reklama

Paulo Sousa nie dotrzymał słowa danego Jackowi Góralskiemu

Paulo Sousa nie dotrzymał słowa danego Jackowi Góralskiemu
Najpierw zaprosił kontuzjowanych kadrowiczów – między innymi mnie i Krystiana Bielika na zgrupowanie, gdy w Opalenicy reprezentacja szykowała się do Euro 2020. Proponował, byśmy tydzień pobyli z kolegami. To nie miało sensu, bo wciąż przechodziliśmy rehabilitację. A poza tym szlag, by mnie trafiał, kiedy nic nie możesz, a widzisz uśmiechniętych, trenujących kolegów. Wtedy dostałem od Sousy zapewnienie, że jeśli tylko stanę na nogi, wrócę do pełni sił i choćby kwadrans zagram w Kairacie, otrzymam powołanie. Wróciłem, zagrałem, a powołania nie doczekałem się. Nie jestem dzieckiem i wiem, że niekiedy słowa pozostają słowami. Myślę, że gdyby ze strony selekcjonera była wola, to by mnie powołał, a przynajmniej ktoś przyleciał obejrzeć mnie po powrocie na boisko.
Jacek Góralski za:Przegląd Sportowy
reklama

Ulreich wyobraża sobie grę Neuera w środku pola

Ulreich wyobraża sobie grę Neuera w środku pola
Moim zdaniem Neuer jest najlepszym bramkarzem na świecie z piłkarskiego punktu widzenia. Teoretycznie mógłby grać także w polu. Ma odpowiednią motorykę, a ze swoimi umiejętnościami z pewnością byłby w stanie to zrobić. Niestety w meczu z Borussią Moenchengladbach nie mógł zagrać. W innym razie moglibyśmy stworzyć ciekawy skład. Ja w bramce, on w polu jako numer sześć.
Sven Ulreich za:bild.de

Tymczasem u Adama Nawałki...

Tymczasem u Adama Nawałki...

Luuk De Jong w końcu się odpalił

Luuk De Jong w końcu się odpalił
reklama

Góralski czeka z transferem na decyzję Kairatu

Góralski czeka z transferem na decyzję Kairatu
Wiele zawdzięczam mojemu obecnemu klubowi. Pomógł mi w trudnym momencie, kiedy miesiącami leczyłem więzadła. Szczególną rolę odegrał prezydent Kairat Boranbajew. Takiego wsparcia od prezydenta klubu życzę każdemu sportowcowi. Dzwonił do mnie ze słowami wsparcia, zachęcał, bym nie spieszył się z powrotem na boisko, a uczynił to, kiedy będę w pełni sił. Zezwolił na rehabilitację w Polsce. Nie biorę pod uwagę związania się z kimkolwiek nie znając decyzji Kairatu lub podjęcia jej za plecami klubu lub jego szefa. Po tym, co dla mnie zrobili – to podpadałoby pod – przepraszam – frajerskie zachowanie. Czułbym, że oszukałem tych ludzi. Dlatego cierpliwie poczekam na to, co Kairat postanowi wobec mnie. Jest jeszcze czas.
Jacek Góralski za:Przegląd Sportowy

OFICJALNIE: Chris Wood piłkarzem Newcastle!

OFICJALNIE: Chris Wood piłkarzem Newcastle!
Newcastle sfinalizowało drugi zimowy transfer - nowym napastnikiem klubu został Chris Wood. 30-letni Nowozelandczyk trafił z Burnley do klubu z St James’ Park za 30 milionów euro i podpisał 2,5-letnią umowę. Transfer Wooda jest drugim największym zakupem w historii Newcastle. Więcej ''Sroki'' zapłaciły tylko w 2019 roku, kiedy to wykupiły Joelingtona z Hoffenheim za 44 miliony euro.
za:nufc.co.uk

Cristiano Ronaldo broni Rangnicka

Cristiano Ronaldo broni Rangnicka
Odkąd Rangnick jest w klubie, w niektórych elementach poprawiliśmy się. To wymaga czasu. Nie jest łatwo zmienić mentalność zawodników, to jak grają, zmienić kulturę czy system. Wierzę, że wykona dobrą robotę. Trzeba trzymać się razem. Od początku wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Przed nami nowy rok i musimy wierzyć, że wszystko jest możliwe. Stać nas na to, aby zmienić pewne rzeczy. Manchester United musi wygrywać ważne trofea. Nie chcę być w klubie i walczyć o piąte, szóste czy siódme miejsce. Jestem tutaj, aby wygrywać. Przed nami jeszcze długa droga, aby się poprawić. Jeśli zmienimy swoje myślenie, to możemy osiągnąć wielkie rzeczy.
Cristiano Ronaldo za:Sky Sports
reklama