reklama

Według Di Marzio Polska od razu awansuje do finału baraży

Według Di Marzio Polska od razu awansuje do finału baraży
Po decyzji FIFA i UEFA wykluczającej Rosję z wszystkich rozgrywek, nadeszło też potwierdzenie wiadomości na temat Polski - reprezentacja tego kraju, która miała grać w barażu z Rosją, awansuje do finałowej rozgrywki.
Gianluca Di Marzio za:gianlucadimarzio.com
reklama

Andrij Szewczenko pełen wdzięczności dla Polaków

Andrij Szewczenko pełen wdzięczności dla Polaków
Nawet nie wiecie, jak dobrze czuć wsparcie przyjaciół z Europy. Szczególnie chciałbym podziękować Polakom, którzy pokazali, że jesteśmy prawdziwymi braćmi. Mimo trudnej historii, jesteśmy blisko siebie, nie pozwoliliście sąsiadowi zostać w tej trudnej chwili. Chciałbym podziękować zwykłym Polakom, waszemu rządowi i prezesowi Cezaremu Kuleszy, z którym rozmawiałem niedawno. Robi wielką robotę...
Andrij Szewczenko za:interia.pl

Coraz więcej piłkarzy będzie opuszczać rosyjskie kluby

Coraz więcej piłkarzy będzie opuszczać rosyjskie kluby
W tej sytuacji uważam, że obcokrajowcy bez ryzyka dyskwalifikacji będą mogli sami rozwiązać kontrakty. Wątpię, by Izba FIFA i Sąd Arbitrażowy w Lozannie podejmowały decyzje przeciwko zawodnikom, biorąc pod uwagę obecną sytuację. Piłkarz zawsze może powiedzieć, że boi się o siebie i swoją rodzinę. Wymyśli dowolny powód. W rzeczywistości mamy do czynienia z czynnikiem siły wyższej. Zakładam, że będą problemy z płatnościami z kontraktów. Będzie wystarczająco dużo powodów, by je rozwiązać. Wszystko będzie zależało do tego, czy zawodnik lub trener chce opuścić Rosję, czy nie. Widzimy, że ten trend się rozpoczął i umowy już są rozwiązywane. Następuje to za obopólną zgodą, ponieważ wszyscy rozumieją obecną sytuację.
Aleksander Żotow, prezes Rosyjskiego Związku Zawodowego Piłkarzy za:Sport24.ru

Skład Wisły Kraków na mecz z Olimpią Grudziądz

Skład Wisły Kraków na mecz z Olimpią Grudziądz
reklama

Adidas zerwał umowę z Rosjanami

Adidas zerwał umowę z Rosjanami
Rzecznik firmy Adidas poinformował o zerwaniu umowy sponsorskiej z Rosyjską Federacją Piłkarską z efektem natychmiastowym. Powodem są działania wojenne Rosji na terenie Ukrainy. Adidas był partnerem technicznym reprezentacji Rosji w latach 2008-2022.
za:AFP

Wielki apel ukraińskich piłkarzy do piłkarskiego środowiska

Tłumaczenie wypowiedzi reprezentantów Ukrainy znajdziecie w następnej wrzutce.

Apel reprezentantów Ukrainy do piłkarskiego świata

Apel reprezentantów Ukrainy do piłkarskiego świata
Apelujemy do piłkarskiej społeczności, do wszystkich, którzy są zjednoczeni miłością do gry, jaką jest piłka nożna. Każdy kibic, każdy zawodnik, każdy trener, każdy menedżer, każdy, kto rozumie i kocha futbol - apelujemy do Was, byście wyjaśnili całemu światu i pokazali każdemu mieszkańcowi na Ziemi, że pod przykrywką specjalnej operacji rosyjskie wojska toczą otwartą wojnę przeciwko Ukrainie, bombardują obiekty cywilne i strzelają do zwykłych ludzi. Apelujemy do wszystkich, którzy nas słyszą, by zatrzymać te zniszczenia i rozlew krwi. Prosimy całą piłkarską społeczność, żeby sprzeciwiła się rosyjskiej propagandzie, by pokazywała i mówiła prawdę na temat tej wojny w Ukrainie każdymi możliwymi środkami. Dziękujemy każdemu, kto już to robi i każdemu, kto będzie nas wspierać. NIE dla wojny! Chwała bohaterom!
Reprezentacja Ukrainy za:twitter.com/Yarmolenko_7
reklama