reklama

Barcelona znowu uderza w Dembele

Barcelona znowu uderza w Dembele
reklama

Cezary Kulesza wybrał selekcjonera!

Cezary Kulesza wybrał selekcjonera!
Mimo tych wszystkich wyjątkowych okoliczności dokonałem wyboru, z którego jestem zadowolony i uważam za najlepszy z możliwych. Nowy selekcjoner ma odpowiednie predyspozycje i doświadczenie, by pełnić tę funkcję, a swoją dotychczasową pracą udowodnił, że zasłużył na taką szansę. Ma moje pełne zaufanie i wsparcie. Zaczynamy akcję "Rosja".
Cezary Kulesza za:sport.onet.pl

Zostali już tylko Nawałka i Michniewicz

Zostali już tylko Nawałka i Michniewicz

Lata temu w Middlesbrough

Lata temu w Middlesbrough
reklama

Według Borka Nawałce należy się szacunek

Według Borka Nawałce należy się szacunek
Trzeba pytać prezesa, co się zmieniło. Nie rozumiem takiego sposobu wybierania trenera oraz rozgrywania pewnych tematów przez ludzi odpowiedzialnych za kształtowanie pewnej polityki informacyjnej w PZPN. Znam Cezarego Kuleszę 20 lat. Uważam go za poważnego człowieka i biznesmena, który udowodnił na kilku płaszczyznach swojej działalności, że potrafi to robić. To on rozkręcił piłkę nożną w Białymstoku i umiejętnie zarządzał Jagiellonią. W najnowszej historii polskiej piłki nożnej Adam Nawałka wygrał najwięcej i zasłużył sobie na respekt. Jeśli ktoś chciałby wykorzystywać byłego selekcjonera do tego, aby rozgrywać jakieś swoje szachy i zatrudniać innego trenera, to ja kompletnie tego nie rozumiem. Mówimy o byłym reprezentancie Polski i trenerze, który doszedł do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Nie jestem rzecznikiem Nawałki, co próbuje mi wmówić kilku kolegów z branży. W mojej przygodzie z biało-czerwonym mikrofonem, gdzie mam około 200 meczów, za kadencji Nawałki doświadczyłem najprzyjemniejszych rzeczy. Stąd być może mam do niego duży sentyment. Jeśli trener, tak jak powiedział Kuba Kwiatkowski, zaczyna kompletować sztab, kilku ludzi ma inne miejsce pracy i ewentualne zakontraktowanie do kadry, oznacza wiele decyzji po drodze. Potem miałoby się to nie wydarzyć, dlatego że Genoa wyrzuciła Szewczenkę, który nie potrafił tam wygrać meczu. Jest to dla mnie niezrozumiałe. Przyglądam się tej grze, która się toczy w mediach. Non stop pojawia się nowe nazwisko na giełdzie. Jeżeli prezes Kulesza ogłosi kogoś innego, niż Nawałkę, to nie będę się tłumaczyć. Co mam zrobić? Niedawno prezes spotkał się z byłym selekcjonerem i w zasadzie ustalił szczegóły współpracy.
Mateusz Borek za:sport.tvp.pl

Tomasz Hajto, interpunkcja i język polski

Tomasz Hajto, interpunkcja i język polski

Nowy napastnik w Fiorentinie!

Nowy napastnik w Fiorentinie!
Fiorentina poinformowała o pozyskaniu Arthura Cabrala z FC Basel. Brazylijski napastnik podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku. W obecnym sezonie szwajcarskiej ligi 23-latek w 18 meczach strzelił 14 goli i zaliczył 4 asysty.
za:acffiorentina.com
reklama