Barcelona wciąż nie wydała oficjalnego komunikatu w sprawie Xaviego, ponieważ nadal nie ma porozumienia z Al Sadd. Hiszpański klub nie zgadza się z oficjalnym komunikatem wydanym przez katarskich działaczy. Dziennikarz ''RAC 1'' Damia Lopez twierdzi, że obecnie transfer Xaviego do stolicy Katalonii został ''zamrożony''.
za:Damia Lopez na Twitterze

Nietypowa nagroda dla selekcjonera Szwecji

To musi poprawić Juventus

Juventus to wyjątkowa drużyna, ale musimy poprawić się w wielu aspektach. Nie powinniśmy tracić goli, nawet gdy strzelamy ich cztery. Poprawiliśmy grę na połowie przeciwnika, ale wciąż jesteśmy zbyt łagodni w defensywie.
Massimiliano Allegri za:football-italia.net

Clattenburg uznał Realowi gola ze spalonego w finale LM

Gdy piłka została wrzucona z rzutu wolnego, wiedziałem, że dotknął ją Gareth Bale i trafiła do Sergio Ramosa, który strzelił gola. Powiedziałem to asystentowi. Był ogromny hałas, więc krzyczałem do mikrofonu: "Wiesz, że tam było dotknięcie po podaniu z wolnego? Wiesz o tym?!". Sędzia boczny po prostu zamarł. Widziałem, że patrzy na wielki ekran i krzyczałem do niego, czy mogę wznowić grę i czy widział to dotknięcie. On kompletnie zamarł. Po około minucie wznowiłem grę, bo musiałem. Nie mieliśmy wtedy żadnej technologii. W końcu nawiązaliśmy komunikację i mówię mu: "Simon, widziałeś czy był spalony?". On odpowiedział, że słuchawki mu nie działały. Powiedziałem sobie, że to niesamowite - zestaw teraz działa, ale nie działał, gdy podejmował decyzję. To była oczywiście trudna decyzja, ale oczekuję od mojego asystenta, że ją podejmie. Miałem szczęście. 2-3 minuty po przerwie mam karnego 50/50 na Torresie. Nie chcesz, aby taki faul rozstrzygnął mecz. Odgwizdałem to, żeby przywrócić balans. Pepe ruszył do mnie i krzyczał, że to nie był faul. Odpowiedziałem mu, że Real wcześniej strzelił gola ze spalonego i odszedł.
Mark Clattenburg za:realmadryt.pl

Wawrzyniak zjechał nowych piłkarzy Legii

Na podstawie tego, co widziałem na boisku, pod względem kadrowym Legia nie ma najsilniejszej kadry w Polsce. Wszyscy chwalą Josue, a on gra wygodną, bezpieczną piłkę, kiedy ma rywala przed sobą, posyła podanie na drugą stronę, nie wchodzi w tłok, nie wbiega w pole karne, nie stwarza przewagi. Zawiódł mnie Kastrati, Johansson zagrał dobrze tylko z Leicester. W Legii trwają przepychanki, pracę stracił trener, z trybun płynie krytyka w kierunku dyrektora sportowego i właściciela. A gdzie jest odpowiedzialność piłkarzy? Na każdy mecz pucharowy legioniści wychodzili, aby się wybronić i skorzystać z błędu rywala. Byli w tym świetni. Kiedy jednak w lidze trzeba było pokazać umiejętności i zaatakować, to już nie bardzo. Nikt nie wziął odpowiedzialności – takich pomocników jak Charatin jest w Polsce wielu, to żadne wzmocnienie. Przykre, jeśli ktoś uważa, że ci gracze to materiał na świetną drużynę.
Jakub Wawrzyniak za:Przegląd Sportowy oraz Legia.net