reklama

Bo wiek to tylko liczba!

Bo wiek to tylko liczba!
reklama

Największy koszmar PSG i Chelsea

Największy koszmar PSG i Chelsea

Guardiola przygotował na mecz z Atletico... chłopców od podawania piłek

Guardiola przygotował na mecz z Atletico... chłopców od podawania piłek
Pep Guardiola był świadomy, że w spotkaniu na Etihad Stadium Atletico Madryt będzie starało się przede wszystkim niwelować atuty Manchesteru City i jak najczęściej wybijać piłkarzy z rytmu. Z tego powodu hiszpański trener postanowił zadbać o każdy szczegół przygotowania do spotkania, uwzględniając w tym szczególną rolę... chłopców do podawania piłek. Na Etihad Stadium w tej roli występują zawodnicy z drużyn U-12 i U-14. Guardiola spotkał się z trenerami tych zespołów i przekazał im instrukcje dla chłopców. Ich głównym zadaniem było jak najszybsze dostarczenie piłek, kiedy te opuszczały plac gry. Co istotne, dotyczyło to zarówno piłek dla piłkarzy Guardioli, jak i Atletico Madryt (by ci jak najmniej opóźniali grę). Chłopcy mieli utrzymywać koncentrację przez całe spotkanie, jakby sami byli częścią walczącej na boisku drużyny. W celu dodatkowej motywacji Pep Guardiola nagrał specjalny film, w którym zwrócił się do młodych piłkarzy, tłumacząc im, że są częścią jego planu taktycznego na to spotkanie.
za:theathletic.com

Liverpool ściąga wielki portugalski talent

Liverpool ściąga wielki portugalski talent
Jak podał dziennikarz Fabrizio Romano, Liverpool sfinalizował transfer 19-letniego pomocnika Fulham, Fabio Carvalho. Piłkarz przeszedł już testy medyczne, podpisze kontrakt do końca czerwca 2027 roku, a występująca w Championship drużyna otrzyma z jego sprzedaży 5 milionów euro plus 2,7 miliona euro w bonusach. Transfer Carvalho ma zostać oficjalnie ogłoszony już w maju. W obecnym sezonie Portugalczyk zagrał w 29 meczach dla drużyny z Londynu, w których strzelił 7 goli i zaliczył 7 asyst.
za:twitter.com/FabrizioRomano
reklama

Bayern nie przedłuży umów z trzema kapitanami?!

Bayern nie przedłuży umów z trzema kapitanami?!
Brak nowych kontraktów dla Lewandowskiego, Neuera i Muellera? Coś o tym słyszałem. Bayern nie przedłuży umów z nimi wszystkimi, ponieważ po prostu nie jest to już wykonalne finansowo.
Thomas Helmer, były obrońca Bayernu Monachium za:sport1.de

Sousa może stracić pracę we Flamengo już w maju

Sousa może stracić pracę we Flamengo już w maju
Podejmując pracę we Flamengo Sousa zapowiadał dużo zmian, na różnych frontach, m.in. mówił o nieco innej metodologii pracy, zmieniał pozycje piłkarzom, trochę mieszał też jeśli chodzi o taktykę… Ale wszyscy wiemy, że w futbolu liczą się rezultaty. Jeśli ktoś nie ma dobrych wyników, to szybko zaczyna być krytykowany. I tak się tu teraz dzieje z Sousą. Flamengo przegrało ostatnio Campeonato Carioca, przegrało kilka innych meczów, a nawet jeśli wygrywało, to styl nie zachwycał. To sprawia, że praca Sousy jest mocno kwestionowana, kibice Flamengo po prostu wątpią, czy to idzie w dobrym kierunku (...) Teraz zaczyna się ważny etap. W środę rozpoczęły się rozgrywki Copa Libertadores, a zaraz ruszają rozgrywki ligowe w Brazylii. A do tego Puchar Brazylii. To trzy główne cele Flamengo. Wszystko będzie zależało od wyników. Jeśli będą złe, Sousa wpadnie w poważne tarapaty i może zostać zwolniony. Tak naprawdę już jest tu wiele opinii, że Sousa nie przetrwa nawet maja, że w maju Flamengo go po prostu wyrzuci. Z drugiej strony wciąż wszystko w jego rękach. Jeśli zespół będzie wygrywał, to Sousa kupi sobie trochę spokoju. Tylko że, tak jak powiedziałem, kibice wielkich brazylijskich klubów, chcą nie tylko wygranych, ale i ładnego stylu. A takiego Flamengo w tym momencie nie pokazuje.
Roger Guerreiro za:sportowefakty.wp.pl

Goetze jest otwarty na ponowną współpracę z Kloppem

Goetze jest otwarty na ponowną współpracę z Kloppem
Wciąż jestem w kontakcie z Kloppem. W 2016 roku rozmawialiśmy o moim przejściu do Liverpoolu. Nie czułem się jednak na siłach, by o tym myśleć. Czy teraz żałuję? Powinienem był dołączyć do Liverpoolu. Podjąłem złą decyzję, ale to nie jest żal. Klopp prawdopodobnie wywarł największy wypływ na moją karierę. Potrafi być bardzo wymagający. Może być twoim przyjacielem, ale jednocześnie bardzo surowy. Pcha cię do wspaniałej gry. Jest menedżerem nie tylko dla piłkarzy, ale dla wszystkich w klubie. Potrafi być i przyjacielem, i szefem. Czy mogę sobie wyobrazić ponowną współpracę? Tak. Na pewno Klopp jest dobrym trenerem. On i Pep Guardiola są najważniejszymi postaciami, jakie spotkałem w karierze. Siłą Kloppa jest to, że potrafi w określony sposób przemówić do zawodnika, pomóc mu. Ale jeśli spotkasz Pepa poza boiskiem, to też jest fajnym facetem. Można z nim porozmawiać o rodzinie, sprawach prywatnych. Trenerem jest bardzo wymagającym. To dobrze, ale czasami piłkarz potrzebuje innego spojrzenia. Kiedy teraz patrzę na Guardiolę, to podoba mi się to, co robi. Może działałbym w ten sam sposób.
Mario Goetze za:dailymail.co.uk
reklama