reklama

Zamieszanie z przejściem Xaviego do Barcelony

Zamieszanie z przejściem Xaviego do Barcelony
Barcelona wciąż nie wydała oficjalnego komunikatu w sprawie Xaviego, ponieważ nadal nie ma porozumienia z Al Sadd. Hiszpański klub nie zgadza się z oficjalnym komunikatem wydanym przez katarskich działaczy. Dziennikarz ''RAC 1'' Damia Lopez twierdzi, że obecnie transfer Xaviego do stolicy Katalonii został ''zamrożony''.
za:Damia Lopez na Twitterze
reklama

Nietypowa nagroda dla selekcjonera Szwecji

Nietypowa nagroda dla selekcjonera Szwecji

To musi poprawić Juventus

To musi poprawić Juventus
Juventus to wyjątkowa drużyna, ale musimy poprawić się w wielu aspektach. Nie powinniśmy tracić goli, nawet gdy strzelamy ich cztery. Poprawiliśmy grę na połowie przeciwnika, ale wciąż jesteśmy zbyt łagodni w defensywie.
Massimiliano Allegri za:football-italia.net

Clattenburg uznał Realowi gola ze spalonego w finale LM

Clattenburg uznał Realowi gola ze spalonego w finale LM
Gdy piłka została wrzucona z rzutu wolnego, wiedziałem, że dotknął ją Gareth Bale i trafiła do Sergio Ramosa, który strzelił gola. Powiedziałem to asystentowi. Był ogromny hałas, więc krzyczałem do mikrofonu: "Wiesz, że tam było dotknięcie po podaniu z wolnego? Wiesz o tym?!". Sędzia boczny po prostu zamarł. Widziałem, że patrzy na wielki ekran i krzyczałem do niego, czy mogę wznowić grę i czy widział to dotknięcie. On kompletnie zamarł. Po około minucie wznowiłem grę, bo musiałem. Nie mieliśmy wtedy żadnej technologii. W końcu nawiązaliśmy komunikację i mówię mu: "Simon, widziałeś czy był spalony?". On odpowiedział, że słuchawki mu nie działały. Powiedziałem sobie, że to niesamowite - zestaw teraz działa, ale nie działał, gdy podejmował decyzję. To była oczywiście trudna decyzja, ale oczekuję od mojego asystenta, że ją podejmie. Miałem szczęście. 2-3 minuty po przerwie mam karnego 50/50 na Torresie. Nie chcesz, aby taki faul rozstrzygnął mecz. Odgwizdałem to, żeby przywrócić balans. Pepe ruszył do mnie i krzyczał, że to nie był faul. Odpowiedziałem mu, że Real wcześniej strzelił gola ze spalonego i odszedł.
Mark Clattenburg za:realmadryt.pl
reklama

Wawrzyniak zjechał nowych piłkarzy Legii

Wawrzyniak zjechał nowych piłkarzy Legii
Na podstawie tego, co widziałem na boisku, pod względem kadrowym Legia nie ma najsilniejszej kadry w Polsce. Wszyscy chwalą Josue, a on gra wygodną, bezpieczną piłkę, kiedy ma rywala przed sobą, posyła podanie na drugą stronę, nie wchodzi w tłok, nie wbiega w pole karne, nie stwarza przewagi. Zawiódł mnie Kastrati, Johansson zagrał dobrze tylko z Leicester. W Legii trwają przepychanki, pracę stracił trener, z trybun płynie krytyka w kierunku dyrektora sportowego i właściciela. A gdzie jest odpowiedzialność piłkarzy? Na każdy mecz pucharowy legioniści wychodzili, aby się wybronić i skorzystać z błędu rywala. Byli w tym świetni. Kiedy jednak w lidze trzeba było pokazać umiejętności i zaatakować, to już nie bardzo. Nikt nie wziął odpowiedzialności – takich pomocników jak Charatin jest w Polsce wielu, to żadne wzmocnienie. Przykre, jeśli ktoś uważa, że ci gracze to materiał na świetną drużynę.
Jakub Wawrzyniak za:Przegląd Sportowy oraz Legia.net

Xavi da Barcelonie nowe życie?

Xavi da Barcelonie nowe życie?

Southgate skomentował powołanie Casha do reprezentacji Polski

Southgate skomentował powołanie Casha do reprezentacji Polski
Straciliśmy Matty'ego Casha, który jest bardzo dobrym prawym obrońcą. Ale to pozycja, na której w naszej drużynie toczy się bardzo duża rywalizacja. Reece James i Trent Alexander-Arnold prezentują wysoki poziom. Tino Livramento miał świetny początek sezonu, mamy jeszcze Tariqa Lampteya, Maxa Aaronsa. Kyle Walker był w najlepszej XI mistrzostw Europy, jest jeszcze Kieran Trippier.
Gareth Southgate za:birminghammail.co.uk
reklama