reklama

Czerczesow pamiętał o dawnym współpracowniku z Legii

Czerczesow pamiętał o dawnym współpracowniku z Legii
Adam Mieszkowski pomagał Stanisławowi Czerczesowowi w trakcie jego pobytu w Legii jako tłumacz :)
reklama

W takich okolicznościach Holandia wyeliminowała Francję z EURO U-21

Zabójcza kontra Holandii w ostatnich sekundach meczu, Kluivert zagrywa do Boadu i napastnik AZ Alkmaar pokonuje Mesliera! 2-1 dla Holandii!

Stanisław Czerczesow przestrzega Polaków przed meczem ze Słowacją

Stanisław Czerczesow przestrzega Polaków przed meczem ze Słowacją
Polska musi być świetnie przygotowana do meczu ze Słowacją. Graliśmy z nimi i przegraliśmy na wyjeździe. Musicie uważać przede wszystkim na stałe fragmenty gry. To ich siła. My tak straciliśmy z nimi gola.
Stanisław Czerczesow za:sport.pl

Mocne słowa Tomasza Hajty o powołaniu Kozłowskiego

Mocne słowa Tomasza Hajty o powołaniu Kozłowskiego
Skoro wspomniał pan już Kozłowskiego, to przypomnę, że w zakończonym sezonie polskiej Ekstraklasy z trzydziestu meczów zagrał dwadzieścia, z czego czternaście w wyjściowym składzie, strzelił jednego gola i miał trzy asysty. Ale zadziałał taki klasyczny polski farmazon, że jak talent, to koniecznie do kadry trzeba go już brać, żeby się oswajał z atmosferą turnieju. A kto powiedział, że za trzy lata on będzie na poziomie reprezentacyjnym? Może zostać wybitnym zawodnikiem, a może w ogóle nie będzie grał w piłkę. Życzę mu jak najlepiej, ale czy naprawdę wystarczy być młodym, żeby jechać na mistrzostwa Europy? Gdyby w sezonie zagrał trzydzieści meczów, miał siedem goli i osiem asyst, pierwszy bym mówił, że należy mu się miejsce w kadrze na EURO. Sousa kompletnie nie znał naszej ligi, a już powołał Kozłowskiego. Nie jestem analfabetą, potrafię też czytać między wierszami. Wiadomo, że ktoś trenera nakierował, żeby wziął tego chłopaka. Nie mam nic do Kozłowskiego, ale nie próbujmy na siłę przyspieszyć mu kariery.
Tomasz Hajto za:Przegląd Sportowy
reklama

Aguero gotowy na podbój hiszpańskich boisk

Aguero gotowy na podbój hiszpańskich boisk

Pierwsze kroki Aguero na Camp Nou w trykocie Barcelony

Ciężko się przyzwyczaić do Argentyńczyka w nowych barwach...

Pomysł Paulo Sousy na reprezentację Polski

Pomysł Paulo Sousy na reprezentację Polski
Zawsze postrzegam słabości jako możliwość, pole do rozwoju. Nie mamy jednak zbyt wiele czasu, dlatego skupiam się głównie na odpowiednim modelu zespołu. Zwracamy uwagę na taktykę, przenoszenie piłki pomiędzy formacjami. Na boisku musimy być bardzo aktywni, współpraca pomiędzy liniami musi stać na najwyższym poziomie. Współczesny futbol to nie tylko obrona i kontratak. Próbujemy wyrobić w zawodnikach umiejętność współdziałania na jak najwyższym poziomie. Chcemy posiadać piłkę na połowie rywala, odbierać ją jak najszybciej, by stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Nie zapominamy przy tym o przeciwniku – jak zachowywać się w obronie, jak grać odpowiedzialnie, by potrafić się obronić. Musimy unikać rzeczy dezorganizujących grę zespołu. Zawodnicy, którzy mogą zagrać jako wahadłowi, są nieco bardziej ofensywni, niż defensywni. Na pewno jednak chcemy mieć piłkarzy o odpowiednich możliwościach, a więc na przykład na lewej stronie gracza lewonożnego. Nie szukam na razie diametralnie zaskakujących rozwiązań. Nie rozważałem więc choćby przestawienia Bartka Bereszyńskiego na lewą flankę, bo on doskonale funkcjonuje na swojej nominalnej pozycji. Nie ma sensu zmieniać czegoś, co działa bardzo dobrze.
Paulo Sousa za:Łączy nas piłka
reklama