reklama

Xavi zamierza wprowadzić nowe zasady w Barcelonie

Xavi zamierza wprowadzić nowe zasady w Barcelonie
Xavi w poniedziałek został zaprezentowany jako nowy trener Barcelony i od razu zabrał się do porządków w drużynie. Zdaniem hiszpańskich mediów 41-latek będzie wymagał od zawodników dużej dyscypliny. Piłkarze mają stawiać się w klubie na 90 minut przed rozpoczęciem treningu, a sztab trenerski aż 120 minut przed zajęciami. Członkowie drużyny mają dzięki temu więcej czasu poświęcać na przygotowanie taktyczne oraz inne ćwiczenia. Xavi chce także wpłynąć na nawyki żywieniowe swoich podopiecznych. Piłkarze Barcelony będą jeść wspólnie śniadanie i obiad w klubowej stołówce pod ścisłą kontrolą dietetyków. Nad zdrowiem zawodników będzie czekał nowy sztab fizjoterapeutów - dotychczasowy szef został już zwolniony, gdyż w drużynie dochodziło do zbyt wielu kontuzji. Za spóźnienie na trening będą wlepiane kary w wysokości od 100 euro, jednak ta zasada nie powinna dziwić, gdyż obowiązuje w wielu zespołach z europejskiej elity. Piłkarze będą musieli liczyć się także z większą kontrolą życia prywatnego. Na dwa dni przed meczem zawodnicy nie będą mogli po północy przebywać poza miejscem zamieszkania. Gracze Barcelony mają także zakaz jazdy rowerami elektrycznymi oraz surfowania. Każda dalsza podróż piłkarza będzie musiała być skonsultowana i zatwierdzona przez sztab szkoleniowy. Xavi wierzy, że dzięki wprowadzeniu większej dyscypliny będzie w stanie lepiej przygotować piłkarzy do walki o powrót na szczyt La Ligi.
za:as.com
reklama

Jacek Zieliński wróci do Cracovii?

Jacek Zieliński wróci do Cracovii?

Lewandowski ocenił Matty'ego Casha

Lewandowski ocenił Matty'ego Casha
Widać, że jest to niezwykle uśmiechnięty i otwarty chłopak. Zawodnik, który gra w Premier League, zawsze musi prezentować jakość, więc tutaj jestem spokojny. Ale patrząc przez pryzmat człowieka – widać tę otwartość, co jest dla nas ważne. Każdy przypadek jest inny. Jest u niego wielka chęć bycia tutaj, trenowania i pokazania swoich umiejętności. Każdy wie, że gra dla reprezentacji to zaszczyt. Mam nadzieję, że on to poczuł od pierwszego dnia i od razu zda sobie zda sprawę, o czym mówimy. Pod tym względem wewnętrzna chęć reprezentowania Polski da mu moc, by z uśmiechem przyjeżdżać na zgrupowanie.
Robert Lewandowski za:Łączy nas piłka

Thomas Mueller chce zostać trenerem

Thomas Mueller chce zostać trenerem
Myślę, że w przyszłości wszystko jest możliwe, ale nie mam żadnego konkretnego planu, który mam określony. Za trzy lata chcę zakończyć karierę, za cztery lata chcę spróbować zdobyć licencję trenerską. Mój plan jest taki, aby zawsze myśleć o tym, co jest najlepsze na jutro. To jest najważniejszy plan. Jeśli planujesz najbliższe 2, 3 lata i jesteś ze sobą szczery, to wiesz, że możesz planować, ale życie zawsze toczy się inaczej.
Thomas Mueller za:espnfc.com
reklama

Silny punkt Andory na mecz z Polską

Silny punkt Andory na mecz z Polską
Jesteśmy realistami, Polska ma bardzo silny zespół, a my należymy do najmniejszych krajów w Europie. Za cel stawiamy sobie maksymalnie utrudnić życie rywalom. Zwykle przegrywamy, ale robimy wszystko, aby było inaczej. Chcemy utrzymać bezbramkowy remis najdłużej, jak się da. Wiemy jednak, z kim się mierzymy. Polska ma silną drużynę i musi być na każdym wielkim turnieju. Sztuczna murawa to nasza przewaga, bo zespoły takie jak wasz, czują się na nim zestresowane. Spróbujemy więc Polakom trochę na tej murawie utrudnić zadanie.
Marc Vales za:Przegląd Sportowy

Pierwsze spotkanie Xaviego z Braithwaitem

Pierwsze spotkanie Xaviego z Braithwaitem

OFICJALNIE: Michał Probierz odchodzi z Cracovii!

OFICJALNIE: Michał Probierz odchodzi z Cracovii!
Cracovia poinformowała w oficjalnym komunikacie o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron z Michałem Probierzem. 49-letni szkoleniowiec pracował w krakowskiej drużynie od 2017 roku, łącząc funkcje trenera oraz wiceprezesa do spraw sportowych. Po 14 kolejkach obecnego sezonu Cracovia z 17 punktami na koncie plasuje się na 11. miejscu w tabeli. W ostatni weekend przegrała z Wisłą 0-1 w derbach Krakowa.
za:cracovia.pl
reklama