reklama

Słowa ''Lewego'' po porażce ze Słowacją

Słowa ''Lewego'' po porażce ze Słowacją
Bramki padły po naszych błędach. Zachowaliśmy się niedostatecznie dobrze, powinniśmy stworzyć więcej klarownych sytuacji. Szkoda, ze przegraliśmy taki mecz, powinien być minimum remis. Walczyliśmy o to, by lepiej się zaprezentować, ale się nie udało. W ostatnim czasie, po ostatnim sparingu w drużynie było parę kontuzji, nie mogliśmy się idealnie w tym składzie zgrać, ale taka jest piłka nożna. Wiele reprezentacji ma swoje problemy, nie ma na co zwalać winy. Trzeba wziąć odpowiedzialność na swoje barki. Pierwszy mecz z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem przegraliśmy, nie jesteśmy w dobrej sytuacji. Zrobimy wszystko, by w meczu z Hiszpanią to wyglądało lepiej. Zdajemy sobie sprawę, ze przeciwnik będzie z dużo wyższej półki. Mamy doświadczenie, ale i kilku młodych chłopaków. Mamy tu kilku debiutantów i my jako drużyna możemy pociągnąć to dalej i spróbować powalczyć o punkty w drugim meczu. Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo ciężkie zadanie. To jest Euro, pomimo że gramy z Hiszpania, faworytem, to jednak na mistrzostwach Europy mogą zdarzyć się różne rzeczy. Mam nadzieję że zagramy dużo lepiej. Szkoda tej drugiej połowy, kiedy w końcu strzeliliśmy bramkę na 1:1. Mieliśmy posiadanie piłki, chcieliśmy stwarzać sytuacje strzeleckie, wyglądało jakby zaraz mogło udać się strzelić drugiego gola, ale czerwona kartka pokrzyżowała nam plany. Przyszedł rzut rożny, niepokryty zawodnik strzelił mając przed sobą kilku zawodników. Takie błędy na mistrzostwach Europy są niewybaczalne. My nie mieliśmy dziś szczęścia. Jak nie można wygrać, trzeba zremisować, dziś nie udało nam się dokonać nawet tego.
Robert Lewandowski za:sport.onet.pl
reklama

Reakcja Cristiano Ronaldo na butelki Coca-Coli

Cristiano nie przepada za słodkimi napojami gazowanymi. ;)

No ucieka nam...

No ucieka nam...

Skriniar piłkarzem meczu Polska - Słowacja

Skriniar piłkarzem meczu Polska - Słowacja
reklama

Według Bońka graliśmy przeciętnie...

Według Bońka graliśmy przeciętnie...

Tłumaczenia Paulo Sousy po porażce ze Słowacją

Tłumaczenia Paulo Sousy po porażce ze Słowacją
Rozczarowuje mnie wynik i sposób, w jaki go osiągnęliśmy. Możemy grać lepiej i graliśmy w jednym momencie lepiej. W przerwie zmieniliśmy sposób gry. Środek pola był zbyt daleko od gry i od Roberta. Pracowaliśmy nad tym przez cały tydzień i to nie wyszło. Kiedy byliśmy przy piłce, Linetty i Klich byli za daleko od środka pola, od środka akcji. Piłka była za daleko od Lewandowskiego. W drugiej połowie grę zmieniła czerwona kartka. Przy rzutach różnych mieliśmy kryć specjalnie Skriniara. I zgubiliśmy to krycie. musimy naciskać mocniej rywala, gdy jest blisko bramki. Dwa ich strzały dały dwa gole. Przy pierwszym mogliśmy się lepiej zachować i nie dać im wejść w pole karne. Musimy popracować nad trudną sytuacją. Ze złą mentalnością będzie nam jeszcze trudniej. Mamy możliwości, żeby wygrać te dwa mecze, jeśli poprawimy niektóre detale. Mam nadzieję, że wszystko zadziała w meczu z Hiszpanią. Ten mecz powinien ułożyć się dużo lepiej. Od pierwszej minuty byliśmy częściej przy piłce, w miarę kontrolowaliśmy sytuację. Jedna niefartowna sytuacja i musieliśmy gonić wynik. W drugiej połowie szybko odrobiliśmy straty i wydawało się, że wszystko będzie szło po naszej myśli. Wielokrotnie brakowało ostatniego podania, rozegrania bliżej bramki. Po czerwonej kartce musieliśmy walczyć w "10". Druga bramka padła po naszych błędach. W ofensywie brakowało więcej klarownych sytuacji, żeby strzelić bramkę, a można było to dzisiaj zrobić.
Paulo Sousa za:TVP Sport na Twitterze

Według Bednarka byliśmy jak juniorzy

Według Bednarka byliśmy jak juniorzy
Szczerze? Zagraliśmy jak juniorzy. Kontrolujemy spotkanie, mamy posiadanie piłki... i brak takiego przekonania, konsekwencji w działaniach. Dwie sytuacje przeciwnika i dajemy im strzelić bramkę. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani, wiedzieliśmy co mamy robić. Dwa bardzo głupie, juniorskie błędy powodują, że nie wygrywamy tego meczu, tylko go przegrywamy. To jest tylko i wyłącznie nasza wina. My jako mężczyźni musimy stanąć teraz razem i walczyć. Walczyć jeden za drugiego, bo to jest w tym momencie najważniejsze.
Jan Bednarek za:TVP SPort
reklama