reklama

PSG montuje niemoralnie mocny skład

PSG montuje niemoralnie mocny skład
reklama

OFICJALNIE: Gianluigi Donnarumma piłkarzem PSG!

OFICJALNIE: Gianluigi Donnarumma piłkarzem PSG!
Gianluigi Donnarumma został nowym zawodnikiem PSG. Włoski golkiper podpisał z ekipą paryżan 5-letni kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2026 roku. 22-latek trafił do PSG na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygasła jego umowa z AC Milanem.
za:psg.fr

Poruszająca wiadomość Jadona Sancho po finale EURO 2020

Poruszająca wiadomość Jadona Sancho po finale EURO 2020
Miałem kilka dni na to, żeby zastanowić się nad niedzielnym finałem, ale wciąż czuję w sobie wiele emocji. Chciałbym przeprosić wszystkich moich kolegów z drużyny, trenerów oraz przede wszystkim kibiców, których zawiodłem. To bez wątpienia najgorsze uczucie w całej mojej piłkarskiej karierze. Ciężko jest nawet ubrać w słowa to, co czuję, chociaż w tym turnieju było również wiele pozytywów, mimo ostatecznej porażki, która będzie boleć jeszcze przez długi czas. Moją pierwszą myślą przed jakimkolwiek meczem jest: ''W jaki sposób mogę swoją grą pomóc drużynie? W jaki sposób będę mógł asystować? Jak strzelę gola? Jak będę mógł wykreować sytuację?''. I dokładnie tak samo było w przypadku tego karnego - chciałem pomóc drużynie. Byłem pewny siebie i czułem się gotowy, by go wykonać. To jeden z tych momentów, o których marzysz jako dzieciak, dla takich chwil gra się w piłkę. To jest właśnie ten rodzaj presji, pod którym chcesz być jako zawodowy piłkarz. Zdobywałem wcześniej gole po rzutach karnych na klubowym poziomie, ćwiczyłem je zarówno na klubowych, jak i reprezentacyjnych treningach niezliczoną ilość razy, więc po prostu wybrałem róg bramki i tym razem nie dane mi było wykorzystać tej sytuacji. Wszyscy mieliśmy te same ambicje i cele. Chcieliśmy przywieźć trofeum do domu. To było jedno z najlepszych zgrupowań, w jakich dotychczas brałem udział, poczucie wspólnoty z drużyną było praktycznie nierozerwalne, byliśmy rodziną poza boiskiem i na nim. Nie będę udawał, że nie zauważyłem wyzwisk na tle rasowym, jakie dotknęły mnie i moich braci Marcusa i Bukayo po meczu, ale niestety nie jest do żadna nowość. Musimy być lepsi jako całe społeczeństwo i nie pozwalać takim ludziom na bezkarność. Nienawiść nigdy nie zwycięży. Kieruję te słowa do wszystkich młodych ludzi, którzy kiedykolwiek byli obrażani w podobny sposób: trzymajcie głowy wysoko i nigdy nie przestawajcie gonić za marzeniami. Jestem dumny z naszej reprezentacji i tego, jak zjednoczyła cały naród w ciągu ostatnich 18 miesięcy, które były dla wielu z nas tak ciężkie. Tak bardzo, jak chcieliśmy wygrać ten turniej, tak teraz będziemy na tym doświadczeniu budować i uczyć się z niego, by być lepszym w przyszłości. Chciałbym podziękować za tak ogromne wsparcie i pozytywne wiadomości, które zdecydowanie przeważyły nad tymi negatywnymi. Jestem dumny z reprezentowania Anglii, noszenia koszulki z Trzema Lwami i nie mam wątpliwości, że wrócimy silniejsi. Trzymajcie się bezpiecznie i do zobaczenia na boisku!
Jadon Sancho za:twitter.com/Sanchooo10

Gianluigi Donnarumma rozdaje autografy kibicom w Paryżu

Transfer Gianluigiego Donnarummy do PSG już dosłownie o włos!
reklama

Pierwsza kolejka Serie A w sezonie 21/22

Pierwsza kolejka Serie A w sezonie 21/22

Michał Karbownik może trafić do Holandii

Michał Karbownik może trafić do Holandii
Jest zainteresowanie Vitesse, to prawda. Chcą go jednak też inne kluby. Ja uważam, że takie zespoły jak AZ Alkmaar czy Vitesse to ciekawe kierunki. Tam mógłby pograć rok, powalczyć z takimi klubami jak PSV, czy Ajax, a potem wrócić. Na razie myślimy, żeby się rozwijać, ale na razie czekamy na sygnał z Brighton, bo tam nie chcą go na ten moment wypożyczać. Wszystko jest odrzucone, bo Michał jest na obozie i przygotowuje się do sezonu.
Mariusz Piekarski za:Kanał Sportowy

Haaland zastanawia się nad wąsem ''a la Dahoud''

Haaland zastanawia się nad wąsem ''a la Dahoud''
reklama