reklama

UEFA ukarała Anglię za finał EURO 2020

UEFA ukarała Anglię za finał EURO 2020
Przed finałowym meczem EURO 2020 rozgrywanym na londyńskim Wembley doszło do wielu chuligańskich wybryków. Na stadion wdarło się wielu kibiców gospodarzy bez biletów, na ulicach dochodziło do aktów przemocy i panował organizacyjny chaos. UEFA ukarała w konsekwencji Anglię koniecznością rozegrania dwóch domowych meczów przy pustych trybunach, przy czym w przypadku drugiego ze spotkań karę zawieszono na dwa lata. Dodatkowo Anglicy muszą zapłacić grzywnę w wysokości 100 tysięcy euro. Jako że najbliższe spotkania Anglia rozegra w rozgrywkach FIFA (eliminacje do Mistrzostw Świata w Katarze), kara wejdzie w życie dopiero przy okazji przyszłorocznych meczów Ligi Narodów.
za:uefa.com
reklama

Skład Stali Mielec na mecz z Zagłębiem Lubin

Skład Stali Mielec na mecz z Zagłębiem Lubin

Skład Zagłębia Lubin na mecz ze Stalą Mielec

Skład Zagłębia Lubin na mecz ze Stalą Mielec

Kevin De Bruyne dałby ''Złotą Piłkę'' Lewandowskiemu

Kevin De Bruyne dałby ''Złotą Piłkę'' Lewandowskiemu
Jeśli miałbym wybierać, to biorąc pod uwagę okres ostatnich dwóch lat, wybrałbym Roberta Lewandowskiego, ze względu na to, czego dokonał w tym czasie. Strzelił mnóstwo bramek i wiele wygrał z Bayernem. Oddałbym głos właśnie na niego.
Kevin De Bruyne za:City Xtra
reklama

Agent podsumował ostatnie lata w karierze Bale'a

Agent podsumował ostatnie lata w karierze Bale'a
Myślę, że Gareth i Mourinho nie postrzegali piłki w ten sam sposób, przy czym jestem tutaj bardzo dyplomatyczny. Powiedzmy, że nie był to najlepszy powrót do klubu w historii. Wrócił do Realu Madryt i od razu wszedł do podstawowego składu. Niestety naderwał mięsień uda, więc czeka go długa droga do ponownej gry. Szkoda, że do tego doszło przy powrocie Carlo Ancelottiego. Kontuzje i nieporozumienia z Zidane’em w ciągu kilku ostatnich sezonów go zatrzymały.
Jonathan Barnett za:The Mirror

Więzienny deadline dla Lucasa Hernandeza!

Więzienny deadline dla Lucasa Hernandeza!
Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Lucas Hernandez może trafić do więzienia w związku z bójką, w jaką wdał się z żoną 4 lata temu. W 2017 roku zawodnik wracał samochodem z ośrodka treningowego Atletico i po drodze dosiadła się do niego jego partnerka, Amelia Llorente. Między parą rozpoczęła się kłótnia, kobieta zaatakowała piłkarza kluczami i zadrapała go po twarzy i szyi, po czym wysiadła z auta i porysowała również jego karoserię. Hernandez wysiadł za swoją partnerką, złapał za nadgarstek i uderzył ją w twarz, co poskutkowało rozciętą wargą i urazem szczęki. Po tym zdarzeniu ani piłkarz, ani jego partnerka nie chcieli od siebie żadnego odszkodowania. Sprawa trafiła jednak do prokuratury, która domagała się siedmiu miesięcy więzienia dla piłkarza oraz sześciu dla jego partnerki. Ostatecznie Hernandez i Llorente otrzymali karę 31 dni prac społecznych oraz sądowy zakaz zbliżania się do siebie. Cztery miesiące po całej sytuacji para... wzięła ze sobą ślub i udała się w podróż poślubną na Bahamy. Po powrocie nowożeńcy zostali zatrzymani przez hiszpańską policję, piłkarz trafił na jedną noc do aresztu i postawiono mu zarzuty złamania sądowego zakazu zbliżania się do partnerki. Proces piłkarza toczył się przez wiele miesięcy, a para w tym czasie doczekała się dziecka i nie robiąc sobie wiele z prawnej sytuacji, prowadziła szczęśliwe życie małżeńskie. Teraz jednak prokuratura odrzuciła kolejną apelację piłkarza i według doniesień hiszpańskich mediów Lucas Hernandez ma czas do 28 października, by wybrać ośrodek karny, w którym odbędzie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zawodnik Bayernu ma teraz 10 dni, aby przygotować kolejną, tym razem skuteczną apelację, inaczej będzie zmuszony odbyć karę.
za:El Partidazo de COPE

Absurdalny pomysł kibica Rodła Kwidzyn

Absurdalny pomysł kibica Rodła Kwidzyn
reklama