reklama

Oświadczenie Maignana po rasistowskim zachowaniu kiboli Juventusu

Oświadczenie Maignana po rasistowskim zachowaniu kiboli Juventusu
W niedzielny wieczór na Allianz Stadium niektórzy kibice Juventusu rzucali rasistowskimi wyzwiskami i przyśpiewkami w moim kierunku. Co mam teraz powiedzieć? Chcecie, żebym powiedział, że rasizm jest zły, a tamci ludzie są głupi? Nie chodzi o to. Nie jestem pierwszym i nie będę ostatnim piłkarzem, który tego doświadczy. Tak długo, jak będziemy postrzegać takie wydarzenia jako ''odosobnione przypadki'', historia będzie znów się powtarzać. Jakie podejmujemy działania, by walczyć z rasizmem na trybunach? Czy naprawdę uważamy, że te działania są skuteczne? Jestem członkiem klubu, który stara się być liderem w zwalczaniu jakichkolwiek form dyskryminacji. Ale musimy być wszyscy jeszcze bardziej zjednoczeni w walce z tym społecznym problemem, który jest dużo ważniejszy od futbolu. Czy ludzie podejmujący decyzje wiedzą, jak to jest usłyszeć obelgi, w których zrównują cię ze zwierzęciem? Czy oni wiedzą, jaki to ma wpływ na nasze rodziny, na naszych bliskich, którzy po prostu nie rozumieją, jak takie rzeczy mogą się jeszcze dziać w 2021 roku? Nie jestem ''ofiarą'' rasizmu. Jestem Mike i stoję tu czarny i dumny. Tak długo, jak będziemy w stanie podnieść głos i zrobić różnicę, będziemy to robić.
Mike Maignan za:twitter.com/mmseize
reklama

James Rodriguez zostanie piłkarzem Al Rayyan

James Rodriguez zostanie piłkarzem Al Rayyan
James Rodriguez zostanie piłkarzem Al Rayyan. Everton doszedł do pełnego porozumienia z katarskim klubem w kwestii sprzedaży Kolumbijczyka i wypuścił już wideo zapowiadające jego transfer. 30-letni pomocnik przeszedł już testy medyczne, uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu i w najbliższych godzinach zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Al Rayyan.
za:twitter.com/FabrizioRomano

Runjaić skomentował kompromitującą porażkę z KKS-em Kalisz

Runjaić skomentował kompromitującą porażkę z KKS-em Kalisz
Przyjmuję pełną odpowiedzialność za ten mecz. Za ustawienie, za to jak graliśmy, jak prezentowaliśmy się na boisku. Za nasz sposób gry po objęciu prowadzenia. To, że liczyliśmy na dużo więcej, że chcieliśmy wygrać i awansować, że drużyna w szatni jest teraz zła i rozczarowana, to myślę, że nie muszę tego nikomu mówić. Przykro mi, że tak się stało. Współczuję naszym kibicom, współczuję zawodnikom. Natomiast nie zasłużyliśmy na awans do kolejnej rundy po tym, jak zaprezentowaliśmy się dziś na boisku, po tym jaki mieliśmy styl. Puchary rządzą się swoimi prawami. Nie jesteśmy pierwszym zespołem w historii, który odpadł z drużyną z niższej ligi. Natomiast nie powinno nam się to przydarzyć. Nawet po drugim straconym golu powinniśmy strzelić choćby wyrównującą bramkę i doprowadzić do dogrywki. Nie zrobiliśmy tego. Czuję się odpowiedzialny za ten mecz, za ten wynik. To materiał do przemyśleń.
Kosta Runjaić za:pogonszczecin.pl

Rocznica fatalnego debiutu Jonathana Woodgate'a

Rocznica fatalnego debiutu Jonathana Woodgate'a
reklama

Strakosha poruszony zachowaniem kibiców Lazio

Strakosha poruszony zachowaniem kibiców Lazio
Nie mam słów, by opisać to, co dziś poczułem wychodząc na boisko. Te oklaski, wasza czułość i wreszcie transparent z moim nazwiskiem. Próbowałem, ale nie mogłem powstrzymać łez i jedyne, co mogę powiedzieć, to DZIĘKUJĘ WIELKIM KIBICOM LAZIALI ZA WASZĄ AKCEPTACJĘ I WSPARCIE. TEN MOMENT POZOSTANIE W MOIM SERCU NA CAŁE ŻYCIE.... Teraz ciężko pracuję, by doprowadzić Lazio tam, gdzie na to zasługuje!
Thomas Strakosha za:instagram.com/thomas_strakosh

Najlepiej zarabiający piłkarze według ''Forbesa''

Najlepiej zarabiający piłkarze według ''Forbesa''

Paulo Sousa spotkał się z Rafałem Gikiewiczem

Paulo Sousa spotkał się z Rafałem Gikiewiczem
Widziałem w mediach, że on przyjeżdża na mecz dla Roberta Gumnego. Gdzieś tam się pod nosem zaśmiałem. Przed meczem dyrektor sportowy powiedział, że selekcjoner jest na trybunach. Po meczu usłyszałem, że Sousa chce mnie poznać. Poszedłem do tej loży. To było 15 minut. On przedstawił swoje trzy punkty, czym się kieruje. Ja powiedziałem, z czym się zgadzam, a z czym nie zgadzam. Dodałem, że cieszę się, że zawitał do Augsburga. Odpowiedział, że były czasy pandemii, a on nie chciał rozmawiać przez telefon tylko w cztery oczy. Dla mnie argument, że jestem stary, jest zły. On użył takiego argumentu, ma do tego prawo. Było więcej dobrego wychowania i kurtuazji. Mówił mi, jakich bramkarzy szuka, na co zwraca uwagę. Ma swoją hierarchię, że jest Majecki i Grabara. Powiedział, że nigdy nie wiadomo, co życie przyniesie. Powiedział, żebym robił swoje, żebym nie tracił tej pozytywnej energii. On chce budować kadrę z myślą o tym, co będzie za parę lat. Nie jestem na jego głównym radarze, ale też nie może o mnie zapomnieć. Akceptuję to, co mi powiedział. Ja mam jednak swoje zdanie. To spotkanie nie wpłynęło na mój cel. Dalej robię swoje.
Rafał Gikiewicz za:Program ''Bundestalk'' na Kanale Sportowym
reklama