reklama

Polacy nie chcą skupiać się na przeszłości

Polacy nie chcą skupiać się na przeszłości
Nie rozegramy drugi raz mundialu, nie rozegramy drugi raz meczu ze Słowacją. Nie możemy wracać do przeszłości. Jest to ciężkie, bo można znajdować podobieństwa między mundialem a Euro, ale trzeba te myśli wyrzucać z głowy. Dziś nasza grupa jest bardziej zjednoczona i mocniejsza. Jedziemy do Hiszpanii z pełnym przekonaniem, że możemy osiągnąć sukces.
Jan Bednarek za:weszlo.com
reklama

Radosław Kałużny ma pretensje do Lewandowskiego

Radosław Kałużny ma pretensje do Lewandowskiego
Cóż, mistrzostwa Europy lub świata zupełnie Lewemu nie leżą. Doskonale rozgrywa cały sezon w Bundeslidze, identycznie w Lidze Mistrzów, przyjeżdża z Polską na wielki turniej i nagle Roberta nie ma. Przecież we Francji było to samo, bo na ćwierćfinał zapracowali inni. Niedawno w Rosji też niepostrzeżenie przemknął przez mundial, a po spotkaniu ze Słowacją zanosi się na podobną historię. Miał pięć razy piłkę, tyle samo razy mu odskoczyła. Spójrzmy na takiego Adama Szalaia. Stary, 33-letni chłop… Widział pan, ile piłek przytrzymał?! Ile razy odbiorem pozwolił odpocząć kolegom z obrony? U nas po 15 sekundach piłka wracała do Słowaków. Nasi nie mieli czasu się ustawić. Brakowało tego, by Robert zastawił się, przytrzymał piłkę, nawet wymusił faul. Nic. W turniejach brakuje mi u Roberta, że nie dodaje takich boiskowych niuansów. Dla mnie on nie musi strzelać dziesięciu goli, ale niech „zrobi robotę”, zastawi się, da miejsce pozostałym chłopakom. Wtedy będę go bardzo szanował za wykonaną pracę na boisku i stanę za nim murem. Nie chcę absolutnie umniejszać jego klasy, bo ta jest niepodważalna.
Radosław Kałużny za:Przegląd Sportowy

Ostra wymiana słów między ''Kowalem'' a Zbigniewem Bońkiem

Ostra wymiana słów między ''Kowalem'' a Zbigniewem Bońkiem

Dziś kończy się pewna epoka w Realu Madryt

Dziś kończy się pewna epoka w Realu Madryt
reklama

Gennaro Gattuso nie jest już trenerem Fiorentiny

Gennaro Gattuso nie jest już trenerem Fiorentiny
Gennaro Gattuso, po 22 dniach od zatrudnienia w roli pierwszego trenera Fiorentiny, odchodzi z klubu. Zdaniem włoskich mediów powodem takiego obrotu spraw jest poważna kłótnia Gattuso z właścicielem klubu na temat polityki transferowej. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Włocha po niespełna miesięcznym pobycie w klubie, jednak dziennikarze najchętniej wskazują na Rudiego Garcię, który do niedawna prowadził Olympique Lyon.
za:acffiorentina.com

Polacy myślą tylko o meczu z Hiszpanią

Polacy myślą tylko o meczu z Hiszpanią
Zamknęliśmy rozdział Słowacji. Każdy z nas się na ten temat wypowiedział, wiemy co musimy poprawić i teraz myślimy już tylko o Hiszpanii. Wierzymy, że możemy ten mecz wygrać. Wiemy, że z Hiszpanią możemy pokazać jaką naprawdę wykonaliśmy pracę i odwrócić całą sytuację o 180 stopni. Każdy z piłkarzy rozumie język futbolu i nie trzeba być poliglotą, by zrozumieć wskazówki Paulo Sousy co mamy robić na boisku. Jesteśmy przekonani, że system selekcjonera zaprocentuje, oby już w meczu z Hiszpanią. Naszym szefem jest Paulo Sousa. Analizujemy Hiszpanię, ale skupiamy się na tym, jak sami mamy zagrać, by osiągnąć sukces. Każdy dąży do tego, by zagrać najlepszy mecz w życiu. Zobaczymy, jak w sobotę zaprezentuje się polska husaria.
Jan Bednarek za:TVP Sport

Buffon po 26 latach wrócił do Parmy!

Buffon po 26 latach wrócił do Parmy!
reklama