reklama

Mbappe przestrzega swojego 14-letniego brata

Mbappe przestrzega swojego 14-letniego brata
Mówię mu, żeby zachował spokój. Ale on jest spokojny. On jest zupełnie inny niż ja. Mam na myśli jego postawę, charakter, sposób gry. On musi podążać swoją ścieżką. Będzie miał coś, czego ja nie miałem: presję nazwiska. Będzie musiał wyrobić sobie markę poprzez swoją własną pracę. Problem w tym, że mamy podobną twarz i ludzie myślą, że jesteśmy tacy sami. Dla mnie istniała presja meczu i to było pozytywne. Ethan z pewnością poradzi sobie z bardziej negatywną presją, z głosami w rodzaju: "Jesteś bratem Kyliana". Będzie musiał zmierzyć się z tym. Moją rolą jest pomóc mu, by podążał własną ścieżką. Nie chcę, żeby poszedł w moje ślady, a jednocześnie życzę mu wszystkiego najlepszego.
Kylian Mbappe za:lequipe.fr
reklama

10 piłkarzy z największą rynkową wartością

10 piłkarzy z największą rynkową wartością

Benzema marzy o ''Złotej Piłce''

Benzema marzy o ''Złotej Piłce''
Od dzieciństwa marzę o wygraniu Złotej Piłki. To marzenie większości zawodników. To prawda, że futbol jest grą zespołową, ale kiedy pomagasz drużynie, przyczyniasz się do zwycięstw, strzelasz decydujące gole, to naturalne, że aspirujesz do zdobycia tej nagrody. Oczywiście, będzie trudno wygrać, ale mam nadzieję, że spełnię marzenie, które mam odkąd byłem małym chłopcem. Najważniejsze jest to, że ludziom podoba się mój styl gry. Dzięki temu jestem niezwykle szczęśliwy. Stosunek kibiców jest dla mnie dodatkową motywacją.
Karim Benzema za:as.com

Francesco Totti o współczesnym futbolu

Francesco Totti o współczesnym futbolu
Zaczynałem grać w piłkę nożną w innej epoce. To był futbol zbudowany z miłości i przywiązania do własnych kibiców. Przez 25 lat grałem w klubie, który wspierałem. To był łatwy wybór. Teraz jest to trudne, piłka nożna to obecnie biznes. Idziesz tam, gdzie dają ci najwięcej pieniędzy i ja też to rozumiem. Oczywiście, że sam musiałem rozważyć propozycję Realu. Były dni, kiedy jedną nogą byłem w Hiszpanii, a drugą w Rzymie, przyznaję się. Ale potem podjąłem decyzję, kierując się sercem.
Franceso Totti za:The Guardian
reklama

Michniewicz wierzy, że Czerczesow nie jest jego następcą

Michniewicz wierzy, że Czerczesow nie jest jego następcą
Stanisław Czerczesow powiedział mi, że przyjechał na zaproszenie prezesa i nie ma zamiaru mnie zastępować. Ja mu wierzę. Rozmawialiśmy po meczu na bazie, a potem grillowaliśmy z przyjaciółmi. Takie rozmowy mnie nie denerwują. Wiem, że Czerczesow na razie nie chce pracować w klubie. Spędził przecież wiele lat w kadrze narodowej i chciałby dalej trenować jakąś reprezentację.
Czesław Michniewicz za:Legia.Net

''Kowal'' pyta

''Kowal'' pyta

Haaland nie wybierze Realu przez Mbappe?

Haaland nie wybierze Realu przez Mbappe?
Według doniesień ''Marki'' Erling Haaland chciałby być główną gwiazdą w swoim przyszłym klubie. Norweg wciąż łączony jest z Realem Madryt, ale wygląda na to, że ''Królewskim'' bliżej jest do Kyliana Mbappe. To właśnie Francuz miałby zostać pierwszoplanową postacią w Madrycie. Wszystko zależy od Norwega, czy byłby w stanie pogodzić się z rolą u boku Mbappe.
za:Marca.com
reklama