reklama

A Solskjaer cały czas się trzyma...

A Solskjaer cały czas się trzyma...
reklama

Zbigniew Boniek nie chciał Casha w reprezentacji

Zbigniew Boniek nie chciał Casha w reprezentacji
Zbigniew Boniek nie chciał mnie wysłuchać. Nie w niegrzeczny sposób, po prostu nie był zachwycony pomysłem, żebym przyjechał grać dla Polski. Ale przyszedł nowy prezes, który był bardzo pomocny i chciał wszystko jak najszybciej załatwić. Podobne podejście miał też selekcjoner Paulo Sousa. Kilka dni przed spotkaniem w polskiej ambasadzie trener zadzwonił do mnie i stwierdził, że miło będzie się spotkać i porozmawiać o mojej przyszłości. Rozmawialiśmy o tym, jak gra Polska, o taktyce, formacjach i treningach. Uznałem, że mogę się w tym odnaleźć. Oglądałem mecze Polaków i widziałem ich pasję i agresję. Wierzę, że i ja będę umiał to pokazać.
Matty Cash za:The Guardian

Lewandowski jest rozczarowany szkoleniem młodzieży w Polsce

Lewandowski jest rozczarowany szkoleniem młodzieży w Polsce
Jeśli w 40-milionowym kraju nie ma zawodników na każdą pozycję, to nie można mówić, że mamy szkolenie. Nie możemy mówić, że funkcjonuje dobrze. Szkolenie nie idzie od lat. Nie widać zmian, nie widać wprowadzania każdego roku 2-3 jakościowych zawodników do drużyn. Wielokrotnie wypowiadałem się na ten temat. Moje zdanie się nie zmieniło, bo nie widzę, że zmieniło się szkolenie na tyle, żeby widział światełko w tunelu. W tym temacie mamy bardzo dużo do zrobienia.
Robert Lewandowski za:Łączy nas piłka

Specjalny zapis w nowym kontrakcie Dembele

Specjalny zapis w nowym kontrakcie Dembele
Podczas powitalnej konferencji Xavi zapowiedział, że jednym z priorytetów klubu jest przedłużenie wygasającego w lipcu 2022 roku kontraktu Ousmenem Dembele. Piłkarz przeszedł do Barcelony w 2017 roku za ponad 100 milionów euro, jednak z powodu wielu kontuzji zagrał od tamtego czasu zaledwie w 119 meczach, strzelając w nich 30 bramek. Znając podatność Francuza na urazy, klub chce zaproponować mu wyjątkową umowę, której wysokość będzie zależeć od... jego zdrowia. Podstawowa pensja 24-latka zostałaby obniżona do minimalnego poziomu, a Dembele otrzymywałby wysokie bonusy uzależnione od liczby rozegranych przez niego spotkań. W ten sposób Barcelona zabezpieczyłaby się finansowo w wypadku, gdyby piłkarz większość czasu spędzał nie na boisku, a w gabinetach fizjoterapeutów.
za:sport.es
reklama

Pierwsze dni Matty'ego Casha na zgrupowaniu reprezentacji Polski

Rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski w Hiszpanii przed meczami eliminacji do MŚ z Andorą i Węgrami! Największą atrakcją było oczywiście pojawienie się na zgrupowaniu nowego reprezentanta, Matty'ego Casha ;)
źródło:youtube.com

Nieomylność Busquetsa podczas gry w dziada

Sergio Busquets jako jedyny zawodnik z drużyny podającej piłki znalazł się w środku i tak dobrze rozdysponowywał piłki, że piłkarze próbujący przejąć podania nie mieli żadnych szans, żeby chociaż powąchać piłkę!

Pochettino porównał Ligue 1 do Premier League

Pochettino porównał Ligue 1 do Premier League
Nie chcę powiedzieć, że liga francuska jest lepsza od angielskiej. Ale myślę, że jest różnica w sposobie rozgrywania meczów. W Ligue 1 spotkania są bardziej fizyczne niż w Premier League. Czuję, że Ligue 1 to skomplikowana liga. Wszystkie drużyny tutaj mają odpowiednią jakość, nigdy się nie poddają, zawsze walczą. To bardzo dobra liga i cieszę się, że mogę tu pracować.
Mauricio Pochettino za:RMC Sport
reklama