reklama

Parma ogłasza powrót Buffona w kozacki sposób!

Po 26 latach Gianluigi Buffon wraca do Parmy! I to w jakim stylu!
reklama

Boniek zabrał głos w kwestii przyszłości Paulo Sousy

Boniek zabrał głos w kwestii przyszłości Paulo Sousy
Posada Paulo Sousy nie jest uzależniona od wyniku na Euro. Ja go na pewno nie zwolnię. Chciałbym żebyśmy w Polsce mieli 10-15 takich trenerów.
Zbigniew Boniek za:meczyki.pl

Maksymilian Boruc piłkarzem Śląska Wrocław!

Maksymilian Boruc piłkarzem Śląska Wrocław!
Maksymilian Boruc został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. 18-letni golkiper trafił do drużyny z PKO Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego z West Bromwich i podpisał 4-letni kontrakt.
za:slaskwroclaw.pl/

Eriksen będzie musiał przejść operację na sercu

Eriksen będzie musiał przejść operację na sercu
Po badaniach, które przeszedł Christian, zdecydowano, że powinien mieć wszczepiony kardiowerter-defibrylator serca (ICD). To urządzenie jest niezbędne w przypadku zaburzeń rytmu serca. Christian zaakceptował takie rozwiązanie. Plan został potwierdzony przez krajowych i zagranicznych specjalistów, którzy jednomyślnie rekomendowali takie rozwiązanie. Zachęcamy wszystkich, żeby w najbliższym czasie dali Christianowi i jego rodzinie spokój oraz uszanowali ich prywatność.
Morten Boesen, lekarz reprezentacji Danii za:twitter.com/DBUfodbold
reklama

Tak wyglądała odprawa Paulo Sousy przed meczem ze Słowacją

Tak wyglądała odprawa Paulo Sousy przed meczem ze Słowacją
Musimy wchodzić w kontakt, musimy kryć ich krótko. Jeden kryje krótko, drugi go asekuruje. Jeśli dojdzie do starcia, mamy je wygrać i przekazać piłkę naszym napastnikom. Nie zostawiać jej tu, bo oni są szybcy. Agresywnie atakują przestrzeń, idą do przodu, przede wszystkim pomocnicy. Skrzydłowy po ich lewej stronie jest szybki. Dlatego ważne, by nasz "piwot" zawsze był po tej stronie, gdzie piłka. Gdy jest zagrana, idę za nią, żeby być filtrem dla naszych obrońców (...) Zazwyczaj Skriniar jest dla nich kluczowym graczem. Mają trzy strefy przy rzutach rożnych. Pierwsza to przewidywanie piłki na bliższy słupek, druga na dalszy słupek - też ze Skriniarem, to ich punkt odniesienia - i jeszcze w okolicach punktu wykonywania karnego. Tam robi małe ruchy, nie musi dużo się przemieszczać. To silniejszy gość. Myślimy o tym, żeby zastosować krótkie krycie na niego. Także wtedy, gdy kryjący nie jest większy od niego. Musi pracować z tym kryciem, by go powstrzymać, by przewidywać, by pracować ciałem.
Paulo Sousa za:Łączy nas piłka

Hiszpanie szykują ciężką przeprawę dla Lewandowskiego

Hiszpanie szykują ciężką przeprawę dla Lewandowskiego
Nie martwimy się starciem z Lewandowskim. Nasi środkowi obrońcy go pożrą.
Ferran Torres za:marca.com

Donnarumma jedną nogą w PSG

Donnarumma jedną nogą w PSG
Saga transferowa z udziałem Gianluigiego Donnarummy dobiega końca. Jak podał dziennikarz Fabrizio Romano, włoski golkiper w najbliższy poniedziałek przejdzie testy medyczne przed transferem PSG podczas zgrupowania kadry Włoch we Florencji. Odbędą się one wewnątrz ''bańki'' zbudowanej wokół zawodników biorących udział w EURO 2020, jednak pieczę będą sprawować nad nimi lekarze francuskiego klubu. Po pomyślnym zaliczeniu testów bramkarz podpisze z PSG 5-letni kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2026 roku.
za:twitter.com/FabrizioRomano
reklama