pokazuje to siłę nacji i pokolenia. Kylian Mbappe, Olivier Giroud, Antoine Griezmann i Karim Benzema - no nazwiska takie, że kolana miękną.
Mateusz Borek za:gol24.pl
reklama