reklama

A co jeśli przegramy dziś z Węgrami?

A co jeśli przegramy dziś z Węgrami?
reklama

Tak Franciszek Smuda przekonał Guerriera do transferu do Wieczystej

Tak Franciszek Smuda przekonał Guerriera do transferu do Wieczystej
Zadzwonił do mnie trener Smuda i przedstawił cały plan. Powiedział jakie klub ma ambicje, co chce osiągnąć i bardzo mi się to spodobało. Znam Smudę od lat, to przy nim dorastałem jako piłkarz. Przybyłem do Wisły Kraków w młodym wieku, miałem niewiele ponad 20 lat. Smuda wiele mnie nauczył, zawsze mogłem na niego liczyć. Przy nim piłkarze stają się po prostu lepsi. Po rozmowie z nim praktycznie nie miałem już wątpliwości co do tego ruchu. Moja żona też była na tak. Jak wiadomo, jest Polką, z Krakowa. Tu jest nasz dom, tu jest moja polska rodzina. To tylko nam ułatwiło podjęcie decyzji. Co konkretnie powiedział Franciszek Smuda? Że docelowo Wieczysta chce grać w Ekstraklasie. I to mi się podoba! Trochę mi to przypomina sytuację, gdy grałem w Turcji. Wtedy zgłosił się po mnie Qarabag, ale nie bardzo chciałem się z Turcji ruszać. Qarabag przekonywał mnie jednak tym, że chcą awansować do Ligi Mistrzów, że chcą przejść do historii azerskiego futbolu. To mnie przekonało, bo ja lubię tworzyć historię. Gdyby Wieczysta rzeczywiście doszła do Ekstraklasy, to też byłoby wydarzeniem historycznym.
Donald-Wilde Guerrier za:sportowefakty.wp.pl

Dani Alves na badaniach medycznych przed powrotem do Barcy

Dani Alves na badaniach medycznych przed powrotem do Barcy

Cezary Kucharski znów uderza w Roberta Lewandowskiego!

Cezary Kucharski znów uderza w Roberta Lewandowskiego!
Jesteśmy ze sobą w stanie wojny po dziesięciu latach współpracy. Pozwałem go za to, że jest mi winien miliony euro. Proces wciąż trwa i mam nadzieję, że go wygram. Muszę wygrać, ponieważ fakty są jasne. Zwolnił mnie i połączył siły z Pini Zahavim, przyjacielem właściciela Chelsea Romana Abramowicza. Ale nie dlatego go pozywam, ale dlatego, że przez lata wypompował miliony euro z naszego wspólnego przedsięwzięcia w celu sfinansowania luksusowych wakacji z żoną Anną. Żądam 39 milionów złotych, czyli około siedmiu i pół miliona euro. Anna, która jest trenerem fitness Roberta, do tej pory nie spłaciła pożyczonych 2,5 miliona euro.
Cezary Kucharski za:TVP Sport
reklama

Nic nie powstrzyma Louisa Van Gaala

Nic nie powstrzyma Louisa Van Gaala

Jerzy Dudek jest zachwycony występem Casha z Andorą

Jerzy Dudek jest zachwycony występem Casha z Andorą
Doczekaliśmy się debiutu Matty’ego Casha. Spodziewałem się, że 24-latek zagra od pierwszej minuty, ostatecznie dostał dwa kwadranse, ale to wystarczyło. Myślę, że jak każdy kibic zauważyłem potężną różnicę w jakości. Cash miał tak naprawdę dwie akcje, gdzie zgrał i wyszedł na pozycję. Dwukrotnie zrobił taki sprint, że pozostali nasi zawodnicy nie zbliżyli się prędkością do niego. Widać, że Cash występuje w dobrym klubie i w dobrej lidze. Nic dziwnego, że Sousa nalegał na to, żeby ten zawodnik mógł grać dla kadry. Jak już się zaaklimatyzuje, to powinniśmy mieć z niego dużo pożytku. Dobrze, że udało się go powołać już teraz, w momencie gdy wynik eliminacji był tak naprawdę rozstrzygnięty. Wydaje się, że jeśli wszystko dobrze pójdzie, to w marcu będziemy mieli gotowego piłkarza.
Jerzy Dudek za:Przegląd Sportowy

Prezentacja Daniego Alvesa już w środę!

Prezentacja Daniego Alvesa już w środę!
FC Barcelona poinformowała, że oficjalna prezentacja Daniego Alvesa będzie miała miejsce w środę 17 listopada na Camp Nou o godzinie 14:00. 38-letni Brazylijczyk przeszedł już testy medyczne i zwiąże się z katalońskim klubem kontraktem do końca obecnego sezonu.
za:fcbarcelona.com
reklama