reklama

Thomas Tuchel nie wytrzymał na konferencji prasowej

Dziennikarze zadali trenerowi Chelsea kolejne pytanie na temat sytuacji na Ukrainie i Romana Abramowicza i ten w końcu nie wytrzymał - przerwał dziennikarzowi i w bardzo emocjonalny sposób wyjaśnił, dlaczego nie będzie więcej odpowiadać na tego typu pytania.
reklama

Zaskakujący kierunek transferowy dla Roberta Lewandowskiego

Zaskakujący kierunek transferowy dla Roberta Lewandowskiego
Dziennikarz Paco García Caridad poinformował, że Robert Lewandowski może trafić najbliższego lata do Atletico Madryt. Polak zawsze był łączony z drugim klubem z Madrytu, Realem, ale wydaje się, że jego szanse na przenosiny do ekipy ''Królewskich'' są obecnie niewielkie. Atletico będzie z kolei szukać doświadczonego goleadora, który będzie następcą Luisa Suareza, który po sezonie może opuścić klub z Wanda Metropolitano. Na przenosiny do Hiszpanii ma naciskać ponadto rodzina Roberta Lewandowskiego, co ma przeważać na korzyść odejścia Polaka z Bayernu Monachium. Jego obecny kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, a ''Bawarczycy'' nie rozpoczęli jeszcze rozmów na temat jego przedłużenia.
za:El Chiringuito

Według Di Marzio Polska od razu awansuje do finału baraży

Według Di Marzio Polska od razu awansuje do finału baraży
Po decyzji FIFA i UEFA wykluczającej Rosję z wszystkich rozgrywek, nadeszło też potwierdzenie wiadomości na temat Polski - reprezentacja tego kraju, która miała grać w barażu z Rosją, awansuje do finałowej rozgrywki.
Gianluca Di Marzio za:gianlucadimarzio.com

Andrij Szewczenko pełen wdzięczności dla Polaków

Andrij Szewczenko pełen wdzięczności dla Polaków
Nawet nie wiecie, jak dobrze czuć wsparcie przyjaciół z Europy. Szczególnie chciałbym podziękować Polakom, którzy pokazali, że jesteśmy prawdziwymi braćmi. Mimo trudnej historii, jesteśmy blisko siebie, nie pozwoliliście sąsiadowi zostać w tej trudnej chwili. Chciałbym podziękować zwykłym Polakom, waszemu rządowi i prezesowi Cezaremu Kuleszy, z którym rozmawiałem niedawno. Robi wielką robotę...
Andrij Szewczenko za:interia.pl
reklama

Coraz więcej piłkarzy będzie opuszczać rosyjskie kluby

Coraz więcej piłkarzy będzie opuszczać rosyjskie kluby
W tej sytuacji uważam, że obcokrajowcy bez ryzyka dyskwalifikacji będą mogli sami rozwiązać kontrakty. Wątpię, by Izba FIFA i Sąd Arbitrażowy w Lozannie podejmowały decyzje przeciwko zawodnikom, biorąc pod uwagę obecną sytuację. Piłkarz zawsze może powiedzieć, że boi się o siebie i swoją rodzinę. Wymyśli dowolny powód. W rzeczywistości mamy do czynienia z czynnikiem siły wyższej. Zakładam, że będą problemy z płatnościami z kontraktów. Będzie wystarczająco dużo powodów, by je rozwiązać. Wszystko będzie zależało do tego, czy zawodnik lub trener chce opuścić Rosję, czy nie. Widzimy, że ten trend się rozpoczął i umowy już są rozwiązywane. Następuje to za obopólną zgodą, ponieważ wszyscy rozumieją obecną sytuację.
Aleksander Żotow, prezes Rosyjskiego Związku Zawodowego Piłkarzy za:Sport24.ru

Skład Wisły Kraków na mecz z Olimpią Grudziądz

Skład Wisły Kraków na mecz z Olimpią Grudziądz

Adidas zerwał umowę z Rosjanami

Adidas zerwał umowę z Rosjanami
Rzecznik firmy Adidas poinformował o zerwaniu umowy sponsorskiej z Rosyjską Federacją Piłkarską z efektem natychmiastowym. Powodem są działania wojenne Rosji na terenie Ukrainy. Adidas był partnerem technicznym reprezentacji Rosji w latach 2008-2022.
za:AFP
reklama