reklama

Pierwsze słowa Alvesa po powrocie do Barcelony

Pierwsze słowa Alvesa po powrocie do Barcelony
Dalej jestem w szoku. Próbowałem tu wrócić od dawna. To zaszczyt, postaramy się uratować Barcę, którą wszyscy znamy. Jesteśmy w trakcie tego procesu, trzeba go przyspieszyć, ponieważ jesteśmy Barceloną i nie mamy marginesu na popełnianie błędów. Stoję przed dużym wyzwaniem z gatunku tych, które mnie fascynują. Rekonstrukcja, walka, pot… Obrona barw. Są dwie koszulki, w których czuję się jak superbohater: koszulka Barçy i Brazylii. Mam nadzieję, że zarażę tym wszystkim kolegów. Barçą jesteśmy wszyscy, piłkarze i kibice. Nie można przestać przychodzić i wspierać zespół. Teraz jest moment na połączenie sił, wspieranie i pokazywanie barcelonismo, które mamy w sobie. Najpiękniejsze momenty w piłce nożnej przeżyłem w Barcelonie. Mój powrót tutaj był nieunikniony. Niespodzianką jest zrobienie tego w roli zawodnika, w innym wypadku wróciłbym jednak w innej roli. Chcę dalej wygrywać, wszyscy musimy wierzyć, że jesteśmy Barçą, najlepszym klubem na świecie. Nie ma nic takiego jak Barcelona. Nie dlatego, że tu jestem. Ci, którzy stąd odeszli, też to mówili.
Dani Alves za:fcbarca.com
reklama

Dembele skończył ze spóźnieniami?

Dembele skończył ze spóźnieniami?

Wiadomość Cristiano Ronaldo po porażce z Serbią

Wiadomość Cristiano Ronaldo po porażce z Serbią
Piłka nożna raz po raz pokazuje nam, że czasami to właśnie najbardziej kręte ścieżki prowadzą do najbardziej pożądanych rezultatów. Wczorajszy wynik był niewystarczający, żeby nas zadowolić. Cel obecności na mundialu 2022 jest wciąż żywy i wiemy, co musimy zrobić, by się tam dostać. Bez wymówek. Portugalia zmierza do Kataru!
Cristiano Ronaldo za:instagram.com/cristiano/

Henry przyznałby ''Złotą Piłkę'' swojemu rodakowi

Henry przyznałby ''Złotą Piłkę'' swojemu rodakowi
Nie mam pojęcia, kto wygra. Pozwolę sobie na szowinistyczny wybór. Mam nadzieję, że będzie to Karim Benzema lub N'Golo Kante. Robert Lewandowski wygrałby "Złotą Piłkę" w 2020 roku, gdyby plebiscyt nie został odwołany. Teraz z 41 golami pobił rekord Gerda Muellera. Możemy też mówić o Jorginho: wygrał wszystko i to on kieruje grą w swoich drużynach. Jest też Leo Messi, który triumfował podczas Copa America.
Thierry Henry za:Journal de Dimanche
reklama

A co jeśli przegramy dziś z Węgrami?

A co jeśli przegramy dziś z Węgrami?

Tak Franciszek Smuda przekonał Guerriera do transferu do Wieczystej

Tak Franciszek Smuda przekonał Guerriera do transferu do Wieczystej
Zadzwonił do mnie trener Smuda i przedstawił cały plan. Powiedział jakie klub ma ambicje, co chce osiągnąć i bardzo mi się to spodobało. Znam Smudę od lat, to przy nim dorastałem jako piłkarz. Przybyłem do Wisły Kraków w młodym wieku, miałem niewiele ponad 20 lat. Smuda wiele mnie nauczył, zawsze mogłem na niego liczyć. Przy nim piłkarze stają się po prostu lepsi. Po rozmowie z nim praktycznie nie miałem już wątpliwości co do tego ruchu. Moja żona też była na tak. Jak wiadomo, jest Polką, z Krakowa. Tu jest nasz dom, tu jest moja polska rodzina. To tylko nam ułatwiło podjęcie decyzji. Co konkretnie powiedział Franciszek Smuda? Że docelowo Wieczysta chce grać w Ekstraklasie. I to mi się podoba! Trochę mi to przypomina sytuację, gdy grałem w Turcji. Wtedy zgłosił się po mnie Qarabag, ale nie bardzo chciałem się z Turcji ruszać. Qarabag przekonywał mnie jednak tym, że chcą awansować do Ligi Mistrzów, że chcą przejść do historii azerskiego futbolu. To mnie przekonało, bo ja lubię tworzyć historię. Gdyby Wieczysta rzeczywiście doszła do Ekstraklasy, to też byłoby wydarzeniem historycznym.
Donald-Wilde Guerrier za:sportowefakty.wp.pl

Dani Alves na badaniach medycznych przed powrotem do Barcy

Dani Alves na badaniach medycznych przed powrotem do Barcy
reklama