reklama

Znamy daty ''El Clasico'' w nowym sezonie!

Znamy daty ''El Clasico'' w nowym sezonie!
reklama

Szczegóły kontuzji Besedina po brutalnym wejściu Danielsona

Szczegóły kontuzji Besedina po brutalnym wejściu Danielsona
Ukraińska federacja piłkarska oraz Dynamo Kijów opublikowały pełen raport medyczny na temat stanu zdrowia Artema Besedina po ciężkiej kontuzji, której doznał w meczu 1/8 finału EURO 2020 w meczu ze Szwecją. Piłkarz został wówczas brutalnie sfaulowany przez Marcusa Danielsona, który za to zagranie otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Rezonans magnetyczny wykazał, że piłkarz doznał częściowego zerwania więzadła krzyżowego tylnego, częściowego zerwania więzadeł pobocznych kolana, a także złamania kłykci kości udowej w odcinku piszczelowym bez przemieszczenia. Klub poinformował, że napastnik wróci na boisko najwcześniej za pół roku.
za:fcdynamo.kiev.ua

Wiceprezes PZPN żałuje, że Sousa nie został zatrudniony wcześniej

Wiceprezes PZPN żałuje, że Sousa nie został zatrudniony wcześniej
Dzisiaj jesteśmy mądrzejsi, wiemy, jak wyglądała pandemia, jakie miał trener problemy z poruszaniem się po Europie. Ale zgadzam się - gdybyśmy dokonali tego wyboru 30 listopada, trener miałby dwa miesiące więcej, bo potem przyszedł kompletny lockdown. Prezes tak zdecydował i uszanujmy to, natomiast ja uważam, że gdybyśmy zrobili to w listopadzie, mielibyśmy 1-5 proc. więcej szans.
Marek Koźmiński za:sportowefakty.wp.pl

Co dalej z przyszłością Leo Messiego?

Co dalej z przyszłością Leo Messiego?
reklama

Nowe jubileuszowe logo Swansea

Nowe jubileuszowe logo Swansea
Na 40. rocznicę pierwszego awansu Swansea do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii klub przedstawił nowe logo, inspirowane ówczesnym designem herbu! Jak oceniacie zmianę?

Niesamowita wytrzymałość Pedriego

Niesamowita wytrzymałość Pedriego

Fatalna atmosfera w reprezentacji Francji

Fatalna atmosfera w reprezentacji Francji
Kilka dni po odpadnięciu Francji z EURO 2020 po konkursie rzutów karnych ze Szwajcarią dziennik ''L'Equipe'' opublikował artykuł, w którym przyjrzał się atmosferze, która panowała w zespole w ostatnich tygodniach. Ta okazała się nad wyraz słaba. Pierwsze zgrzyty pojawiły się jeszcze przy okazji meczu towarzyskiego z Bułgarią. Wówczas Kylian Mbappe miał wielkie pretensje do Oliviera Giroud za jego uwagi na boisku. Mimo iż napastnik Chelsea tłumaczył później, że jego słowa nie były wycelowane w 22-latka, a miały służyć lepszemu ustawianiu się zespołu, ten pozostawał niezadowolony. Taka postawa gwiazdora PSG nie podobała się ''starszyźnie'' zespołu, a więc Hugo Llorisowi, Steve'owi Mandandzie czy Moussie Sissoko. Drużyna zaczęła dzielić się na dwa obozy - stojących po stronie Mbappe oraz podzielających zdanie Giroud. Kolejnym ciosem dla drużyny Deschampsa była kontuzja Ousmane'a Dembele, który był dobrym duchem drużyny i pełnił funkcję ''łącznika'' między dwiema grupami. Ponadto piłkarze zgodnie narzekali na warunki zgrupowania. Byli niezadowoleni z powodu ograniczonych kontaktów z rodzinami oraz z zakwaterowania w hotelu Marriott w Budapeszcie. Do otwartych konfliktów między zawodnikami doszło podczas meczu ze Szwajcarią. Paul Pogba i Adrien Rabiot mieli wręcz wyzywać się na boisku, a Raphael Varane otwarcie krytykował postawę Benjamina Pavarda. W tym czasie na trybunach stadionu w Bukareszcie swoje show dała matka Adriena Rabiota, która wszczęła awanturę z rodzinami Paula Pogby i Kyliana Mbappe.
za:lequipe.fr
reklama