reklama

Thomas Mueller chce zostać trenerem

Thomas Mueller chce zostać trenerem
Myślę, że w przyszłości wszystko jest możliwe, ale nie mam żadnego konkretnego planu, który mam określony. Za trzy lata chcę zakończyć karierę, za cztery lata chcę spróbować zdobyć licencję trenerską. Mój plan jest taki, aby zawsze myśleć o tym, co jest najlepsze na jutro. To jest najważniejszy plan. Jeśli planujesz najbliższe 2, 3 lata i jesteś ze sobą szczery, to wiesz, że możesz planować, ale życie zawsze toczy się inaczej.
Thomas Mueller za:espnfc.com
reklama

Silny punkt Andory na mecz z Polską

Silny punkt Andory na mecz z Polską
Jesteśmy realistami, Polska ma bardzo silny zespół, a my należymy do najmniejszych krajów w Europie. Za cel stawiamy sobie maksymalnie utrudnić życie rywalom. Zwykle przegrywamy, ale robimy wszystko, aby było inaczej. Chcemy utrzymać bezbramkowy remis najdłużej, jak się da. Wiemy jednak, z kim się mierzymy. Polska ma silną drużynę i musi być na każdym wielkim turnieju. Sztuczna murawa to nasza przewaga, bo zespoły takie jak wasz, czują się na nim zestresowane. Spróbujemy więc Polakom trochę na tej murawie utrudnić zadanie.
Marc Vales za:Przegląd Sportowy

Pierwsze spotkanie Xaviego z Braithwaitem

Pierwsze spotkanie Xaviego z Braithwaitem

OFICJALNIE: Michał Probierz odchodzi z Cracovii!

OFICJALNIE: Michał Probierz odchodzi z Cracovii!
Cracovia poinformowała w oficjalnym komunikacie o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron z Michałem Probierzem. 49-letni szkoleniowiec pracował w krakowskiej drużynie od 2017 roku, łącząc funkcje trenera oraz wiceprezesa do spraw sportowych. Po 14 kolejkach obecnego sezonu Cracovia z 17 punktami na koncie plasuje się na 11. miejscu w tabeli. W ostatni weekend przegrała z Wisłą 0-1 w derbach Krakowa.
za:cracovia.pl
reklama

Kibice United w końcu sobie odpoczną

Kibice United w końcu sobie odpoczną

Sławomir Peszko o problemach w Legii Warszawa

Sławomir Peszko o problemach w Legii Warszawa
Widocznie tu problemem nie była osoba trenera Czesława Michniewicza. Piłkarze są trochę stłamszeni, czują też presję kibiców. A przecież tam w szatni są mocne charaktery, jest choćby Artur Jędrzejczyk. Coś trzeba zrobić. Nie może być tak, że teraz kibice Legii będą tam wyzywać i ścigać piłkarzy. Co to da? I tak połowa nie zrozumie. Myślisz, że dla Portugalczyka coś zmieni, że grupa chuliganów będzie go wyzywać i wymagać profesjonalizmu? Mistrzostwo Polski? Legii nie bierzemy pod uwagę. Niech patrzą do tyłu, a nie na to, ile mają straty do Lecha. To dla nich błędne myślenie. Być może jest problem z przygotowaniem piłkarzy. Ciężko znaleźć receptę. To nie jest tak, że pójdziesz do apteki, kupisz lek i od razu uzdrowisz Legię Warszawa.
Sławomir Peszko za:sport.interia.pl

Największy problem Roberta Lewandowskiego według Matthäusa

Największy problem Roberta Lewandowskiego według Matthäusa
Lewandowski ma wszystko. Jest napastnikiem idealnym. Gra dobrze prawą nogą, lewą, potrafi grać na jeden kontakt, świetnie się porusza, cudownie pracuje ciałem, zastawiając piłkę, fantastycznie wbiega w pole karne i pracuje bardzo ciężko dla drużyny. Nie tylko strzela ogromną liczbę goli, ale też haruje w defensywie. Często jest pierwszym obrońcą w Bayernie, czy w reprezentacji Polski. Zresztą, gdyby miał inną narodowość, to zapewne miałby więcej trofeów na swoim koncie, może tak jak Messi czy Ronaldo. Lewandowski nie eksplodował dwa lata temu. Gra na światowym poziomie od sześciu-siedmiu lat. Ma jednak, w porównaniu z innymi gwiazdami, jeden poważny problem. Z reprezentacją Polski nie jest w stanie zajść daleko na dużych imprezach. Piłkarze z Niemiec, Brazylii, Argentyny czy Włoch mają pod tym względem o wiele więcej możliwości w reprezentacji. Czy to jeśli chodzi o mistrzostwa świata, EURO, czy Copa America. A gdy w danym roku rozgrywane są mistrzostwa świata, to wtedy ten turniej może się okazać decydujący. Ten dostaje Złotą Piłkę, który odnosi sukces na mundialu. Tak właśnie było ze mną w 1990 roku.
Lothar Matthäus za:sportowefakty.wp.pl
reklama