reklama

Czesław Michniewicz wie wszystko o Szwedach

Czesław Michniewicz wie wszystko o Szwedach
Wiem o nich absolutnie wszystko. Wiem, kto przebiera psa w koszulkę reprezentacji. Czyja mama grała w piłkę ręczną, a czyj tata w piłkę nożną. Wiem, kto się na kogo obraził, gdy nie został piłkarzem roku w Szwecji. Ale nie chcę tymi informacjami zasypywać piłkarzy. One są dla mnie. Oprócz taktyki jest też mała taktyka, jeden na jeden. Wiemy, kto się daje sprowokować. Wiemy, co robi Isak - że nie skacze do głowy, tylko w przeciwnika, a sędziowie nie gwiżdżą fauli. Wiemy, że najlepsi napastnicy na świecie - Robert Lewandowski też - stosują takie niewidoczne faule na połowie przeciwnika, zaraz po stracie. Jeśli odbiorą piłkę, jest OK. Jeśli nie - jest delikatny faul, za który nie ma żółtej kartki, bo w koło jest pięciu-ośmiu zawodników. To są te małe sztuczki. My o tym wiemy, ale Szwedzi też to wiedzą o nas. Czuję olbrzymią satysfakcję. Między sztabem a piłkarzami jest nić porozumienia. Myślę, że oni widzą, że jesteśmy przygotowani do każdych zajęć i każdej odprawy. Że możemy powiedzieć im coś ciekawego. A na koniec oni wyjdą jutro i będą starali się to wszystko zrealizować.
Czesław Michniewicz za:Łączy nas piłka
reklama

Jutrzejsza okładka ''Przeglądu Sportowego''

Jutrzejsza okładka ''Przeglądu Sportowego''

Wielki sukces reprezentacji Andory!

Wielki sukces reprezentacji Andory!
Trzy dni temu Andora wygrała z Saint Kitts i Nevis 1-0 i dziś powtórzyła taki sam wynik w meczu z Grenadą!

Były reprezentant Polski zjechał Świderskiego

Były reprezentant Polski zjechał Świderskiego
Jeżeli Świderski gdzieś tam strzela bramki, a tutaj teraz nie przyjechał, to żadna strata, nie robiłbym z tego jakiejś tragedii. Dla mnie taki piłkarz, który ma powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski, a nie przyjeżdża na nie, to jest po prostu głupi. Z drugiej strony nie wiadomo, jakie mu warunki postawili, być może był postawiony pod ścianą. W każdym bądź razie to niewielka strata dla kadry, że go nie ma. Wcześniej ktoś go w tej reprezentacji forował, ale jeżeli chodzi o mnie, to za takie zachowanie by już nie zagrał. Nikt nie powinien do reprezentacji nikogo prosić. To piłkarz który dostaje powołanie, w górę powinien skakać z radości, że może przyjechać na zgrupowanie. Jak ktoś ma się męczyć, że przyjeżdża na kadrę, to nie tędy droga.
Henryk Wawrowski za:sport.interia.pl
reklama

Nikt w Ukrainie nie myśli już o piłce nożnej

Nikt w Ukrainie nie myśli już o piłce nożnej
Dopóki ludzie w moim kraju umierają, nie mogę myśleć o grze w Szkocji. Jestem w stałym kontakcie z zawodnikami naszej reprezentacji narodowej. Dla nich piłka nożna teraz zeszła na dalszy plan. Nie możemy o tym myśleć. Nie wiem nawet, jak mówić o tym, co się stało w ojczyźnie. Dom mojej mamy był okupowany przez Niemców podczas ostatniej wojny światowej. Opowiedziała mi, jak wtedy było, i wydaje się podobne do tego, co robią teraz Rosjanie. Bombardują domy i zabijają dzieci. Dla mnie nie ma już kraju o nazwie Rosja. Nie mam już tam żadnych przyjaciół. Wszystko, co mogę obiecać, to że staniemy do nich o 200 procent silniejsi. Wszyscy Ukraińcy są dziś zjednoczeni przeciwko Rosjanom.
Andrij Szewczenko za:Football 1

Joachim Loew może objąć reprezentację Austrii!

Joachim Loew może objąć reprezentację Austrii!
W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o powrocie Joachima Loewa na trenerską ławkę. Były selekcjoner reprezentacji Niemiec miał dogadać się z Fenerbahce, by objąć zespół od nowego sezonu. Trener miał już zacząć pracować nad potencjalnymi transferami i wytypował swoich pierwszych kandydatów do wzmocnienia drużyny. Teraz niemiecki ''Kicker'' poinformował, że do walki o podpis Loewa włączyła się austriacka federacja piłkarska. 62-latek miałby objąć stery reprezentacji Austrii po tym, jak z drużyną rozstał się Franco Foda w konsekwencji nieudanych baraży. Wśród kandydatów na to stanowisko wymienia się także Petera Stoegera oraz Andreasa Herzoga.
za:kicker.de

Raul marzy o przejęciu pierwszej drużyny Realu

Raul marzy o przejęciu pierwszej drużyny Realu
Marzę o trenowaniu pierwszego zespołu każdego dnia. Dobrze się bawię, ale też dużo się uczę. Jestem dostępny dla klubu zawsze i jestem w stanie dać mu wszystko, czego potrzebuje.
Raul Gonzalez za:El Espanol
reklama