reklama

Rzecznik PZPN tłumaczy brak Bednarka na treningu

Rzecznik PZPN tłumaczy brak Bednarka na treningu
Jak widzieliśmy, Janek Bednarek tylko truchtał. 20 minut wokół boiska. Taki był oczywiście od początku plan na jego udział w treningu. Wrócił już do hotelu z jednym z fizjoterapeutów. Tam będzie przechodził zabiegi, żeby był gotowy dołączyć do drużyny, trenować, no i zagrać w meczu ze Słowacją. O ile go trener wystawi. Czy jest zagrożenie, że zabraknie go w meczu otwarcia? Na ten moment nie ma żadnego zagrożenia, żeby jakiegokolwiek zawodnika mogło zabraknąć w tym meczu. U Janka chodzi o oszczędzanie, profilaktykę. To nie jest nowy uraz, tylko to jest coś, co ciągnie się za nim od końcówki sezonu ligowego. Stracił kilka meczów w Premier League. Ten uraz odzywa mu się co jakiś czas i niestety odezwał się podczas treningu przed meczem z Islandią.
Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN za:Łączy nas piłka
reklama

Kadra Brazylii na Copa America

Kadra Brazylii na Copa America

Skrócona dyskwalifikacja Andre Onany

Skrócona dyskwalifikacja Andre Onany
Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS) przyjął apelację złożoną przez Ajax Amsterdam i zdecydował się skrócić karę dyskwalifikacji Andre Onany z 12 do 9 miesięcy. 25-letni golkiper został zawieszony w listopadzie zeszłoego roku z powodu wykrycia w jego moczu furosemidu, który znajduje się na liście substancji traktowanych jako środki dopingujące. Bramkarz od początku twierdził, że przyjął środek przez pomyłkę i liczył na całkowite zniesienie kary, jednak CAS zgodził się wyłącznie na skrócenie jej o 3 miesiące. Według ostatecznego werdyktu sądu Onana będzie mógł wrócić do gry 4 listopada 2021 roku, natomiast dwa miesiące wcześniej będzie mógł wrócić do treningów z zespołem. Angielskie media podają, że bramkarz najprawdopodobniej dołączy w letnim okienku transferowym do Arsenalu.
za:ajax.nl

CR7 zabrał głos przed EURO 2020

CR7 zabrał głos przed EURO 2020
Bronimy tytułu i ponownie jesteśmy w gronie pretendentów. Ale nie ma sensu przewidywać, kto teraz zdobędzie trofeum. To, co mogę wam obiecać, to że będziemy walczyli o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Będziemy wychodzić na murawę tylko po to, aby wygrać. Jadę na EURO tak, jakby był to mój pierwszy turniej w karierze. Jestem jeszcze bardziej zmotywowany niż w 2004 roku, kiedy debiutowałem na mistrzostwach.
Cristiano Ronaldo za:goal.com
reklama

Guardiola wraca na Camp Nou

Guardiola wraca na Camp Nou

Niespodziewane spotkanie Meuniera z Florentino Perezem

Niespodziewane spotkanie Meuniera z Florentino Perezem
Po meczu z Realem Madryt w kuluarach napotkałem Florentino Péreza. Podchodzę, podaję rękę i mówię: „Miło poznać”. On odpowiada mi po francusku, a nie wiedziałem, że mówi po francusku: „Miło poznać? To ty doprowadziłeś do kontuzji Edena Hazarda i mówisz mi, że miło mnie poznać?”. Złamałem się, rozbroiło mnie to. Trochę się też zdenerwowałem. Odpowiedziałem: „Ja doprowadziłem do kontuzji Edena? To moja wina, że doszło do tej kontuzji?”. On odpowiedział: „Tak, to twoja wina”. Powiedziałem mu: „To był pojedynek jak każdy inny”. To był futbol, akcja jak każda inna. Zaskoczyło mnie jednak, że mówił po francusku. Nie wiedziałem o tym. A do tego to prezes Realu, rozumiesz? Po wszystkim mówisz sobie: „Wow, no nieźle”.
Thomas Meunier za:realmadryt.pl

OFICJALNIE: Georginio Wijnaldum piłkarzem PSG!

OFICJALNIE: Georginio Wijnaldum piłkarzem PSG!
Georginio Wijnaldum został nowym zawodnikiem Paris Saint-Germain. Holenderski pomocnik trafił do ekipy paryżan na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygasła jego umowa z Liverpoolem. Wijnaldum podpisał z klubem 3-letni kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. Według mediów 30-latek będzie inkasował za sezon gry około 9,5 mln €.
za:psg.fr
reklama