reklama

Pierwszy gol Świerczoka w barwach Nagoyi!

Jakub Świerczok strzelił swojego pierwszego gola w barwach Nagoyi, zapewniając swojej drużynie wygraną 1-0 w meczu w Pucharze Cesarza przeciwko Vissel Kobe!
reklama

Krótkie wystąpienie Cezarego Kuleszy po objęciu funkcji prezesa PZPN

Krótkie wystąpienie Cezarego Kuleszy po objęciu funkcji prezesa PZPN
Jestem zaszczycony. Dziękuję za ogromny kredyt zaufania. Traktuję tę funkcję jako największe wydarzenie w moim życiu. Piłka nożna łączy miliony Polaków, dlatego zapraszam wszystkim do współpracy. Musimy przeprowadzić zmiany, by się rozwijać. Jestem jednak pewny, że działając wspólnie osiągniemy sukcesy. Łączy nas piłka.
Cezary Kulesza za:PZPN

''Kowal'' podsumował wybory na prezesa PZPN

''Kowal'' podsumował wybory na prezesa PZPN

Koźmiński wylał żale w przemówieniu przed głosowaniem

Koźmiński wylał żale w przemówieniu przed głosowaniem
Spotkanie z klubami Ekstraklasy się odbyło się w okrojonym składzie. Dlaczego? Chciałbym się zapytać osoby, którą bardzo cenię, osoby, z którą często rozmawiam, osoby, która dotknęła świata, takiego poważnego, na każdym etapie. Darek, dlaczego? Dlaczego na spotkanie z kandydatem na funkcję prezesa PZPN poszedł bojkot? Żeby pewne kluby nie pojawiły się? Dlaczego? Dziwię się. Ja bym się pojawił. Wysłałbym kogo, gdybym osobiście nie mógł. Zapytałbym, zadał trudne pytania, może się czegoś dowiedział. Tak się wydarzyło, to są fakty. To jest przykre. Dla mnie osobiście to jest przykre. Ne umiem sobie tego wytłumaczyć. Był dzień, w którym spotkali się wszyscy baronowie, którzy wybrali wiceprezesa ds. piłki amatorskiej. Nie udzielono mi zaszczytu wejścia na taką salę. Miesiąc później odbyła się mini-prezentacja. Moje pytanie brzmi: dlaczego? Ja, wasz kolega, stałem przed drzwiami dwie godziny i nie wpuściliście mnie. Dlaczego tak zrobiliście? Odpowiedzcie sobie sami we własnym sumieniu.
Marek Koźmiński za:PZPN
reklama

Boniek wskazał na pożegnanie największy problem polskiej piłki

Boniek wskazał na pożegnanie największy problem polskiej piłki
Dzięki pracy całego związku i dzięki mojemu zaangażowaniu wychodzę dumny, wychodzę szczęśliwy. PZPN jest w bardzo dobrej sytuacji. Każdy może nam zazdrościć. Mamy zdefiniowany futbol, jesteśmy szanowani na arenie międzynarodowej, mamy finansowe zabezpieczenie. Zorganizowaliśmy przez te lata najwięcej imprez ze wszystkich federacji. Jeśli nie będziemy grali w Europie, to będziemy sami do siebie strzelać. Tu jest najwięcej do zrobienia. Nie jesteśmy bogatym krajem. Musimy szkolić młodzież. Nie jesteśmy na tyle bogaci, by wygrać Ligę Mistrzów czy Ligę Europy. Ale jesteśmy na tyle bogaci, by grać w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i Lidze Konferencji. Wystarczy wziąć ołówek, kartkę i policzyć. Gdybyśmy grali co roku w tych rozgrywkach, to co roku w polską piłkę pompowalibyśmy kolejne 200-300 milionów złotych. Potrzebujemy lokomotyw. Za szkolenie nie odpowiada jedna osoba. Nie Boniek, nie Malinowski czy ktoś inny.
Zbigniew Boniek za:pzpn.pl

OFICJALNIE: Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN!

OFICJALNIE: Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN!
Cezary Kulesza został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, zastępując na tym stanowisku Zbigniewa Bońka. Wieloletni prezes Jagiellonii Białystok, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. oraz czynny działacz PZPN wygrał z Markiem Koźmińskim zdecydowaną większością głosów w stosunku 93 do 23.
za:pzpn.pl

Locatelli już na testach medycznych w Turynie

Locatelli już na testach medycznych w Turynie
reklama