reklama

Trener Sheriffa Tyraspol wstąpił do ukraińskiego wojska

Trener Sheriffa Tyraspol wstąpił do ukraińskiego wojska
Byliśmy akurat w Portugalii, gdzie musieliśmy zagrać z Bragą w Lidze Europy. 23 lutego Sheriff przyleciał na mecz, przeprowadziłem trening, a następnego dnia, około godziny 4:30, zadzwonił do mnie mój syn i powiedział, że Rosja rozpoczęła ofensywę na dużą skalę przeciwko Ukrainie. Byłem w kompletnym szoku. Po meczu zwróciłem się do dyrektora generalnego Sheriffa Waży Tarchniszwiliego i powiedziałem mu, że po przylocie do Mołdawii pojadę do swojej rodziny do Ukrainy. W końcu moi krewni byli w Zaporożu. Wróciłem do domu, spędziłem tam noc, a następnego dnia udałem się do wojskowego biura poboru. Podjąłem taką decyzję (...) Putin tego chciał, ale nigdy nie zostanie cesarzem świata. Jest on kopią Adolfa Hitlera. Są do siebie podobni. Rosyjskie media propagandowe są odzwierciedleniem mediów goebbelsowskich. Putin i wszyscy dziennikarze będący w jego kieszeni – Goebbels przewraca się w grobie! Nawet on nie mógł sobie pozwolić na to, co pokazuje rosyjska telewizja. Po prostu brak mi słów. Putin to bestia, dziwak i wampir w jednym. Dobrze robią, gdy mówią: Putin, spi***alaj!
Jurij Wernydub za:transfery.info
reklama

Mario Balotelli wskazał swój największy błąd w karierze

Mario Balotelli wskazał swój największy błąd w karierze
Przepuściłem kilka szans na to, by być na takim samym poziomie, co Leo Messi oraz Cristiano Ronaldo. Jestem w stu procentach przekonany, że moja jakość była taka sama jak u nich. Oczywiście, że nie mogę teraz powiedzieć, abym był tak samo dobry jak Ronaldo. On ma pięć Złotych Piłek. Nikt nie może porównywać się do niego czy Messiego. Ale jeśli chodzi o czystą piłkarską jakość, nie mam im czego zazdrościć. Opuszczenie Manchesteru City było moim największym błędem. Nawet w sezonie, w którym odszedłem, grałem jeszcze bardzo dobrze w Milanie, ale potem miałem pewne problemy. Teraz, gdy jestem starszy, wiem, że nie powinien opuszczać City. Przez te wszystkie lata obserwowałem, jak ten klub się poprawia. Mogłem być dla niego jak Sergio Aguero. Gdybym miał wtedy swoje nastawienie z dzisiaj, jestem pewien, że mógłbym zdobyć Złotą Piłkę.
Mario Balotelli za:The Athletic

Piłkarz Szachtara walczy o wolność Ukrainy

Piłkarz Szachtara walczy o wolność Ukrainy

Do końca tygodnia dowiemy się, co z barażami

Do końca tygodnia dowiemy się, co z barażami
Nie wiemy, co z barażem. Mamy obiecane, że decyzja zostanie podjęta do końca tygodnia. Na dziś nie wiadomo jednak, jak ten baraż będzie wyglądał. Chcemy grać, chcemy awansować, ale na pewno nie z Rosją.
Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN za:CANAL+
reklama

Khedira docenił klasę Barcelony z 2010 roku

Khedira docenił klasę Barcelony z 2010 roku
Nawet jako Madridista mogę powiedzieć, że FC Barcelona z 2010 roku jest prawdopodobnie najlepszą drużyną, jaką kiedykolwiek widziałem. Szkoda, że Xavi i Iniesta nigdy nie wygrali Złotej Piłki. Byli najlepszymi graczami, z jakimi miałem do czynienia.
Sami Khedira za:espnfc.com

Conte zabrał głos po porażce z Middlesbrough

Conte zabrał głos po porażce z Middlesbrough
Czuję, że straciliśmy tutaj dużą szansę. Kiedy grasz przeciwko drużynie, która występowała w Premier League, to musisz zabić przeciwnika w sportowy sposób. Kiedy nie wykorzystujesz szans, które stwarzasz, dodajesz przeciwnikowi pewności siebie. Dlatego to on zasłużył na przejście do następnej rundy i gratulujemy mu tego. Musimy wyciągnąć dobrą lekcję z tej porażki i kontynuować naszą pracę. Musimy stać się silniejsi, a jeśli chcemy być konkurencyjny, to musimy być stabilnym zespołem. Będziemy dalej pracować, bo mamy przed sobą jeszcze resztę sezonu. Będziemy dążyć do uzyskania najlepszego wyniku. Do końca ligi są ponad trzy miesiące. A na koniec dokonamy oceny tego, co udało nam się osiągnąć. To nasza droga. Musimy nadal pracować i doskonalić się w wielu aspektach, aby uczynić ten zespół bardziej stabilnym niż w przeszłości. To wciąż jest duży problem.
Antonio Conte za:football.london

Tak Polacy zdecydowali, by nie grać w barażach z Rosją

Tak Polacy zdecydowali, by nie grać w barażach z Rosją
Trzeba podkreślić i pochwalić rolę polskich piłkarzy. Robert Lewandowski już w piątek osobiście obdzwonił większość reprezentacji Polski. Pytał o nastroje kolegów i o to czy godzą się na to, aby nie grali z Rosjanami. Pytał o ich przemyślenia i był jednym z liderów tego ruchu. Innym był Kamil Glik, który jako pierwszy polski piłkarz wrzucił w swoich mediach społecznościowych wyraz poparcia dla walczącej, niepodległej Ukrainy. Co ciekawe, jednym z tych liderów był także Jan Bednarek. To on skrzyknął całą grupę młodych piłkarzy, swoich rówieśników i kolegów. Był tym najbardziej aktywnym i odegrał kluczową rolę w zebraniu młodych graczy oraz zachęceniu ich do dołączenia do tej akcji. Trzeba przyznać, że na samym końcu była to niemal jednogłośna decyzja polskich zawodników. Nawet Grzegorz Krychowiak czy Maciej Rybus, którzy przecież mieszkają w Rosji, się do niej dołączyli. Na pewno nie była to dla nich prosta decyzja.
Sebastian Staszewski za:Po Gwizdku
reklama