reklama

Lewandowski jest rozczarowany szkoleniem młodzieży w Polsce

Lewandowski jest rozczarowany szkoleniem młodzieży w Polsce
Jeśli w 40-milionowym kraju nie ma zawodników na każdą pozycję, to nie można mówić, że mamy szkolenie. Nie możemy mówić, że funkcjonuje dobrze. Szkolenie nie idzie od lat. Nie widać zmian, nie widać wprowadzania każdego roku 2-3 jakościowych zawodników do drużyn. Wielokrotnie wypowiadałem się na ten temat. Moje zdanie się nie zmieniło, bo nie widzę, że zmieniło się szkolenie na tyle, żeby widział światełko w tunelu. W tym temacie mamy bardzo dużo do zrobienia.
Robert Lewandowski za:Łączy nas piłka
reklama

Specjalny zapis w nowym kontrakcie Dembele

Specjalny zapis w nowym kontrakcie Dembele
Podczas powitalnej konferencji Xavi zapowiedział, że jednym z priorytetów klubu jest przedłużenie wygasającego w lipcu 2022 roku kontraktu Ousmenem Dembele. Piłkarz przeszedł do Barcelony w 2017 roku za ponad 100 milionów euro, jednak z powodu wielu kontuzji zagrał od tamtego czasu zaledwie w 119 meczach, strzelając w nich 30 bramek. Znając podatność Francuza na urazy, klub chce zaproponować mu wyjątkową umowę, której wysokość będzie zależeć od... jego zdrowia. Podstawowa pensja 24-latka zostałaby obniżona do minimalnego poziomu, a Dembele otrzymywałby wysokie bonusy uzależnione od liczby rozegranych przez niego spotkań. W ten sposób Barcelona zabezpieczyłaby się finansowo w wypadku, gdyby piłkarz większość czasu spędzał nie na boisku, a w gabinetach fizjoterapeutów.
za:sport.es

Pierwsze dni Matty'ego Casha na zgrupowaniu reprezentacji Polski

Rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski w Hiszpanii przed meczami eliminacji do MŚ z Andorą i Węgrami! Największą atrakcją było oczywiście pojawienie się na zgrupowaniu nowego reprezentanta, Matty'ego Casha ;)
źródło:youtube.com

Nieomylność Busquetsa podczas gry w dziada

Sergio Busquets jako jedyny zawodnik z drużyny podającej piłki znalazł się w środku i tak dobrze rozdysponowywał piłki, że piłkarze próbujący przejąć podania nie mieli żadnych szans, żeby chociaż powąchać piłkę!
reklama

Pochettino porównał Ligue 1 do Premier League

Pochettino porównał Ligue 1 do Premier League
Nie chcę powiedzieć, że liga francuska jest lepsza od angielskiej. Ale myślę, że jest różnica w sposobie rozgrywania meczów. W Ligue 1 spotkania są bardziej fizyczne niż w Premier League. Czuję, że Ligue 1 to skomplikowana liga. Wszystkie drużyny tutaj mają odpowiednią jakość, nigdy się nie poddają, zawsze walczą. To bardzo dobra liga i cieszę się, że mogę tu pracować.
Mauricio Pochettino za:RMC Sport

Klucz do sukcesu West Hamu według Łukasza Fabiańskiego

Klucz do sukcesu West Hamu według Łukasza Fabiańskiego
Mamy przekonanie, że możemy sprawić problemy każdej drużynie w lidze. Dzięki temu idzie nam tak dobrze. Wiemy, jakim zespołem jesteśmy i to przekonanie pomaga nam osiągać dobre wyniki. Znamy nasze mocne i słabe strony. Dzięki temu wiemy, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji. Wiem, jak wiele czasu poświęcamy pracy nad stałymi fragmentami. W trakcie meczów widzę, jak bramkarze przeciwnej drużyny są świadomi zagrożenia. To działa, więc będziemy to stosować w dalszym etapie sezonu.
Łukasz Fabiański za:WHU TV

Tak miała brzmieć przemowa Xaviego do piłkarzy Barcelony

Tak miała brzmieć przemowa Xaviego do piłkarzy Barcelony
To, co wydarzyło się w Vigo, nie może się powtórzyć. Trzeba zawsze być czujnym, nie można po pierwszej połowie prowadzić trzema golami i pozwolić sobie na stratę punktów. Proszę was wszystkich, abyście byli twardzi i konkurencyjni. Musicie uwierzyć w siebie i w to, że gra w Barcelonie to powód do dumy. Ten zespół zawsze musi walczyć.
Xavi za:marca.com
reklama