''Lewy'' podsumował mecz ze Szwecją i EURO w wykonaniu Polaków

Nikt nam nie może odmówić woli walki czy determinacji. Ale czegoś zabrakło – pewnie umiejętności, byśmy zagrali dalej. Chwała chłopakom za to, że próbowaliśmy, walczyliśmy. Niestety – nie wystarczyło. Myślę, że w pierwszej połowie szybko stracona bramka wybiła nas z rytmu i zabrała nam pewność siebie. Ale wyszliśmy z 0:2 na 2:2, mieliśmy szansę, by zwyciężyć. Trzeci gol rozstrzygnął wszystko, ale wcześniej mieliśmy sporo czasu, żeby samemu trzecią bramkę strzelić. W drugiej połowie graliśmy dużo lepiej, lepiej wykorzystywaliśmy przestrzenie na boisku. Wierzyłem, że zdobędziemy zwycięską bramkę. Patrząc przez pryzmat całego turnieju, przeciwnicy stwarzali przeciwko nam pół sytuacji, a strzelali bramki. To nie wina defensywy, tylko całej drużyny. Musimy to przeanalizować. Wierzę w tę drużynę. Wierzę, że to może naprawdę pójść do przodu. Pomimo ciężkich momentów, będziemy szukać pozytywów. Wierzę w tych chłopaków. Światełko jest.
Robert Lewandowski za:TVP Sport

Smutny Kamil Glik po meczu ze Szwecją

Nie potrafiliśmy strzelić tej jednej bramki więcej. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Widocznie nie zasłużyliśmy, żeby grać dalej w tym turnieju. Wiem, że to zabrzmi banalnie, ale bardzo dużo szczęścia nie mieliśmy. Już przy pierwszej bramce ze Słowacją, również dzisiaj, więc na pewno też tego szczęścia zabrakło, bo na turnieju ono jest zawsze potrzebne. Ciężko jest mi mówić, bo jest mi tak samo przykro, jak wszystkim innym. Po prostu mi jest przykro. Co wydarzyło się w przerwie? Nic specjalnego. Przypomnieliśmy sobie, co mieliśmy od początku nakreślone. Mieliśmy grać przede wszystkim dużo bokami, bo tam były przestrzenie. Mieliśmy grać długie piłki za plecy obrońców, bo tam było miejsce, gdzie można było grać. Mogliśmy trochę lepiej dośrodkowywać. Tych dośrodkowań mieliśmy sporo, ale niewiele z tego wynikało.
Kamil Glik za:TVP Sport

Jak się czują niektórzy z nas po meczu

Zieliński wskazał, czego zabrakło Polakom w końcówce meczu

Uważam, że dało się wygrać i trochę na własną rękę go przegrywamy. Nie możemy tracić gola w pierwszej akcji. Później ciężko było. Przegrywaliśmy 0:2, doszliśmy na 2:2. Było 10 minut i zabrakło jeszcze więcej sprytu, koncentracji, chęci zdobycia bramki. Mogliśmy zrobić więcej. Później kontra i przegrywamy ten mecz. Gol w 2. minucie? Długa piłka poszła, przebitka, zabrakło szczęścia. Piłka gdzieś się poodbijała, doszła do przeciwnika i straciliśmy bramkę. Tak nie może być. Po meczu patrzyłem w tabelę. Ostatnie miejsce i jeden punkt. Zdecydowane rozczarowanie. Nie uważam, że gra była nie wiadomo jak słaba.
Piotr Zieliński za:TVP Sport