reklama

Sousa może stracić pracę we Flamengo już w maju

Sousa może stracić pracę we Flamengo już w maju
Podejmując pracę we Flamengo Sousa zapowiadał dużo zmian, na różnych frontach, m.in. mówił o nieco innej metodologii pracy, zmieniał pozycje piłkarzom, trochę mieszał też jeśli chodzi o taktykę… Ale wszyscy wiemy, że w futbolu liczą się rezultaty. Jeśli ktoś nie ma dobrych wyników, to szybko zaczyna być krytykowany. I tak się tu teraz dzieje z Sousą. Flamengo przegrało ostatnio Campeonato Carioca, przegrało kilka innych meczów, a nawet jeśli wygrywało, to styl nie zachwycał. To sprawia, że praca Sousy jest mocno kwestionowana, kibice Flamengo po prostu wątpią, czy to idzie w dobrym kierunku (...) Teraz zaczyna się ważny etap. W środę rozpoczęły się rozgrywki Copa Libertadores, a zaraz ruszają rozgrywki ligowe w Brazylii. A do tego Puchar Brazylii. To trzy główne cele Flamengo. Wszystko będzie zależało od wyników. Jeśli będą złe, Sousa wpadnie w poważne tarapaty i może zostać zwolniony. Tak naprawdę już jest tu wiele opinii, że Sousa nie przetrwa nawet maja, że w maju Flamengo go po prostu wyrzuci. Z drugiej strony wciąż wszystko w jego rękach. Jeśli zespół będzie wygrywał, to Sousa kupi sobie trochę spokoju. Tylko że, tak jak powiedziałem, kibice wielkich brazylijskich klubów, chcą nie tylko wygranych, ale i ładnego stylu. A takiego Flamengo w tym momencie nie pokazuje.
Roger Guerreiro za:sportowefakty.wp.pl
reklama

Goetze jest otwarty na ponowną współpracę z Kloppem

Goetze jest otwarty na ponowną współpracę z Kloppem
Wciąż jestem w kontakcie z Kloppem. W 2016 roku rozmawialiśmy o moim przejściu do Liverpoolu. Nie czułem się jednak na siłach, by o tym myśleć. Czy teraz żałuję? Powinienem był dołączyć do Liverpoolu. Podjąłem złą decyzję, ale to nie jest żal. Klopp prawdopodobnie wywarł największy wypływ na moją karierę. Potrafi być bardzo wymagający. Może być twoim przyjacielem, ale jednocześnie bardzo surowy. Pcha cię do wspaniałej gry. Jest menedżerem nie tylko dla piłkarzy, ale dla wszystkich w klubie. Potrafi być i przyjacielem, i szefem. Czy mogę sobie wyobrazić ponowną współpracę? Tak. Na pewno Klopp jest dobrym trenerem. On i Pep Guardiola są najważniejszymi postaciami, jakie spotkałem w karierze. Siłą Kloppa jest to, że potrafi w określony sposób przemówić do zawodnika, pomóc mu. Ale jeśli spotkasz Pepa poza boiskiem, to też jest fajnym facetem. Można z nim porozmawiać o rodzinie, sprawach prywatnych. Trenerem jest bardzo wymagającym. To dobrze, ale czasami piłkarz potrzebuje innego spojrzenia. Kiedy teraz patrzę na Guardiolę, to podoba mi się to, co robi. Może działałbym w ten sam sposób.
Mario Goetze za:dailymail.co.uk

Dlatego Aleksander Buksa nie gra w Genoi

Dlatego Aleksander Buksa nie gra w Genoi
Rzeczywiście, miałem problemy zdrowotne. Dokładnie z nerką. W trakcie jednego z meczów, pod koniec lutego, zderzyłem się z obrońcą. Jak się okazało, uszkodzona została tylna struktura nerki. Przeszedłem kilka badań, w tym rezonans, który wykazał, że uraz jest dość poważny. Przez to spędziłem trzy tygodnie w szpitalu.
Aleksander Buksa za:sportowefakty.wp.pl

Potężna dawka wsparcia dla Kuby Modera w dzień jego 23. urodzin

Potężna dawka wsparcia dla Kuby Modera w dzień jego 23. urodzin
reklama

Szymański i tak wyląduje w Hiszpanii?

Szymański i tak wyląduje w Hiszpanii?
Przyszłość Sebastiana Szymańskiego? Ma plan. Hiszpania, ale nie te kluby, o których mówicie.
Czesław Michniewicz za:meczyki.pl

Benzema i jego mania wykorzystywania błędów bramkarzy

Francuski napastnik we wczorajszym meczu kapitalnie wykorzystał nieporozumienie między Mendym i Rudigerem. Takie sytuacje jednak zdarzały mu się wcześniej w karierze równie często...

Xavi chce przedłużenia kontraktu z Dembele

Xavi chce przedłużenia kontraktu z Dembele
Mam nadzieję, że Dembele zostanie z nami. Już to mówiłem, ale nie mam problemu, żeby to powtórzyć. Na swojej pozycji może być najlepszy na świecie. Jest dla nas ważnym piłkarzem. Mam nadzieję, że zostanie z nami. Natychmiast podpisałbym jego nowy kontrakt. Mogę mówić tylko o okresie, w którym pracujemy razem. Dembele jest wzorem pod względem treningu, nastawienia i zaangażowania. Nie wiem, jak było wcześniej, ale widzę, że jest zmotywowany, szczęśliwy i ma mentalność zwycięzcy. Nie było dla mnie żadną niespodzianką, że przyjechał na trening w wolny dzień. To świetny profesjonalista.
Xavi za:goal.com
reklama