reklama

Dani Alves i jego szacunek do herbu Barcelony

Dani Alves nawet w ferworze świętowania bramki pamiętał, aby nie nastąpić na herb FC Barcelony!
reklama

Gianluigi Buffon nie myśli o końcu kariery!

Gianluigi Buffon nie myśli o końcu kariery!
Nie zdziwiłbym się, gdybym był nadal sprawny w wieku 48 lat. Michael Jordan nie wykluczał gry do pięćdziesiątki i w pełni go rozumiem. Jeżeli Włochy nie zakwalifikują się do najbliższego mundialu, mogę zagrać na kolejnym. Zawsze używałem mistrzostw świata jako wymówki, gdy pytano mnie, dlaczego wciąż kontynuuję karierę. Prawda jest jednak taka, że powodem jest fakt, iż robię rzeczy, których inni nie robią. Muszę szanować wybory mądrego człowieka, takiego jak Roberto Mancini.
Gianluigi Buffon za:La Gazzetta dello Sport

Barcelona szykuje rewolucję w obronie

Barcelona szykuje rewolucję w obronie
Styczniowe okno transferowe posłużyło Barcelonie do wzmocnienia ataku, natomiast latem Xavi chce przeprowadzić prawdziwą rewolucję w obronie. Wymarzonym zawodnikiem nowego trenera Barcy jest Jules Kounde z Sevilli, jednak jego transfer będzie dużym wyzwaniem. Andaluzyjczycy wyceniają swojego piłkarza na 80 milionów euro, a sam obrońca jest od dłuższego czasu w kontakcie z Chelsea. Dodatkowo do drużyny ze stolicy Katalonii mogą trafić dwaj defensorzy właśnie z ekipy ''The Blues'' - Andreas Christensen oraz Cesar Azpilicueta. Obu zawodnikom wraz z końcem czerwca wygasają kontrakty i będą mogli przenieść się do Hiszpanii na zasadzie wolnego transferu. Aby jednak przeprowadzić te transfery, z klubu będzie musiało odejść kilku zawodników. Xavi wytypował już trzech piłkarzy, którzy latem opuszczą Camp Nou - są to Clement Lenglet, Samuel Umtiti oraz Oscar Mingueza. Pierwszy z nich ma jeszcze kilka miesięcy na przekonanie do siebie 42-letniego trenera, podczas gdy pozostała dwójka została skreślona definitywnie. Coraz częściej mówi się także o możliwym zakończeniu kariery po sezonie przez Gerarda Pique, co dodatkowo odciążyłoby budżet i zwolniło kolejne miejsce w defensywie.
za:sport.es

Zouma przeprasza za znęcanie się nad swoimi kotami

Zouma przeprasza za znęcanie się nad swoimi kotami
Chcę przeprosić za moje czyny. Nie ma usprawiedliwienia dla mojego zachowania, szczerze tego żałuję. Chcę też powiedzieć, że przepraszam każdego, kto poczuł się zdenerwowany tym nagraniem. Zapewniam wszystkich, że nasze dwa koty są obecnie całkowicie zdrowe. Są kochane i cenione przez całą naszą rodzinę, a to zachowanie było odosobnionym incydentem, który nigdy więcej się nie powtórzy.
Kurt Zouma za:thesun.co.uk
reklama

Rzeźniczak tłumaczy się ze swojego obscenicznego gestu

Rzeźniczak tłumaczy się ze swojego obscenicznego gestu
To przez to, że rywale mnie podnosili. Mam uraz mięśnia dwugłowego i noga mnie boli. Byłem zły, bo dostałem czerwoną kartkę, a tu ktoś mnie szarpie i podnosi z boiska. Żaden piłkarz czegoś takiego nie lubi i się trochę zdenerwowałem. No faul był. Przyznaję, choć sytuacja była na styku. Sędzia jednak zagwizdał i dał mi drugą żółtą kartkę. Typowa meczowa akcja. Na boisku zawsze jestem nerwowy, od lat. Swoich prywatnych spraw nigdy nie przenoszę na murawę. W czasie meczów zawsze reaguję żywiołowo na to, co się dzieje na boisku, i tak samo było tym razem.
Jakub Rzeźniczak za:interia.pl

Robin Gosens wyjaśnił, dlaczego odrzucił ofertę Newcastle

Robin Gosens wyjaśnił, dlaczego odrzucił ofertę Newcastle
Miałem ofertę kontraktu od Newcastle. Mocno nad tym myślałem i zastanawiałem się, czy to dobra opcja. To była lukratywna propozycja. Uważam, że takie myślenie było po prostu bardzo ludzkie. Jeśli możesz zarobić kilka razy więcej za tę samą pracę, pokaż mi kogoś, kto powie po prostu: "Nie, dziękuję". Za te pieniądze mógłbym zabezpieczyć moją rodzinę na kilka pokoleń. Odrzuciłem jednak tę ofertę, bo opieranie wszystkiego na pieniądzach nie jest dobre. Naraziłbym na szwank moje sportowe cele. Kocham piłkę i po karierze chciałbym spokojnie spojrzeć w lustro.
Robin Gosens za:kicker.de

Obrzydliwe zachowanie Kurta Zoumy

Obrzydliwe zachowanie Kurta Zoumy
reklama