reklama

Skrócona dyskwalifikacja Andre Onany

Skrócona dyskwalifikacja Andre Onany
Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS) przyjął apelację złożoną przez Ajax Amsterdam i zdecydował się skrócić karę dyskwalifikacji Andre Onany z 12 do 9 miesięcy. 25-letni golkiper został zawieszony w listopadzie zeszłoego roku z powodu wykrycia w jego moczu furosemidu, który znajduje się na liście substancji traktowanych jako środki dopingujące. Bramkarz od początku twierdził, że przyjął środek przez pomyłkę i liczył na całkowite zniesienie kary, jednak CAS zgodził się wyłącznie na skrócenie jej o 3 miesiące. Według ostatecznego werdyktu sądu Onana będzie mógł wrócić do gry 4 listopada 2021 roku, natomiast dwa miesiące wcześniej będzie mógł wrócić do treningów z zespołem. Angielskie media podają, że bramkarz najprawdopodobniej dołączy w letnim okienku transferowym do Arsenalu.
za:ajax.nl
reklama

CR7 zabrał głos przed EURO 2020

CR7 zabrał głos przed EURO 2020
Bronimy tytułu i ponownie jesteśmy w gronie pretendentów. Ale nie ma sensu przewidywać, kto teraz zdobędzie trofeum. To, co mogę wam obiecać, to że będziemy walczyli o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Będziemy wychodzić na murawę tylko po to, aby wygrać. Jadę na EURO tak, jakby był to mój pierwszy turniej w karierze. Jestem jeszcze bardziej zmotywowany niż w 2004 roku, kiedy debiutowałem na mistrzostwach.
Cristiano Ronaldo za:goal.com

Guardiola wraca na Camp Nou

Guardiola wraca na Camp Nou

Niespodziewane spotkanie Meuniera z Florentino Perezem

Niespodziewane spotkanie Meuniera z Florentino Perezem
Po meczu z Realem Madryt w kuluarach napotkałem Florentino Péreza. Podchodzę, podaję rękę i mówię: „Miło poznać”. On odpowiada mi po francusku, a nie wiedziałem, że mówi po francusku: „Miło poznać? To ty doprowadziłeś do kontuzji Edena Hazarda i mówisz mi, że miło mnie poznać?”. Złamałem się, rozbroiło mnie to. Trochę się też zdenerwowałem. Odpowiedziałem: „Ja doprowadziłem do kontuzji Edena? To moja wina, że doszło do tej kontuzji?”. On odpowiedział: „Tak, to twoja wina”. Powiedziałem mu: „To był pojedynek jak każdy inny”. To był futbol, akcja jak każda inna. Zaskoczyło mnie jednak, że mówił po francusku. Nie wiedziałem o tym. A do tego to prezes Realu, rozumiesz? Po wszystkim mówisz sobie: „Wow, no nieźle”.
Thomas Meunier za:realmadryt.pl
reklama

OFICJALNIE: Georginio Wijnaldum piłkarzem PSG!

OFICJALNIE: Georginio Wijnaldum piłkarzem PSG!
Georginio Wijnaldum został nowym zawodnikiem Paris Saint-Germain. Holenderski pomocnik trafił do ekipy paryżan na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygasła jego umowa z Liverpoolem. Wijnaldum podpisał z klubem 3-letni kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. Według mediów 30-latek będzie inkasował za sezon gry około 9,5 mln €.
za:psg.fr

Luis Enrique szczerze o problemach Hiszpanii

Luis Enrique szczerze o problemach Hiszpanii
W środę pracowaliśmy w dwóch grupach liczących po dziesięć osób i pilnowaliśmy dystansu. Warunki nie są idealne, jednak nie możemy tego traktować jako wymówkę. Poranna sesja trwa godzinę, a potem trenujemy jeszcze raz. Zajęcia organizujemy o najgorętszych porach, by jak najlepiej przystosować się do wysokich temperatur. Niepewność stwarza nieprzyjemną sytuację. Jakiś zawodnik może mieć za sobą świetny sezon, a istnieje obawa, że nie weźmie udziału w mistrzostwach, które odbywają się raz na cztery lata. Mam nadzieję, że unikniemy tych problemów i nie będzie ich mieć już żaden zespół. Wszyscy zasługują na dobre show, kibice też chcą wracać na stadiony i wreszcie doświadczyć normalności.
Luis Enrique za:sportowefakty.wp.pl

Tymczasem w reprezentacji Rosji...

Tymczasem w reprezentacji Rosji...
reklama